Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alvásproblémákkal küzd 5 éves...

Alvásproblémákkal küzd 5 éves kisfiam, alvajár, pavorozik és legújabban hajnalban álmában engem szólongat, hiába mondom neki, hogy itt vagyok, emellett néha rugdos, csapkod mikor felébred. MIt tegyek?

Figyelt kérdés

Itthon nyugodt körülmények vannak,attól tartok valamilyen pszichiátriai korképe lehet,mert nagyon ellenkezik bármit kérek,sokszor provokál,ha sírni kezd,akkor egy pillanat múlva kacag,majd újra sír.

Jártunk már pszichiáternél aki annyit mondott,hogy elevenebb,de ő nem látta ezeket a szélsőséges dolgokat.


2011. márc. 26. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A nyugodt alvás nagyon fontos ebben a korban. Valami miatt nem tud nyugton pihenni. Túl sok inger éri a nap folyamán? Fél valamitől? Sok a vita otthon? Fél a másnaptól? Én mindenképp kikérném másik pszichológus véleményét, és alvásterapeutáét is. Na és persze szólnék a gyerekorovsnak, védőnőnek, hátha tudnak címet adni, hogy kihez fordulj a problémával.
2011. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hiperaktivitásról beszélt a pszichiáter,hogy még korai lenne kimondani rá,de lehetséges,hogy az.

Nyugodtak a körülmények,szépen élünk a férjemmel.

Nem tart ő semmitől,nagyon vakmerő.

Nagyon sorvadtan született,a pszichiáter megnevezte ezt lehetséges okként.

2011. márc. 26. 19:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is alva jártam kiskoromban és rengeteget beszéltem.Az unokahúgom is sokat beszél.Nem tudok erről orvosként írni,azt tudom,hogy kinőttem,de a nap közben ért ingereket az agy így dolgozza fel!Nem tudom miért így,de szerintem nem betegség és nincs ilyenhez köze.


A provokálásról annyit,hogy szerintem szimplán érzelmi zsarolás!Erről nem túl sokat írtál...

2011. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ez hiperaktivitás lenne keresetek egy alvásklinikát, lehet valamilyen epilepszia, hogy nem kap elég levegöt este. Az ellenkezés, provokálás minden gyerekre jellemző a nevetés is lehet egyszerű manipuláció ha tudja hogy ettől megengedőbb a szülő.
2011. márc. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!