Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Láznál önkívületben? 3 éves.

Láznál önkívületben? 3 éves.

Figyelt kérdés
Kicsit kényes téma... 3 éves a fiam. Most csinálta másodszor, hogy ha lázas, majd levisszük a lázát kb 37,4-5-re, amivel már el tud aludni, akkor reggelig óránként -másfél óránként felébred, de nagyon sírva és pár percig nem ismer meg minket, csak néz a szemembe, de látom, hogy nem ismer meg, fél, retteg és nagyon nagyon sír. Akkor magunkhoz öleljük, csitítgatjuk nagy szeretettel és egyszer csak elmúlik, megnyugszik. A neurologus szerint ez egyénfüggő, a láztól van, ki fogja nőni és ne engedjük felmenni a lázát. De persze ez nem olyan könnyű, akármilyen gondosak is vagyunk. Csak szeretném tudni, hogy másnál is előfordul-e ez és hogy élitek meg. Számunkra félelmetes, mert egyébként nyugodt és kiegyensúlyozott kisfiú. Köszönöm előre is a válaszokat.
2011. márc. 7. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lázálom szerintem. Vagy kinővi, vagy nem.

Nekem 21 évesen is szokott lenni.

2011. márc. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pavor!


Az én kisfiam most 4,5 éves eleinte neki is ha lázas volt akkor volt megfigyelhető a jelenség,aztán most nagyon besűrűsödött,nagyon gyakori lett.

Voltunk gyermekpszichiáternél aki megnyugtatott,hogy életkori sajátosság,nincsen teendő,általában kinövik a gyerekek,annyi maradhat felnőttkorban,hogy álmában néha beszél.


Rossz látni a gyerek ijedt arcát,de nincs magánál vissza kell szépen fektetni,altatni szépen halkan.

2011. márc. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom makkegészségesen produkált ilyeneket, ráadásul csak napközben a délutáni alvásából felriadva. Teljesen illettek rá a pavor nocturnus jellemzői, csak épp az időpont nem stimmelt, mert mindig csak délutáni siestánál tört rá.

Megfigyeltük, hogy valamiképpen összefüggésben volt az éhséggel, mert bárhogy nyugtattuk, öleltük, szeretgettük, nem hatott, de ahogy enni kapott (általában joghurtot, tejpépet, valami "csak nyelnivaló, könnyen lecsúszó csemegét) pár kanál után rendeződött a helyzet.

Aztán kinőtte, kb. 3 éves kora után elmúlt neki teljesen.

Tényleg egyénfüggő lehet, a kisebbik még sosem produkált hasonlót.

2011. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amiket én tapasztaltam,ha túl fáradt volt elalváskor,ha szomjasan aludt el,ha pisilnie kell álmában,ha nem voltak nyugodtak az elalvás előtti pillanatok akkor méginkább előjön.

DE! teljesen megelőzni,kiküszöbölni nem lehet,azt mondta a pszichiáter,hogy nyugodt családi légkör,egészséges kisgyermek esetén is normális életkori sajátosság.

2011. márc. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Az éjjel megint nem aludtunk, most volt először, hogy láz nélkül is előfordult. Mindenesetre megnyugtató, hogy másnál is előfordul ilyen, én eddig nem is hallottam erről. Akkor kitartás mindenkinek!
2011. márc. 8. 07:43
 6/8 anonim ***** válasza:
A kisfiamnál is kb ekkor kezdődött és nála is először lázasan figyeltünk fel rá,attól tartok egy pár évig elkísér benneteket is majd.
2011. márc. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Hihetetlen, hogy milyen betegségek vannak, és hogy vajon MIÉRT?? Az ember csak vádolja önmagát... A doki meg nem mond megnyugtató, hasznos, értelmes dolgot, az embernek az internetről kell kikeresnie, mi lehet ez, mit csináljak olyankor, meddig tart és ilyenek. Nagyon köszönöm nketek, hogy megnyugtattatok!
2011. márc. 8. 12:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Szeretnék létrehozni egy csoportot a FB-on, pavoros gyerekek szüleinek, megosztani a tapasztalatokat és erősíteni egymást. Ha szeretnél a csoport tagja lenni, írj nekem privit innen, megírom a nevem, bejelölsz a FB-on ismerősnek (írj mellé egy üzit, hogy pavoros vagy) és hozzáteszlek a csoporthoz. Gyertek, senki ne legyen egyedül a problémával!
2011. aug. 23. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!