Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engeditek, hogy a gyereketek...

Engeditek, hogy a gyereketek nézze a 'tanító' jellegű meséket? (Dóra, a felfedező, Go, Diego, Go)

Figyelt kérdés

Én nem egy anyuka vagyok, hanem egy 14 éves lány. És én is szoktam hétvégén reggel nézni a meséket. Amikor először láttam a kérdésben említett meséket, azt gondoltam: az agyam eldobom, mi a fene ez?Az nem lehet, hogy ez bármit is tanít

Utána néztem és találtam is egy cikket, hogy ezek a mesék nem fejlesztik a gyerekeket egyáltalán.Nem tesznek jót a gyereknek.

Persze ez csak egy kutatás.

Nektek mi a véleményetek?


2011. márc. 15. 12:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Engedni engedem, mert nem tartom károsnak, de abban is biztos vagyok, hogy pl. angolul nem innen fog megtanulni. Különben sokszor felfigyeltem rá, hogy milyen borzalmas kiejtéssel mondják egyik vagy másik szót, sőt, sokszor rosszul is használják.

Különben érdekes, hogy a fiamat nagyon is érdekli az angol nyelv (3 éves múlt), sokszor kérdezgetni, hogy ennek vagy annak mi a neve angolul, és ha mondom neki, akkor ismétli, de amiket ezekben a mesékben hall, azt eszébe sem jut ismételni.

2011. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

És amikor magyarul kérdez?- Látjátok a fát?............5 perc szünet..... iigeen , ott van

Arra válaszol?

2011. márc. 15. 12:41
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy, a füle botját sem mozgatja rá :) Okosabb ő annál, tisztában van vele, hogy a tévéhez beszélni felesleges. Ha én kérdezem meg ugyan ezt, akkor nekem válaszol, hiszen tudja, hogy én tényleg hallom, amit mond, a tévé viszont nem.
2011. márc. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 2 éves, és néha nagyon belemerül a Dóra, valamint a Diego mesékbe:) Ha kérdeznek valamit, amit meg kell mutatni, akkor odamegy, és megmutatja a képernyőn.

Természetesen többre tartom, hogy könyveket nézegessünk, tőlem tanuljon, de heti egyszer szerintem belefér, hogy a tévében ezeket megnézi.

2011. márc. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

3 éves, de nem is engedném ezeket. Volt, hogy belenézett és szólt, hogy anya másikat, mert ez buta mese. És igaza van, szerintem is.

Ő más meséket néz, és abból is lehet tanulni. De ez a Dora valami borzalom. Persze, biztos van, akinek bejön, de nekünk nem.

2011. márc. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
2 éves a fiam,ezeket a meséket nem szereti,de az elmót igen,az is ilyen oktató jellegű mese,és azokat csinálja is.sokat tanult onnan,sok mindent mondott amit ott tanult,és sok mindent csinál úgy ahogy ott látta.De nagyon ügyes vagy hogy ilyen jól rá keresel.Én azért szoktam látni nektek való elég durva meséket is,amit meg ln nem engednék meg egy 14 évesnek sem.
2011. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

21 hónapos azaz a könnyebbség kedvéért 1 éves és 9 hónapos lányom van.


Fifi, Dora, Diego, T-rex expressz, Majomparádé, Eperke...ezek a kedvencek.


Igen, a lányom mutogatja és mondja is a válaszokat a kérdésre. Sőt már azt is szokta, hogy a róka ne lopkodjon. Többet tud angolul mint az apja :) Igaz én majd csak ovis korában akartam elkezdeni tanítani a 2. nyelvre, de most baromi fogékony rá.


Amúgy jópár részt végignéztem vele, és miért nem tanító?


Kell mondani a formákat, a színeket, a tárgyakat. Tehát ki kell találni, meg kell mutatni stb. Csak ez ép mese formájában, nem könyvben leírva, számítógépen stb. (Dora, Diego)


Egymás segítése, összefogás, osztozás, összetartás erősítése a gyerekben történeteken keresztül. Mit nem szabad, a rosszaság mindig kiderül. (Fifi, Eperke a régebbi verzió)


Állatok milyenek lehettek olyan mint az animal planet, csak mese és dinókkal (T-rex expressz) vagy van a másik különböző állatokat mutat be kicsiknek. Hangjukat, tulajdonságaikat és táncolnak énekelnek. Imádja :D (Majomparádé)



Szóval csak belekukkantottál, vagy valóban megérted a készítők szándékát. Nem kell félreérteni az enyém sem ül a tévé előtt egész nap, sőt :) de egyik nap egyikből másik nap másikból néz meg egy egy részt vagy ép kettőt (DVD-ről)

2011. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lányom 20 hónapos, és az egyetlen mese, amit végig néz: az Elmo! Imádja, azóta pisil és kakil bilibe, amióta látta, hogy Elmo is ott végzi a dolgát!
2011. márc. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

A Dorabol az en gyerekem ne tanuljon angolul. Annyira borzalmas kiejtessel beszelnek, hogy csak annyit ernek el vele, hogy rosszul rogzul. Mondjuk nekem szerencsere nincs is szuksegem ilyesmikre, mivel a parom angol.


A tobbirol annyi a velemenyem, hogy en tobbre tartom a konyveket es sajat magam arra, hogy a gyerekemet tanitsam. Annyi szep konyvet lehet mar ma kapni, valamint pl emlekszem arra, hogyan tanitott engem edesanyam festeni, vagy hogyan keszitettunk gesztenyebol, ebbol-abbol kulonbozo kis figurakat.


Ha meg mar DVD, akkor Kis Vuk, Vili a vereb, nehany klasszikus Disney... en mar csak ilyen "odivatu" vagyok. :)

2011. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

2,5 éves a kisfiam.

Mindig nézi a Dórát is, meg a Diegót is.

Csinálja amiket kérnek, mondja a dolgokat (bár még csak a maga nyelvén, meg lehet érteni, de amúgy sem akar még beszélni).

Számol angolul, persze miután még nem beszél igazán, nem ejti ki tökéletesen, de aki először halja az is rájön hogy angolul számol 10ig.

Szól hogy jön a róka, mondja hogy nene!


Ez a 2 mese, aminek kimondottan örülök hogy nézi.Na én is tisztába vagyok azzal hogy nem ebből fog nyelvvizsgát tenni, de ártani biztosan nem árt.

2011. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!