Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Menjen a gyerek óvodába 2,5...

Menjen a gyerek óvodába 2,5 évesen?

Figyelt kérdés
8-12-ig vinném el, hogy legyen neki "programja" én pedig tudjak a kistesóval foglalkozni. A szobatisztasággal nem lesz gond talán.
2011. márc. 18. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
3 éves kor alatt nem bölcsi van?
2011. márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy kérdéssel kezdek, de nálatok felveszik 3 éves kor előtt? Csak mert nálunk, nagyon nagyon szigorúan veszik ezt.

Szerintem, ha ő jól érzi magát, miért ne vinnéd? Nálunk a nagy családi napközibe jár egy héten 3x. Így amíg ő játszik, és a kicsivel bevásárolok, főzök, takarítok. Nagyon szeret játszani más gyerekekkel, persze "haza hoz minden jót" (bacik, új szokások) de ez benne van a pakliban.

2011. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

vidd ha úgy érzed neki és nektek is így jobb

egyébként én Fejér megyében élek a közeli faluban is 2,5 évesen felveszik a gyereket ha szobatiszta

2011. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz ötlet, de csak akkor, ha nem érzi hanyagolva magát, nehogy féltékeny legyen, hogy te meg otthon vagy a picivel. Meg tényleg csak akkor, ha van igénye társaságra.

Az én lányom decemberben lesz 3 éves, én is beadnám már októbertől az oviba, de itt nem veszik fel hamarabb.

Én azért gondoltam októberre, mert szeptember végéig minden nap van gyerektársaság a játszóterezés miatt. Az én lányomnak nagyon nagy társaságigénye van, imád más gyerekekkel játszani.

Én is itthon vagyok a kistesóval (is) amúgy.

2011. márc. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kaposvári vagyok és úgy tudom itt felveszik a gyerekeket ha szobatiszták. Majd most a beiratkozáskor kiderül. Sajnos a gyerektársaságért még nem rajong a fiam, de majd "edzünk" nyáron a játszótéren.
2011. márc. 18. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Több dolog szól mellette és ellene is. Persze könnyebb lenne a tesóval foglalkozni amig ő óviban(bölcsiben) van, de ne felejtsd el,hogy a közösségbe kerüléssel sok minden megváltozik majd, sokat betegeskedhet az elején amit hazavisz a kistesónak, egy hetet megy aztán 1-2 hét otthon...Nem tudom milyen a gyereked,igényli e a társaságot, ha visszahúzodobb lehet,hogy szorongani fog.Én szivem szerint 4 éves kor elött nem adnám óviba őket.Sajnos az én fiam is bölcsis,igaz imád járni és ma már szinte ez a természetes.

Gondold meg,ha megtudod oldani,hogy segitsenek a kicsi körül én még otthon tartanám.Náluk még fél év is rengeteg idő a személyiségfejlődésben:)

2011. márc. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is felveszik 2,5 évesen (vidéki falu) de csak indokolt esetben, pl. ha dolgozni kell az anyának, mert itt a környéken nincs bölcsi. Én is beadom szeptembertől, mert egyedül nevelem, és muszáj lesz valamit dolgoznom.
2011. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TKI Ibolya ***** válasza:
Én nem adnám be főleg nem a kicsi miatt, pláne ha nem is igényli a gyermek társaságot.Nem olyan nehéz két picivel sem otthon lenni tapasztalatból tudom.Egyébként gondolj bele lehet hogy abba a csoportba ahova kerülne már 4 évesek is járhatnak és ő elég pici lesz hozzájuk.Nálunk nem is járhatna csak bölcsődébe.Próbálj meg olyan játszóházat vagy bölcsődét keresni ahová hetente pár alkalommal beadhatod két három órára.Nálunk a bölcsiben volt ilyen és csak 2-3 éves gyerekek jártak.Én a lányomat és a fiamat is vittem hetente kétszer 8-11-ig.Nagyon imádták igaz ők már elég korán igényelték a gyerek társaságot is.Ez fizetős volt de alkalmanként nem volt több 600 forintnál.
2011. márc. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!