Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pavor, más néven éjszakai...

Pavor, más néven éjszakai felriadással küzdünk, elmúlik ez valamikor?

Figyelt kérdés
7 éves a lányom és 2 éve van ez vele. Néha vannak benne fél év szünetek is. Ilyenkor már azt hiszem, hogy a múlté, de mégse. Mikor lesz ennek vége?
2009. febr. 16. 13:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
előbb-utóbb elmúlik,de fontos lenne pszichológushoz is járnotok,mert az meggyorsítja a folyamatot!!
2009. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nektek is volt?
2009. febr. 16. 14:18
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is fel szokott kelni éjszaka,és nem tud magáról.Nem mindig sír és nem fél vagy kiabál,csak felkel és tesz-vesz az ágyában.9 éves.Azt mondták elnövi.Kár lenne tudatbefolyásoló szereket kapnia.Jól tanul,vidám ,okos barátságos gyerek.

A lányomnál is vannak akár 1 éves szünetek is,de ha valamitől megijjed napközben,vagy netán sírva alszik el akkor biztos lehetek,h felriad.Homeopátiás szert ajánlottak(valami kálium-bromátum).Nem mertem ezt se beadni,mivel a bróm az befolyásolyja a nemi érést is.Ritkábban jelentkeznek a tünetek,remélem elnövi.

Izzad és sír is a kislányod?

2009. febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Sír és sokszor hány is . Van hogy 10-15 percig is eltart, de reggel semmire sem emlékszik. Nagyon szörnyű, látom, hogy teljes rémületben van, remeg, de hiába beszélünk hozzá, nem reagál rá. Én adok neki hom. bogyót és segít is. Voltunk már szakorvosnál és látom rajtuk, hogy fogalmuk sincs mit kell vele csinálni. Én bízok benne, hogy elmúlik. Amúgy értelmes, okos és nagyon vidám gyerek. Nem kell rossznak történnie ahhoz, hogy éjjel ez legyen. Azt vettem észre, hogy ha nagy öröm éri akkor is sírás van éjjel, de nem mindig. Elmondjuk neki, hogy mellette vagyunk és mindentől megvédjük és persze nagyon szeretjük őt.
2009. febr. 16. 14:56
 5/22 anonim ***** válasza:
első vagyok. nekünk még szerencsére nem volt,remélem nem is lesz,viszont a rokonságban volt ilyen,és a neurológus javasolta a pszichoterápiát. 1 év terápia után teljesen megszűnt több év szenvedés után. Amúgy meg azt mondják,ha nem viszed el,hogy kinövi - csak kérdés,hogy mikor és hogy nem e lesz belőle egy más fajta alvászavar :S
2009. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
a homeopátia család. a pszichoterápia viszont egy jó szakemberrel hatásos lehet.
2009. febr. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A 9 éves anyukája vagyok.Próbálkozz klímaváltozással.Tengerpartról fel a fenyvesekbe.

Milyen gyakran jelentkeznek? Írtad,h félév szünetek is vannak.Nem figyelted meg,h legtöbbször milyen hónapban?

2009. febr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%
javítom: a homeopátia csalás.
2009. febr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Évszakokhoz nem tudom kötni, de úgy kezdődött 2 éve, hogy éjjel leesett az ágyáról. Amúgy a homeopátia nem lehet csalás, mert segített rajta, ezen felül a 4 hónapos kisfiamnak sem adtam semmit hasfájásra, csak hom bogyókat és bizony nagyon is hatásos volt. Még arra lennék kíváncsi, hogy tényleg rajtunk kívül nincs ilyen másnak, vagy csak nem merik felvállalni. Szerintem nem kell ezt szégyelni. Valami hasonló lehet ez, mint amikor a gyerekek nem vesznek levegőt sírás közben és felakad a szemük, kicsit el is ájulnak. Ez pedig sok gyereknél előfordul. Nem szabad tőlük megijedni, mert akkor elnyomnak minket ezek a problémák. Én konkrétan olyan anyukát keresek, akiknél szintén előfordult ez a probléma Köszönöm azért!
2009. febr. 17. 12:27
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

szia az én fiam 2.5 éves, és minden éjjel üvöltve kel, hogy emeljem fel, rögtön kakaó kell neki, fél órán keresztül üvölt, és utána egyik pillanatról a másikra elalszik. Nála is lehet, hogy ilyesmi probléma van? mert én még erről nem is hallottamn idáig.pont most akartam feltenni a kérdésem.


mondjuk őt egész nap fogni kell, a nagyobbik gyerekkel 4 éves, nem is engedi, hogy foglalkozzak, a férjem még mellém sem ülhet, mert egyből üvölt, és tartanom kell, ami elég kellemetlen, mert régóta van, és már nem bírják a kezeim. Sem az idegeim.

2009. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!