Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 26 hónapos, itthon és...

Kisfiam 26 hónapos, itthon és a nagyszülőknél szól, ha wcre kell mennie, viszont hogy kezeljem a dolgot út közben?

Figyelt kérdés
Nemrég előfordult, hogy autóban ülve sírni kezdett, hogy pisilni kell, de a négysávos közepén nem tudom pisiltetni, meg ilyen időben nem is vetkőztetem le. Mondtam neki, hogy ilyenkor szabad bepisilni a pelusba, mert most nem tudunk megállni, de nagyon okos, hogy szólt. Jól tettem? Azóta is ezen rágódom. Nem zavarom össze? Illetve hogyan kezelnétek a helyzetet tavasszal, ha már nem kell ennyi ruha, ha pl séta közben kell pisilni wc meg sehol? Az utcán megpisiltetni? Vagy hova fussak vele gyorsan?
2011. febr. 25. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Utcán ha van, keress olyan helyet, ahol elnyeli a pisit...

Én mindig megértően mosolygok a pisiltető anyukákra, hiszen ez a természet rendje.

2011. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

off

Minket tavaly ősszel megkiabált egy öregaszzony, akinek a bódéjától 10 méterre lévő fa törzsénél pisiltettem az akkor 26 hónapos kisfiamat. Akkor voltunk először pelus nélkül, amikor átmentünk egy másik városba, erre az a banya meg lekiabálta a fejemet, hogy mit képzelek. Én meg örültem, hogy a gyerek egyáltalán jelezte hogy pisilnie kell.

2011. febr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, lesz még a banya öreg, és megtudja, milyen megint vizelet-visszatartással küzdeni...

Ilyet! Nekünk a ház mellett pisiltette az anyuka a gyereket, és aztán úgy eldumáltunk, -gyerekekről, főzésről- hogy alig tudtuk abbahagyni :D

2011. febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Indulás előtt ne kérdezd, hanem mondd, hogy szépen, hogy most elmegyünk pisilni, akár cukiban vagytok, akár boltban, akár otthon. Boltokban is beengednek ha gyerekről van szó. Ja nem minden esetben a boltban, csak ha már régóta kint vagytok, és még nem haza mentek. Utcán ilyen hidegben kellemetlen lehet a hideg, de ha minden kötél szakad akkor lerántani, és menjen a dolog, kicsit félrehúzódva a járdáról, tömegtől. Nincs ebben semmi kivetnivaló.

Szerintem nem biztos, hogy összezavarod, de ne szokjatok erre rá, hogy most bemehet a pelusba mert. ... Egyébként egy idő után nem fogja beengedni, ugyanazért amiért te sem. Felfogja érni már, hogy ez nem módi, és nem jó érzés.

Én megállnék kocsival is bárhol kiraknám a villogót, ha van leállósáv. Férjem már meggondolná viszont.

Épp nemrég jártunk így épp nem volt még túl hideg, egy barátnőmmel és kisfiával voltunk lent, mikor enyémre rájött. Gyors elbújtunk egy fa mögé és kész, ráadásul nagy dolgoznia kellett. A lány a végén csak rámnézett, hogy Ó ez csak ennyi ? Ő még nem volt így, de nem is tudná mit csináljon. Vannak helyzetek amikor nem rohanhat az ember haza muszály. Nálam mindig van nagy fajta törlőpapír amit alárakok utcán is kakinak, és kidobom ha van kuka. Törlőkendők ami ehhez kellhet.

2011. febr. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Indulás előtt mindig pisiltesd meg. Ha hosszú útra mennétek, én akkor sem tennék rá pelust, mert összezavarod. Inkább béleld ki az ülését, valami jó nedvszívó anyaggal és vigyél magaddal váltás ruhát.
2011. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!