Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van mas is akinek 2 eves...

Van mas is akinek 2 eves gyereke keson kel reggel es keson fekszik este?

Figyelt kérdés

a lanyom 2 eves es 3 hos. reggel 10 korul kel, delutan 3 utan alszik (1-2-3 orat, de van mikor nem alszik) es este 11,30-12kor fekszik.

Igaz a mi programunk utan van alakulva, mert apa keson er haza es csak igy lehetnek egyutt.


Ez a program igy karos a gyerek egeszsegere nezve?


2011. febr. 27. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiam nemrég aludt el, azaz tizkor, reggel nyolcig alszik, délután 2-3 órát alszik még, 2,5 éves. Ezt sem tartom tul optimálisnak, tehát igen későn fekszik. Azt mondják az "okosok", hogy az agynak nagyon kell az éjfél elötti mélyalvás, ahhoz, hogy fejlődjön, és hogy igazán kipihent legyen, tehát ebből kiindulva hosszú távon lehet káros az, ha éjfélkor fekteted a gyereked.
2011. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem, hogy káros lenne. Szerintem ugyanúgy bejárja az alvás különböző fázisait így is, hiszen megalussza a tíz órát éjjel, csak kicsit később.

Mi karácsony óta vagyunk hasonló cipőben. Tíz előtt szinte soha nem alszik el a lányom. Vannak periódusok, mikor csak 11 után. Az éjfél azért ritka. Délelőtt 9-10 körül kel. Olyan extrém napunk is volt már, hogy csak negyed 12-kor kászálódtunk ki az ágyból :) Ő ugyanis simán alszik 12 órát éjjel. Délután viszont szenvedünk az alvással, sose akarja.

Most csak azért szívunk, mert elkezdek dolgozgatni, és ő heti három-négy napot bölcsiben lesz, így korán kellene kelnünk, és a délutáni alvást is helyre kéne hoznom, de egyelőre mérsékeltek a sikereink. El kellene kezdenem korábban keltegetni reggel, de sokszor én is csak akkor kelek fel, amikor ő :)

világ lustaságai vagyunk...

2011. febr. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, magamat cáfolva találtam ezt a cikket: [link]
2011. febr. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jajj de jó a belinkelt cikk!!!


Nekem is addig húzzákj az elalvást a gyerekeim, ameddig csak bírják szuflával. Mostanában már 9-kor ágyba parancsoljuk őket, de előfordul, hogy 11kor még zizegnek. Régebben nem lehetett 10 előtt lefektetni őket. Reggel kb 7kor kelnek, és én ragaszkodnék a délutáni alváshoz, ők egyre kevésbé :-( Olllyan fáradt vagyok :-((((((((

2011. febr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érzem, hogy este 11-kor már javában aludni kell egy ekkora gyereknek. Sőt, még egy 7-8 évesnek is. Nálunk úgy van, hogy hét közben is ügyelek arra, hogy legkésőbb fél 10-10 között már ágyban legyenek, mert fél 7-kor kelnek a gyerekek. A 2 éves 2 hónapos is hozzájuk igazodott. Ő is ébred fél 7-kor, délelőtt játék, udvar,ebéd, 1 és 3 közt alszik, aztán 8-kor fürdés, és átlagban fél 10-kor alszik.
2011. febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
szia az én fiam 2,5éves és reggel 8-9kor kell és nem is fekszik korán. 10-11felé.Persze most még nehezebben mert jön a hátsó foga.
2011. febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha a lányomat nem rakom le pont délben és túl alussza magát képes 11-ig is fent lenni pedig 8 hetes kora óta, max este 9-kor az ágyban van
2011. márc. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az egészségére nem káros, végül is megvan a "kötelező" óraszám, csak kicsit elcsúszva. Akkor lesz szívás, ha bölcsibe vagy oviba megy, de 1-2 hét alatt át tudjátok majd állítani a korábbi lefekvésre.
2011. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom is éjjeli bagoly(volt). 2,5 éves.

Most kezdtük el átállítani. Reggel ébresztő fél 8 körül, délben 1,5 óra alvás. Így alszik el 9-fél 10-kor. Igaz, még az elején vagyunk, és benehezített egy megfázás is, tehát most hagyom pihenni, de fél 10-kor így is leteszem aludni.

Sajnos már náluk elharapódzott a helyzet(ami természetesen az én/mi hibánk-még, mivel észbe kellett volna kapnom), volt olyan, hogy éjfélkor aludt el nagy nehezen.

2011. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Na lányok,akkor mi megdöntjük a rekordot.2 év 9 hónapos lányok jóval éjfél után fekszik,ez lehet 1,fél 2 vagy 2 óra.Reggel 10 ,akár 11ig is alszik.Pszihológussal,gyerekorvossal beszéltem,azt mondták,lényeg hogy aludjon bizonyos óraszámot.Nem fontos ,hogy éjfél elött vagy után.Persze ez nem kényelmes nekünk,de ez van.Erre még visszatérek késöbb.
2011. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!