Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereket mivel lehet...

3 éves gyereket mivel lehet fárasztani?

Figyelt kérdés

Egész nap rohangál,dobál,verekszik és kiabál. Oviba más gyerekkel verekszik és szinte mindig panaszkodnak rá. amikor beteg akkor se áll le. itthon direkt kitalálok neki mindent h mozogjon de semmi amúgy egész nap mozog. a fürdetést el kell kezdeni vagy 6kor h 8-9 körül ágyba legyen. Amikor bekattanok akkor ráordítok és abba hagyja. tudom h ez nem a legjobb megoldás de nem tudok semmit csinálni. anya el van foglalva az öccsével. Mit lehetne vele csinálni ha nem hallgat?

apa


2011. márc. 17. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

az én 3 évesem csak a szabad levegőn fárad el kellőképp. Nehéz itthon kordában tartani, viszont szeret mesét hallgatni, utána meg sokat kérdez. Szerintem ez is fárasztja.


Nálunk 6 kor van vacsi, utána fürdés. Amig a tesó szopizik, csendesen, szaladgálás nélkül játszhat. Fél nyolc körül mese, legkésőbb 8 kor alszik.

2011. márc. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát az tény hogy a mozgásigényük nagy, de én fürdés előtt le szoktam vele ülni és valami koncentrálós játékot játszunk! Így egy kicsit lehiggad és hidd el ebben is ugyan úgy elfárad ha nem is testileg de szellemileg igen!Így már nyugodtabban elmegy fürdeni és aludni is! Tudom pici baba mellett ez nem könnyű de ha teheted próbáld ki!
2011. márc. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Meg kell keresni azokat a pontokat amikor elfogadhatóan viselkedik legalább nagyjából, és akkor dicsérni, jutalmazni nem elsősorban édességgel, hanem közös játékkal, simogatással, bármivel aminek örül.

Ki lehet találni benti mozgásos játékokat is, lehet birkózni, létezik szobai trambulin, füles labda, építhettek akadálypályát ahol négykézláb mászhat, kúszhat, egyensúlyozhat, célba dobhat stb.

Valószínűleg némi figyelemfelhívás is van a cirkuszolása mögött. Anya a kistesóval foglalkozik, ő meg legyen okos nagy? Na nem... Viszont a közös játékért cserébe valószínűleg hajlandó lesz betartani néhány alapszabályt. Persze idő kell, míg megtanulja! Türelem!

2011. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!