Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jól döntöttem, hogy bölcsibe...

Jól döntöttem, hogy bölcsibe adom?

Figyelt kérdés

Már nem csinálhatom vissza. 17 hónapos, április végén megyek dolgozni, addig a szabikat töltöm.

Nagyon barátságos, közvetlen a kisfiam, szereti a társaságot. Ma voltunk először a bölcsiben. Az én örökmozgó haramiavezér kisfiam csak ült az ölemben majdnem egy órát, és láttam rajta, hogy majd' elsírja magát. Akkor hasított belém, hogy a kis drága még nem is tud beszélni, nem fogja tudni elmondani ha valami sérelem éri. A sírás környékez, hogy meg kell tőle válnom, és nem tudom megvédeni.

Szerintem attól rémült meg, hogy vegyes csoportban voltunk, és hangoskodtak a nagyobb gyerekek. Nem értem miért nem tetszett neki. A játszóházból alig tudom hazarángatni, úgy ordít, hogy maradni akar a gyerekekkel.

Légy szíves nyugtassatok meg, vagy írjatok tapasztalatokat, mert iszonyú lelkifurdalásom van!


2011. márc. 29. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom nem azert megy vissza dolgozni, mert nem akartal mar otthon maradni a kisfiadat. Nyugodj meg, neki is uj a helyzet, szepen, lassan meg fogja szokni... Ne legyen lelkiismeret furdalasod. Tudom, nagyon nehez, meg akkor is, ha a gyerkoc nem sir. Az en lanyom 22 honaposan ment bolcsibe - tudom az majdnem fel evvel tobb - de nekem is nehez volt, pedig eleg jol vette az akadalyt. Minden nap el kellett mondanom magamnak, hogy muszaj volt visszamennem dolgozni. Bolcsi utan meg probaltam "bepotolni" a napot, es sokat foglalkozni vele.
2011. márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 18 hónaposan ment nem egymagában vele egykorú gyerekkkel bölcsibe. 6 hónapos kora óta dolgozom, szóval megszokta, hogy nem mindig én vagyok vele, de azért az új környezet és a hangoskodás furcsa volt neki. De pár hét alatt megszokta, örömmel megy, esete ha már kevesen vannak, alig tudom hazarángatni :) Mert akkor van elemében. Szerintem teljesen normális, hogy ebben a korban bölcsibe mennek a gyerekek, ne aggódj! 2-3 hét és megszereti, főleg, ahogy irod, hogy szereti a játszóházat és a társaságot. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, szerintem ez egy ilyen magyar dolgog, hogy csak az a jó anya, aki örökké szoptat és örökké otthon van a gyerekével... Ráadásul véleményem szerint egy kisebb gyerek könnyebben és rugalmasabban szokik be a bölcsibe, mint egy 3 éves az oviba, ezt más gyerekeken látom.
2011. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló szívemből szóltál.Kérdezőnek.Fogd fel lazábban,egy pillanatra ne érezze meg a bizonytalanságodat.Kislányom 2éves,áprilisban kezdi a bölcsit.Az élet rendjeként fogom fel.Attól én még ugyanugy szeretem.Arra gondolok gyerekekkel,játékokkal nem lehet olyan nagyon rossz.Azzal pedig végképp ne törödj ha valaki megszól érte.Jobb így,mint azt mondani neki,bocsi de ma nem vehetünk csokit,egyebet,mert nincs pénzünk.
2011. márc. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Húú, nagyon átérzem a "gondodat", mert én ugyan csak októberben megyek vissza és a Lányom akkor már 2 éves lesz, de akármikor eszembe jut, elbőgöm magam! :-(

Amikor tiszta a fejem/agyam, tudom, hogy nem lesz gond - persze nyilván nehéz lesz az elején -, szeret gyerekek között lenni, rendszeresen járunk közösségbe és sztem mivel érettebb a koránál, úgy látom néha már kevés vagyok Neki. Tehát az eszemmel tudom, hogy baj nem lesz belőle, de a szívem...

Amúgy anno 18 hósan adott Anyu bölcsibe és semmi bajom nem lett, tehát túl lehet élni! :-)

2011. márc. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem szeptemberben lesz 2 éves a lányom, ő akkortól lesz bölcsis. Beiratkozni együtt mentünk, és már akkor sem akart kijönni a bölcsiből. :) Ne izgulj, ahogy írta az egyik válaszoló, annyi játék közt nem lehet bajuk. :) Pláne, ha amúgy bírja a közösséget a gyermeked, nem lesz semmi baj, szépen be fog illeszkedni. :)

(Én is szívesen becsatlakoznék bölcsisnek, nagyon klassz járgányokat láttam, és csuda jó a játszótere is. :D)

Lányom is egyből szaladt, hogy akkor ő most játszik, úgy kellett visszafognom. :D Ő már most bölcsis lenne, ha tehetné. (Minap is elmentünk a bölcsi mellett, a gyerekek kint játszottak, nagy hanggal persze. Lányom el sem akart jönni a kerítés mellől.. :D)

2011. márc. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A nem az nekem... XD Bocsi. :)
2011. márc. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egy napköziben dolgozok, és sokszor tapasztaltam, hogy a gyerekek már simán ottmaradnának, beszoknának, de az anyuka még nem dolgozta fel az elválást és így a gyerekben azt az érzést kelti, hogy ez nem jó neki, hogy anya szomorú emiatt, sajnálja a gyereket, mert ez szegénynek milyen rossz, pedig nem is. Ezeket a reakciókat látva a gyerekek pedig (nem mind)átgondolják, hogy akkor mégsem olyan jó itt, talán tényleg anya rossz helyre hozta, inkább vele megyek, mert az a legbiztonságosabb..... És ezek után sírva jönnek mindketten addig, míg anya be nem szokik.....

Én azt tanácsolom, hogy a kisfiadnak úgy add elő, mintha ez a legjobb dolog lenne a világon neki is és neked is. Úgy gyorsabb és zökkenőmentesebb lesz a beszokás.

2011. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:És nekem is van gyermekem, amíg nem volt, mindig ezt tanácsoltam mindenkinek, most is, csak már úgy, hogy átéltem.
2011. márc. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne így fogd fel ezt az egészet, hogy ott rossz fog vele történni, és majd nem tudja neked elmondani. Ha a rossz dolgokon rágódsz, ő is érzi ezt, és kölcsönösen megnehezítitek ezt az időszakot egymás számára. Az én kislányom is 17 hónapos volt amikor menni kellett a bölcsibe, nekem meg dolgoznom. Én annyira pozitívan álltam ehhez a témához, hogy abszolut zökkenőmentesen ment a beszoktatás, a gondozó nénik agyondicsérték őt (is, meg engem is) hogy kevés az ilyen zökkenőmentes beszoktatás.
2011. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztatást! Próbálom feldolgozni, csak nagyon nehéz.
2011. márc. 30. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!