Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar a gyerek...

Miért nem akar a gyerek óvodába menni és mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom szept.-ben kezdte az ovódát. Első naptól kezdve nagyon szeretett menni, nem volt vele semmi probléma. Most viszont az őszi szünet óta teljesen megváltozott. A szünet utáni első két napon még bement, de délután mondták az óvonénik, hogy nap közben már sírdogált. Az utolsó pár napban pedig már itthon elkezd sírni, hogy ő nem akar többet oviba menni. Ma pl. már az egész utat végigsírta és kiabálta, hogy ő nem megy. Mitől lehet ez a változás nála?
2008. nov. 10. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet most jött rá, hogy mi is van igazából. Eltűnt az újdonság varázsa, meg lehet hogy az őszi szünetben rájött, hogy mégis jobb itthon anyával, mint az oviban.

Olvastam már más helyen ilyet hogy van gyerek aki az elején sír aztán nem, van aki elején nem és később rájön és sír, és van aki nem sír se az elején, se később.

Ilyenek a gyerekek, nehéz őket megérteni, mit gondolhatnak a kis agyukban!

Ok még az is lehet, hogy esetleg történt vele ott bent vmi olyan ami neki nem esett jól és ezért nem akar menni.

Pl megütötte vmelyik gyereke, vagy nem adta oda azt a játékot amivel játszani akart, vagy vmelyik óvonéni lehet rászólt szépen vmiért de őt ez mélyebben érintette. Sok minden lehet. Próbáld meg tőle megtudni. Illetve beszélj az óvonőkkel hátha kiderül a két véleményből hogy mi lehet a baj.

Amit tudsz tenni, hogy türelmes vagy és kivárod, hogy újra megszeresse. Próbáld meg pozitív oldalairól bemutatni az ovit. Mesélj neki róla hogy te hogy szeretted ezt vagy azt az oviba. Esetleg mesélhetsz arról hogy te is sírtál mikor kicsi voltál de az anyukád így és így tanított meg téged hogy nem kell sírni. stb. Beleszőheted mesébe is az ovit. Hogy a maci nem akart oviba menni, sírt, pedig előtte szeretett menni stb. Találj ki köré egy történetet. Persze mindezeket mértékkel, mert ha túl sokat nyaggatod, akkor meg az lesz a baj.

Valamint én még elmondanám neki hogy anyának muszáj menni dolgoznia mert várják bent a munkahelyen és ezt és ezt a feladatot bízták rá és meg kell csinálnia ekkorra. Mindezt a gyerek szintjén. És hogy ezért a munkáért anya pénzt kap, amiből tudtok venni finom ételeket, meg szép ruhákat, játékokat, illetve amire szükség van. Ezért kell neki addig elmenni az oviba játszani, hogy addig te tudj dolgozni. Mondhatod neki azt is hogy az az ő dolgozója, ahol megtanulja hogyan kell majd ügyes felnőttnek lenni és jól dolgozni. Vmi ilyesmi féle ötleteim vannak.

De lehet el is múlik ez majd olyan gyorsan mint amilyen gyorsan jött!

Remélem tudtam segíteni azért vmit!

Kitartás!

Sok szerencsét!


Majd írd meg ide, hogy sikerült e vmire jutni, mennyi idő múlva! Szerintem más is szívesen olvasná a tapasztalataidat! Ki tudja mikor ki kerül ilyen helyzetbe!

2008. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát én is hasonló helyzetben vagyok csak az én lányom már 5 éves lesz. Nagyon szereti a gyerekeket imád játszani és mégsem akar oviba menni. Próbáld meg tőle kérdezgetni hogy mi,vagy ki miatt nem szeret járni. Én is ezt tettem és azt a választ kaptama lányomtól hogy a fiúktól fél mert nagyon rosszak,meg nem mindig van barátja és ő ezért nem szeret menni. Ha valakivel összebarátkozik akkor van kedve menni,de ha éppen nincsenek jóban akkor meg nem akar. Szerintem is náluk ilyen próblémák állnak a háttérben,hogy valaki megbántotta őket,valami nem ugy sikerült ahogy ők szerették volna és ennyi elég is hogy elmenjen a kedvük. Ha van a csoportjából ismerős kislány talán próbálj meg neki ugymond barátnőt szerezni, hogy legyen kedve menni. Nem egyszerű,én már annak nagyon örülök ha sikerül egy hetet folyamatosan menni,és egy napot sem könyörög ki hogy otthonmaradhasson. Pici vigasz hogy nem vagyunk ezzel a problémával egyedül:-) Engem az is elkeserít pl hogy sok mulik az óvónőkön is és ha ők nem segítőkészek akkor nekünk nagyon nehéz.....
2008. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia én is javaslom probáld meg először tőle megtudakolni mi történt az óviban, vagy játszatok óvisat és hátha úgy elmondja, utána jöhet az óvonő. Az én fiam játszás közben árulta el, hogy durvábban szóltak rá, mert véletlenül bepisilt a nagyjátszás közben a szünet után.
2008. nov. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat. Most jöttünk meg az oviból, az óvonő azt mondja, hogy van ilyen típusú gyerek aki elöszőr szeret menni és egy idő után meg nem. De állítólag ez elfog múlni, csak türelem kell hozzá. Az elején elfelejtettem írni, hogy azért sem értettem a kislányom viselkedését, mert pénteken is mikor nagyon sírt reggel, délután amikor mentem érte teljesen felvolt dobva, hogy milyen jó volt az oviba. Mindent elmesélt, hogy milyen jót tornáztak, mit ettek stb... Akkor azt mondta, hogy többet nem is fog sírni. Ma ugyanez történt, reggel alig tudtam elvinni, most meg mintha kicserélték volna. Kiváncsian várom a reggelt, nagyon remélem, hogy minden rendben lesz, mert amikor annyira sír az nekem is olyan rossz. Köszi mégegyszer, hogy írtatok!
2008. nov. 10. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!