Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kutyát vegyek kisgyerek...

Milyen kutyát vegyek kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés

A kérdés nem 100% komoly, inkább arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek "kompatibilis"-e a kutya és a gyerek egy lakásban. (szőr, fogak, életstílus)

Ha meg igen, akkor tényleg milyet?

Egy kérdés ihlette ezt a kérdést :-)


2011. márc. 6. 19:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van kutya kertes házban, ők előbb voltak, mint a gyerek, ott nem volt gond, imádják egymást.

Viszont a kettő közül az egyik kutya 8-9 hónaposan került hozzánk, elég nagy testű, németjuhász keverékféle. 3 napot eltöltött volna a kertesbe kerülés előtt a lakásomban, ahol az akkor 2 éves fiammal laktunk. Pár óra után vészhelyzet alakult ki. :)

A kutya ugrabugrált, felmászott a kanapéra sárosan, összepisilte a lakást, feltette a tappancsát a gyerek etetőszékére mikor ebédelt, a gyereket fektetnem kellett volna ebéd után.. ő ugatott (elég nagy hangja van, és visszhangzott a lakás), meg le is kellett vinnem sétálni.

Szóval egy gyerek mellett arra nagyon sok energiát kéne fordítanod, és segítséget igénybe venned, hogy egy kutyát nevelgess a helyes viselkedésre, és rendre. Kertes házban ez nem hiszem hogy gond lenne. Nekem is volt korábban kutyám, de akkor nem volt gyerek, azt hittem most is menni fog, de látod.. botrányos lett, úgyhogy reggel jött a kutya, délután vittük is a kertesbe egyből a helyére. :)

Ha még nincs gyerek, akkor előbb a kutya, és mikor már rendben van, utána jöhet a gyerek.

Fajtából meg inkább a labrador a gyerek-barátabb, dobermannról nem hallottam ilyen jókat.

2011. márc. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kompatibilis. :) Bár ha lakásról van szó, akkor minden nap lehet takarítani. És nem mindegy milyen fajtájú a kutya. Én staffit,dobermannt,kaukázusit,kuvaszt stb. biztos nem tartanék. Már csak azért sem, mert egy nagytestű kutya sem érezné magát jól lakásban. Akárki akármit mond ezek a kutyusok hozzáértést igényelnek, bár sok esetben az is kevés, hogy elkerüljük a tragédiát. Én kisgyerek mellé bájos, fajtájából adódóan is jó természetű kutyát javasolnék. Nekünk 3kutyusunk van, 1palotapincsi a lakásban és 2pumi a kertben. A pumik imádják a gyerekeim. De a palotapincsi kap a gyerekek felé és morog. Egyszerűen ilyen mufurc természete van, hiába neveljük, hiába vettük igénybe szakértő segítségét. Szóval van gyerek kompatibilis kutya és van olyan kutyus aki nem az. :)
2011. márc. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2011. márc. 7. 12:50
 14/14 anonim ***** válasza:
a fiam 3 éves a lányom 6 éves,és mikulásra kaptak egy BAEUGLE kutyust.nagyon értelmes,és nyúzható-nem szó szerint,de nagyon szereti,és védi a gyerekeimet.
2011. márc. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!