Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anya, aki úgy...

Van itt olyan anya, aki úgy érzi, hogy a gyereke talán sosem lesz alkalmas arra, hogy oviba járjon?

Figyelt kérdés

2,5 éves a fiam, októberi. A gyerek társaság nem mondanám, hogy érdekli. Persze, erről biztos tehetek én is, mert bölcsibe nem adom, játszóház nincs a közelben,sem foglalkozások, játszótérre heti többször megyünk,de csak szemléli a többieket, csak velem játszik. Ha más is van a homokozóban, oda tuti be nem megy:) Mamák nem nagyon érnek rá, gyakran látja őket ugyan, de közösen játszunk, tehát én is ott vagyok. Az utóbbi időben kicsit jobban elvan velük talán. Anyu multkor egy órát egyedül játszott vele, másnap alig engedte be az ajtón, gondolom attól félt ,hogy egyedül hagyom. Önállóan nagyon keveset játszik, folyton hív, fogja a kezem, stb...én pedig ha kér, játszom vele,nem utasitom el. Minden dolgom elvégzem a dèlutáni alvása alatt, illetve ő is segit porszivózni, mosogatni, mosni,stb.

El sem tudom képzelni, hogy lesz az ovoda. Jövő év tavasszal fogom csak vinni, tehát 3,5 évesen. Van esély arra, hogy lelkileg önálló lesz, és elszakad tőlem bizalommal? Én komolyan aggódom...


2011. márc. 5. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
mi is hasonló cipőben járunk...fiam szeptemberben kezdi az ovit.még nem szobatiszta.gyermek társasága sajnos nem igen van.inkább felnőttek vannak körülötte.meg persze állandóan én igy eléggé anyás.idegen helyen bezárkózik szégyenlős.hát az elején biztos nehéz lesz de minden gyerek beszokik egyszer.reméljük szeretni fogja ha rájön hogy ott milyen sok jó dolgot lehet csinálni.ne aggódj majd az idő megoldja
2011. márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónőnk mondta, hogy a gyerekek igazából 4 éves kor körül keresik más gyerekek társaságát, addig elvannak maguk vagy a felnőttekkel. A mi lányunk is hasonló volt, 4 hónapja jár oviba, kb. 3 hete mondhatjuk, hogy végre beszokott. Már nincs gond, mondják, hogy egyre többet játszik a többi gyerekkel. Korábban mindig csak az óvónővel játszott és ha ettek, akkor is ott kellett hogy üljön egy felnőtt mellette.
2011. márc. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen, szinte bosszantja ha gyerekek közé viszem. A játszótérről szabályosan menekül, ha többen is ott vannak. Ilyen hozzáállással nem tudom, mit fog szólni az ovihoz...
2011. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintetek ennek mi vagyunk az oka ? Hogy folyton csak velük foglalkozunk? Az apja szerint ne adjam oviba 5 éves koráig. Pont ezt nem akarom....muszáj menni, de az, hogy orditva,megtörve szocializálódik majd, nem tudom, mennyire hasznos....
2011. márc. 5. 18:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem öröklött tényezők is szerepet játszhatnak, mert én is és a férjem is hasonlóan nehezen tudtuk megemészteni az ovi légkörét. Azóta se vagyunk egy társaság középpontja.
2011. márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!