Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit "meztelenkedtek"...

Mennyit "meztelenkedtek" gyermeketek előtt? Meddig egészséges és mi után mondanátok, hogy ez már túlzás?

Figyelt kérdés
2 éves múlt a kisfiam, a férjemmel mi nem csinálunk gondot abból, ha meglát valamelyikünket ruha nélkül. Természetesen nem rohangálunk a lakásban meztelenül és semmi olyan dolgot nem művelünk előtte, ami csak ránk tartozik, félreértés ne essen! De pl, ha reggel a fürdőben öltözöm fel és pont benyit a kisfiam, akkor nem kapom magam elé a törölközőt, hanem folytatom az öltözést ( magamra nem zárom az ajtót, mert nem tudná, hol vagyok ). Vagy pl. előfordult már, hogy ketten apával pancsoltak a kádban. Azért kérdezem, mert hallottam már olyan véleményt, hogy semmi, azaz semmi meztelenkedés nem megengedett a gyerek előtt, sőt egyenesen gusztustalan.....hát, nem tudom, én nem így gondolom. Természetesen mindennek van határa, de a mi esetünkben bőven ezen belül vagyunk.
2011. márc. 19. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen normális. Mármint ha véletlenül rád nyit és meglát, az nem számít a gyerek előtti meztelenkedésnek, az más ha utána kisétálsz kávét főzöl, beágyazol plusz a kicsi is elég pici még nem feltétlen érti, amit lát. A lényeg, hogy ha egyszer megkérdezi, hogy neked miért van, ami neki nincs lehetőleg ne idióta meséket találjatok ki neki :)
2011. márc. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a legvégső határ a serdülő kor, amikor az ellenkező nemű szülővel már ne "pucérkodjon" együtt, de ha a szülőnek vagy a gyereknek már korábban kellemetlenné válik, akkor akkor.

Nekem lányaim vannak. A férjem pl. úgy csinálja, hogy láthatják őt, de nem nyúlhatnak oda (mert az érdeklődés hajtja őket. :o)

Mindkettő mondta egy időben, hogy "papa punci", de aztán megtanulták, hogy neki fütyije van és kész. Nem foglalkoznak ezzel különösebben.

1,5 és 3,5 évesek.

2011. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem amit ti csináltok az teljesen normális.

Nekem gyerekkoromban apu sokat meztelenkedett és rám nem volt jó hatással, így nem tudom, hogy a saját gyerekemnél majd hogyan kezeljem ezt a dolgot, mert ez tényleg mély, hosszan tartó trauma volt nekem.

De elismerem, hogy egy családon belül kell lennie egyfajta nyitottságnak, mert ha azt látja a gyerek, hogy a szülei takargatják magukat, lehet, hogy hosszútávon szégyenli fogja magát. És ez sem jó.

Viszont vannak dolgok amiket túlzásnak tartok. Volt itt pl olyan anyuka aki a gyerek előtt cserélt tampont meg ilyenek. Szerintem azért mindennek van határa... Nekem ez már nem fér bele.

2011. márc. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
z a jó, ha megtalálod az arany középutat. Ahogy csinálod, teljesen normális hozzáállás. Egy kicsi gyereket egyáltalán nem zavar, ha néha meztelenül látja a szüleit, ha azok ezt természetesen kezelik a dolgot. Tehát, ha épp fürdesz, törölközöl és ő meglát, nem helyes, ha magad el tartod a törölközőt, mert ebből ő azt szűri le, hogy valami rosszat, tiltottat csinált. ztán jönnek a különböző problémák néhán évvel később. Eg kicsi gerekkel nugodtan lehet kár egütt is fürdeni... hülyeség, hog ez perverzió. Észre fogod venni, mikor fogja őt zavarni, hogy te bemenj hozzá, mikor ruha nélkül van, fürdik, öltözik.. Ez valamikor majd a kiskamaszkorban fog megjelenni. mikor már őt zavarja, természetesen tartsd tiszteletben a szégyenérzetét, de addig nem kell prűdnek nevelni :)
2011. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi simán meztelenkedünk.

Valahol ez természetes, hiszen így születünk.

Nálunk a kicsi 2 éves, nemhogy őt, de még nagyot sem zavarja.

2011. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Normális családban a gyerekek szeretetben élnek. Ilyen egészséges körülmények között a gyerek apró gesztusokkal jelzi tizenéves korban, ha zavarja a látvány, vagy a láthatás. A normális, egészséges szexuális magatartás kialakulásának egyik feltétele a szülők nyílt és őszinte viselkedése, ahol nincs értelme álszemérmes takargatásnak. Feltétlenül óvakodni kell az ultraliberális, pedofil viselkedési formáktól, mert azok célja a családok és a szeretet szétrombolása, az emberek erkölcsi értékrendjének szétzúzása. Őszinte szeretetben élő emberek, felnőtt és gyermek apró gesztusokból érezni fogják és érzékelik, hogy mikor jön el az idő, szemérmesebben testünk eltakarásának. Ezt követően felnőtt korban sem jön zavarba senki a pillanat látványától, mert ez is az egészséges élet része.
2011. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor jó! Mi is így gondoljuk a férjelmmel, csak gondoltam, hogy rákérdezek azért itt. Egyébként valóban így van, a férjemnek gyerekkorában tiltották a meztelenkedést és előtte sem mutatkoztak a szülők ruha nélkül. Nem is beszéltek semmi ilyesmiről. Ez neki sokáig gondot jelentett. Talán ezért igyekszik most a saját családjában természetesen kezelni ezt a dolgot, aminek én szívből örülök.
2011. márc. 19. 15:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Én olvastam Ranschburg Jenő véleményét a dologról. Ő azt mondta, hogy mivel ő régimódi, ők semmit nem meztelenkedtek a gyerek előtt, ahogy ez az ő korosztályában megszokott volt, talán még egymás előtt sem a feleségével-mert őt így nevelték.

De ma már más a hozzáállás, ő azt vallja, amíg nem veszed észre, hogy zavarja a gyereket, addig rendben van a dolog, de ha úgy látod izgatottá teszi vagy megváltoztatja a viselkedését, akkor kerülni kell a meztelenkedést.

Úgyhogy szerintem ha természetes a dolog, egyik fél sem jön zavarba, úgy ahogy írtad természetes határon belül van a dolog, nincs ezzel semmi gond.

Én is inkább a másik oldalt tartom rosszabbnak, ha lehet ilyet mondani, semmi meztelenkedés, például Bódi Guszti, akinek a felesége nem jár együtt a gyerekekkel strandra, mert meglátják fürdőruhában, meg a fényképekhez is felöltözködnek, hogy meg tudják mutatni otthon- számomra ez természetellenes, és erőltetett. Persze lehet csak a lustaságom, hogy erre figyeljek, jaj, várj felkapom a szoknyát vagy belebújok nyakig a tengervízbe, nehogy a fiúk otthon meglássák anyát fürdőruciban- és készülhet is a kép.

2011. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az előzőnek adok igazat. Szerintem az normális hogy kb 4-5 éves korig az ellenkező nemű szülőt is láthatja a szülő, de utána szerintem pl a kislány csak az anyukáját lássa.
2011. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt olvastam valahol, kisfiúkkal óvatosan kell kezelni ezt a dolgot egy idő után, mert gondot okozhat későbbiekben. Még sajnos nem néztem utána részletesen, egyébként mi együtt fürdünk vele (15 hós).
2011. márc. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!