Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Skizofrén a gyerekem?

Skizofrén a gyerekem?

Figyelt kérdés

Ha dührohamot kap a 3 évesem, akkor nem is ő az. Nem tudom elhinni, hogy ő az. Rekedtre sikítja magát, majdnem megfullad, nem tudja abbahagyni, bármit csinálok. Komolyan félek ilyenkor, hogy mi lesz a vége a rohamnak, elfutok hazulról, koraszülök, fogom a nagykést és benne leszünk a híradóban, vagy görcsöt kap a gyerek és ennyi volt...

Ő a világ legaranyosabb pici gyereke, értelmes, kedves, együttérző, élénk, jókedvű, az ilyen rohamkor pedig egy vadállat, egy diliház jut róla eszembe, vörös fej, artikulátlan hangok, érthetetlen ordítás, toporzékolás, csapkodás, dobálás, földön fetrengés, KÁOSZ.


2011. márc. 7. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Semmi különös, dackorszakát éli.

Kinél zűrösebb,kinél nem annyira. Ki kell bírni és nem szabad engedni neki.

2011. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem:) csak dackorszak:) Nem tudják még kezelni a bennük felgyűlt hatalmas indulatokat feszültségeket hogy a világ az korlátokból (is) áll, illetve hogy nem kpesek bármire, félnek is sok mindentől, szoronganak, ill. tesztelik a szülőnél meddig lehet elmenni.

Én fiam is kivetkőzik magából gyakran.Általában van mögötte vmi más ok is pl. éhes szomjas, betegség bujkál benne, vagy nem rohangálta ki magát az oviban mert nem voltak kint a friss levegőn, vagy vmi sérelem érte amit persze nem tud elmesélni úgy mégis benne maradt na és akkor itthon kitör.

De van mikor látszólag semmi oka.

Sokszor megpróbálom elterelni a figyelmét mással, ölbe veszem elmegyünk vhová stb. megpróbálom kizökkenteni, és igen, van hogy hagyom dühöngeni, üvölteni mert üvölt eltelik 5-10 perc és lenyugszik, abbahagyja..

2011. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
én nem hagyhatom mert nem hagyja abba. Soha. Próbáltam, 2 óra után belázasodott, hányt, ilyet többet nem...
2011. márc. 7. 14:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Márpedig nincs más választásod.ha egyszer engedsz, még többet fogja csinálni. átölelheted, próbálhatod elterelni a figyelmét, ignorálhatod, próbáld ki, hogy mi válik be nála a legjobban. A kisebbik lányom is fuldoklásig hergelte magát, de ha az elején időben eltereltem a figyelmét, az használt. ha nem, akkor ki kellett várni.
2011. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem arról van szó hogy engedek neki, mert ami miatt hisztizik, azt nem éri el, nem fogom úgy csinálni ahogy akarja, de nem fogom hagyni hogy megfulladjon. szóval meg akarom nyugtatni hogy elmagyarázzam neki miért nem jó amit akar.
2011. márc. 7. 14:50
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tudod megmagyarázni.először is mert 3 éves, másodszor pedig,mert mire magyaráznál,már nem figyel rád.

tereld el a figyelmét arról amit akar.

2011. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A második vagyok, igen sajnos az időben való elterelés művészete az nagyon nehéz de az a legjobb, van aki ilyenkor hideg vízzel megmosdatja az arcát a gyereknek mert az kizökkenti a behergelődésből. (lehet hogy van olyan gyermek akinél ez tényleg hatásos nem török pálcát senki felett mert nekem ennyire behergelődős gyerekem nem volt még szóval lehet hogy van akinek az kell)
2011. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasd el, és talán segít ezt az időszakot elviselhetőbbé tenni, megérteni mi is ez.

2011. márc. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem amig ilyen erős indulatokat vált ki belőled a viselkedése, addig roppantmód élvezi is, amit lát: eszeveszetten küzdesz meggyőzni valamiről...,elveszted a fejed, te is sirsz, orditasz, mert kétségbeesel, ahelyett, hogy hátat forditanál és nagy lelkesen , énekelve nekiállnál mosogatni, teregetni vagy porszivózni. Amig ilyen jó közönség vagy, nem fog javulni a helyzet. Ha nem tudod idöben megfékezni a dührohamot, hagyd ott. Nem véletlen irja ezt itt több anyuka. Mert ha a gyors elterelés és magyarázat nem hat és megkezdődik az örjöngés, a legjobb megoldás semleges arccal továbbálni és lekötni magad.
2011. márc. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor elmondom én hogyan nézek ki ilyenkor. Mosolygok. Nyugodt hangon, halkan beszélek. Ne nézz már akkora gyökérnek, hogy én sírok, üvöltök, meg amit még írtál. Miért ne értené egy 3 éves miután megnyugodott hogy mit akarok tőle? Vagy te otthagyod a fenébe a gyereked és el se magyarázod hogy miért nem szabad így viselkedni? Hát kár volt feltenni ide egy kérdést...időpazarlás ez az oldal.
2011. márc. 7. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!