Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kutyát vegyek kisgyerek...

Milyen kutyát vegyek kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés

A kérdés nem 100% komoly, inkább arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek "kompatibilis"-e a kutya és a gyerek egy lakásban. (szőr, fogak, életstílus)

Ha meg igen, akkor tényleg milyet?

Egy kérdés ihlette ezt a kérdést :-)


2011. márc. 6. 19:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kompatibilis, deinkább fordítva legyen. Legyen a kuyta, a tapasztalt kutyás szülők, és utána a gyerek.

Ne egy kisgyerek mellett kísérletezz a kutyatartás fortélyaival.

óriástestű kutyáink vannak/voltak mindíg is, soha semmi gond nem volt. Természetesen figyelni kell,ismerni a kutyákat egyenként is. (volt olyan kutyám,akivel otthagytam a gyereket,volt olyan akivel soha)

2011. márc. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ha már nem annyira apró a gyerkőc, 1év feletti, akkor már lehet kutyát venni. Én kutyapárti vagyok, de 1év alatti babához azért nem vennék, mert egyszerűen nincs még egy teljesen kialakult rend, amihez hozzá tudnám igazítani, hogy a kutyát levinni, tanítani szobatisztaságra stb. Remélem érthető voltam. :-) A fajtáról annyit, hogy milyen lakásban, vagy cs.házban laktok, én egy panelba mondjuk egy kisebb testű gyerekbarát kutyát vennék, mondjuk angol vagy francia bulldogot. Nekünk volt 2angol, kifejezetten gyerekbarát, jól nevelhető (bár makacs) fajta. Nagy kertes házba meg mondjuk labradort, bernáthegyit. Remélem tudtam segíteni.
2011. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Valóban nem komoly a kérdés, ha figyeleme vesszük, hogy mindenki tudja mennyien élnek kutyával és gyerekkel. És még egyik sem halt bele. A lényeg hogy a gyereket és a kutyát is jól kell nevelni, de nem egyformán, mert a kutya nem egy második gyerek, a kutyának főnök kell. És nem szabad őket kettesben hagyni.

Az meg hogy milyet, elég tág kérdés tekintve hogy legalébb 300 kutyafajta van. Kicsit lehetne szükiteni az elvárásokat.

2011. márc. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A kérdés amely ihlette ezt, arról szólt, jó kombináció-e a dobberman és a gyerek. Nekem erről rosszak a tapasztalataim.
2011. márc. 6. 20:01
 5/14 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy jó vagy rossz kombináció.

van kutyához értő szülő és van jól nevelt kutya.

és van ennek az ellentéte. Tök mindegy hogy milyen fajta a kutya

2011. márc. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nincsenek "híresen" neveletlen, bekattanós, túltenyésztett, kiszámíthatatlan kutyák?
2011. márc. 6. 20:06
 7/14 anonim ***** válasza:

Vannak bekattanós egyedek.

Tehát itt megint a szülő felelőssége, hogy megbízható helyrőlvegyen kutyát, hogy azt úgy nevelje ahogy kell (láttam én már idegbeteggé "nevelt" kutyát), adja meg amire a kutyának szüksége van, mind mozgásban,mind feladatban.

Tehát szerintem csak felelőtlen, kutyához nem értő szülő van, nem pedig "rossz" kutyafajta

2011. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekünk már van egy kutyusunk, mondjuk ő bernáthegyi és nem lakásban, hanem kertes házban élünk. Nekünk bejött a dolog, nagyon szereti a fiam. 1,5 éves volt, mikor hazahoztuk. Éppen itt ajánlották nekem ezt a fajtát.
2011. márc. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

'Nincsenek "híresen" neveletlen, bekattanós, túltenyésztett, kiszámíthatatlan kutyák?'

De vannak borzalmasan sokan.

Csakhogy a nagy és egyedüli igazság az, hogy ezek azért ilyenek mert nincsenek nevelve. És ez csakis a gazda hibája. Illvetve van még egy eset: amikor a kutyának az idegeivel van baj, akkor a tenyésztő is hibás de a gazda is mert nem gondolta meg honnan veszi. A lényeg az hogy mindig az ember hibás és sosem a kutya. Csak persze ezt nehéz elfogadni, ha pl a gyereked harapja meg de attól még igy van. Máskor az ember veri a mellét, hogy ő a legfejlettebb faj, legyen hát olyankor is okosabb. Szóval ennek semmi köze a fajtához. Vannak olyan fajták amiket nehezebb nevelni vagy kevésbe birják a gyerekeket, de ha valaki ilyen kutyát visz a gyerek mellé az is az ő hibája nem a fajáé. És még ez is csak általánositás mert a fajta mellett minden kutyának egyedi jelleme van.

2011. márc. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2 éves volt a kislányom (törpetacsi :D), mikor megszületett a kisfiam! A kisfiam imádja a kutyát, a kutya már annyira nem barátkozik. Szereti, csak még nem fogadta el teljesen. Ha olyanja van, ő kezdeményezi a kisfiamnál a játékot. Az egyik válaszolónak igaza volt, a kutyának főnök kell, aki parancsol. Ha nagy lesz a fiam választhat magának kutyust, én örülnék egy boxernek.
2011. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!