Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Zűrös nagymama kérdés?

Zűrös nagymama kérdés?

Figyelt kérdés

Anyukám elég "okostojás" és öntörvényű, mindig az a jó, amit ő mond.

Röviden abba is bele tud kötni és teszi is, hogy miért nem piros zoknit adtam a 2,5 évesemre a zöld helyett vagy miért nem műanyagpohárban adom neki a vizet hanem üvegből.


Mivel nem a meghunyászkodó típus vagyok, ezért megmagyarázom neki, de ebből olyan patáliát tud csapni, hogy nekiáll kiabálni.


A gondom az, hogy nem szeretném, ha a gyermekem ezt látná, mikor itt üvöltözik a nagymama. Már azt is mondta, hogy ellenem fogja nevelni a saját gyermekemet. Több sem kellett nekem, már 2 hónapja csak telefonon beszélünk és nem hívom unokázni.


Próbáltam természetesen beszélni vele úgy, hogy nincs ott a gyerkőc, de hajthatatlan. Régen nem volt ilyen, az öregségi szellemi leépülés a fő probléma, de ezt meg nem ismeri be, nem akar kivizsgálásra menni. Szóval elég nehéz a helyzet..


Küzd esetleg más is hasonló okostojás nagyszülővel (anyós?), hogyan kezelitek?


Válaszokat előre is köszi


2011. márc. 4. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hát nem irigyellek, nehéz helyzet, de én sem hagynám hogy beleszóljon a gyereknevelésbe, főleg nem ilyen módon. Egyébként ha tényleg probléma van vele, mármint szellemileg, sajnos addig ameddig ő nem akarja hogy segítsenek rajta, nem is lehet. Vannak kivételek, pl. amikor már veszélyes önmagára, vagy másokra...is de hát az már ugye sokkal durvább helyzet.
2011. márc. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen volt a nagymamam,semmi nem volt jo ahogy anyum csinalta es a mamanak az az otlete tamadt hogy koltozzek hozza,mindent elkovetett hogy elottem sarozza anyamat,mindennek lehordta.


Anyu egy jo darabig nem beszelt vele,aztan beletorodott hogy ilyen a mamam,mivel otthon szereteteben es normalisan neveltek mikor elertem azt a kort hogy felfogtam mire megy ki a jatek onantol nem vettem komolyan amit a mama mond,mindig mindent rahagytunk,hagy mondja.

2011. márc. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Hány éves voltál, mikor megértetted a helyzetet?

2011. márc. 4. 11:38
 4/10 anonim ***** válasza:
anyám is ilyen,de még szerintem rosszabb,mert van benne egy nagy adag rosszindulat,féltékenység,és még sok más.És ráadásul együtt élünk,mi fent ő lent.Hát nem könnyű a helyzetünk,és bizony sokszor szomorú vagyok a viselkedése miatt,de hála az unkáját imádja,igaz csak addig amig az neki kényelmes,és áldozatba nem kerül,de ő már csak ilyen.Megtanultam minden negatív dolgot elengedni a fülem mellett,már nem is reagálok rá,már meg se hallom.Próbálok csak pozitív dolgokról beszélni vele,csak olyant ami nem a másikról szól,meg a sok hibáról,meg a sok mindenről.Nem mindig sikerül,ilyenkor magamba itt fönt jol kidühöngnöm magam,vagy beszólok már neki,és akkor tudom,hogy 2 hétig kerül minket.Ez van,van egy védő burkom,és tényleg csak a jó dolgokat próbálom megtalálni.
2011. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi 6 hónapja éppen ezért költöztünk el anyóséktól.

Nekünk addig fajult a helyzet hogy elment a gyámügyre,hogy elveszi tőlünk a gyereket mert szerinte mi nem tudjuk felneveli..persze ott jól kiröhögték mert látták rajta,hogy bosszúból csinálja amit csinál.

Annyit ért el hogy minden hónap első és utolsó péntekjén fél 1től fél 3ig láthatja a helyi családsegítő központban..

Nálunk úgy volt hogy a házimunkából meg az anyagiakból soha nem vették ki a részüket,de a gyereknevelésbe mindig belepofáztak..

Hiába mondtam hogy ebéd előtt nincs édesség,ő azért is adott neki.Ha valamiért rászóltam a kislányra hogy nem szabad,ő odajött és még rá is bíztatta..pl.firkálja össze a falat,az ágyát,hogy mondja az apjának hogy köcsög,stb..

Én azt mondom hogy jobb ha minél kevesebb időt tölt nálatok ha így viselkedik..Mi is nagyon jól megvagyunk a nagymama nélkül és a gyerekem el van látva,egészséges,okos és szépen fejlődik..

Az a baj velük,hogy azt hiszik hogy mi hülyék vagyunk a gyerekneveléshez,ők viszont már felneveltek 1-et,2-öt és akkor most nekik kell a miénket is....


Bocs hogy hosszú lett!:)

2011. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2.vagyok


kb 8. elotte is mondtak anyuek hogy mi a helyzet meg nem kell figyelni a mama miket beszel.

Mikor felfogtam mi folyik korulottem onnantol kezdve megvaltozott a nagyival a kapcsolat,mindig megvedtem anyut ami a mamanak nem igazan tetszett.

2011. márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kicsit szomorú vagyok, h így nem lesz rendes mama-unoka viszony. Anyósom már sajnos nem él, csak Após, mondjuk ő rendes, kedves, nincs vele semmi baj.


Igazából Anyu is imádja az unokáját, de ahogy az utolsó is írta, azt hiszi, h mi hül.ék vagyunk a gyerekneveléshez.

Na mindegy, ezt húztuk a nagy betűs élet kalapjából...

2011. márc. 4. 13:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Értem, vagyis csak próbálom megérteni amiket írtok, mert nekem nagyon jó a viszonyom édesanyámmal. Sajnos ő nagyon beteg, nálunk ez a gond. Viszont azt gondolom, hogy amennyire lehet igyekezzetek megoldani a nehéz helyzeteket, talán úgy, ahogy itt vki írta, a rossz dolgokat, beszólásokat engedjétek el a fületek mellett. Szerintem anyukátok sokat tud segíteni azzal, ha rá tudjátok bízni a gyerekeket.

Az anyós helyzet már nehezebb, rossz tapasztalatom van, de az unoka-nagymama kapcsolat érdekében a találkozásokat elősegítem.

2011. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én Anyukám imádott okoskodni, bár volt olyan,hogy kifejezetten hasznos tanácsot adott. Én ráhagytam, mert pontosan tudtam milyen a természete. Nem idegesítettem magam. Sajnos ő elment amikor 4hónapos volt a fiam. :( Bárcsak velünk lehetne, és hallgathatnám a "hasznos" tanácsait.
2011. márc. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom utolsó hozzászóló, én az előtted íó voltam. Nálunk is nagy beteg anyu, teljesen egyetértek Veled. Még sokáig szeretném hallgatni az "okoskodásait".

Hogy vagy azóta?

2011. márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!