Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, hogy a gyerek nem...

Van olyan, hogy a gyerek nem szokik be az óvodába?

Figyelt kérdés
Lányomat 1 hétig vittem, 2-szer hagytam ott 2 órára. Ma nagyon hisztizett, azt mondta az óvónő, hogy ez nem neki való, nem fogom tudni beszoktatni. Kicsit meg is lepődtem, hogy 2 nap után ezt mondja. Oda nem is viszem többet, majd szeptemberben újra megpróbáljuk másik óvónőnél. De mi van, ha nem akar ellenni az oviban? Rokonoknál simán ott tudom hagyni egész napra, még akkor is, ha nem nagyon ismeri azt a rokont. Ehhez képest én eléggé meglepődtem, hogy ilyen gond volt vele.
2011. ápr. 28. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen gyerekről nem hallottam még. Azok szoknak be nehezen,akik az anyjuk nélkül nem tudnak meglenni. De a te lányod elvan másoknál,akkor ez nem lehet gond.

Lehet,hogy az óvónő viselkedésével lehet baj,azért nem akar a kicsi ott lenni.

2011. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Szuper" óvónéni...

Lehet, hogy nehezebb lesz beszoktatnod, de mi az hogy nem neki való? Ne is vidd többet? Vagy mit szeretne? Jó is, hogy hozzá nem viszed többet.

Szerintem ez most csak a kezdeti sokk, majd túl lesz rajta.

Én állítólag utáltam az ovit, minden reggel kivertem a balhét, de anyukám nem tudott velem mit csinálni, mert dolgoznia kellett. Úgy emlékszem az ovira, hogy borzasztó volt, viszont kijártam, és nem lett tőle semmi bajom. Az iskolát pedig már szerettem.

2011. ápr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez az óvó néni nem akar dolgozni. Mert szóvá is tette, hogyha otthon vagyok a kisbabával, akkor minek akarom a nagyot oviba tenni. Szóval most nem erőltetem, de mi van, ha már muszáj lesz dolgozni?

Egyébként az előzőnek igaza van, én is így voltam. Nagyon utáltam az óvodát, minden reggel sírva mentem. Már nem is emlékszem igazán, hogy miért. De ezt a sokkot nem szeretném a lányomnak. Ezen a nőn láttam, hogy nagyon zokon vette, hogy a lányom hisztizett egy sort. Pedig ez ilyenkor természetes. Nem értem, ha ennyire nem szereti a gyerekeket, minek megy óvónőnek?

2011. ápr. 28. 21:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Hohóóóó, hát ez a baja az óvónéninek (aki szemmel láthatóan pályaalkalmatlan), hogy te otthon vagy, minek viszed...

Semmi baj nem lesz a gyerekkel. Nehezebben, de be fog szokni. A csúcspedagógust viszont nem hagynám annyiban. Hátnehogymár ő mondja meg ki járhat oda meg kinek való az ovi...

2011. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyukám óvónő, és nemrég pont erről beszélgettem vele, nemsokára az én lányom is oviba megy. Azt mondta, van olyan gyerek, akinek fél év is kell, hogy megszokja az ovit.

Az is igaz, hogy nem "szeretik" az óvónők, ha olyan gyerek jár oviba egész napra, ahol anyuka otthon van a tesóval, de ennek az az oka, hogy nagyon sok a gyerek, nem lehet velük rendesen foglalkozni. Ettől természetesen nyugodtan járhat a gyereked oviba.

2011. ápr. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nos, mindenki mondja, hogy az 1. évben a gyerek folyamatosan beteg lesz, aztán remélhetőleg megszokja. Nálunk így is volt, 2 napot ment 3 hetet volt itthon, 1 napot ment, 1 hetet itthon. Így elég nehéz beszokni. Azért lett volna jó ezen most túlesni, mert a munkahelyemről emiatt tuti ki fognak rúgni. Erre meg azt mondja a nő, hogy inkább ne vigyem, majd csak ha elmegyek dolgozni? Megyek én így dolgozni? Különben is, neki mi köze hozzá, hogy én dolgozom-e, vagy sem? Egy csomó olyan gyerek van ott, akinek otthon van az anyja.
2011. ápr. 29. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!