Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekem már öt éves és még...

A gyerekem már öt éves és még mindig velünk alszik. Hogyan szoktassam a külön alvásra?

Figyelt kérdés
2007. jún. 13. 05:32
 1/8 anonim válasza:
100%

Az a kérdés miért alszik még mindig veletek? Ha csak azért mert eddig is így szokta akkor meg kell vele beszélni hogy ő már nagyfiú (nagylány) és ebben a korban már egyedül alszanak a gyerekek. Próbáljátok rábeszélni hogy egy napig egyedül, egy napig veletek aludjon. Amikor egyedül alszik legfeljebb este (reggel is) megengeditek hogy bebújjon az ágyatokba. Fokozatosan kell hozzászoktatni!

Ha ez túlzott ragaszkodás akkor ki kell deríteni az okát és azt megszüntetni. Talán így érzi magát teljes biztonságban!? Ha ez az ok akkor engedjétek hogy egy ideig még maradjon. Ha több időt szeretne veletek tölteni napközben és ez nem megoldható akkor is kell neki engedni, hogy valamennyi időt ágyban tölthessen veletek. Ez tulajdonképpen egy intim együttlét érzékenyen fogja érinteni a változás, erre mindenképpen gondoljatok!

2007. jún. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
95%
Ki fogja nőni. A lányom is velünk aludt, már kinőtte, most a fiam alszik velünk. Persze én ezt egyáltalán nem bánom.
2007. jún. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, az enyém 9 évesen önként elment, mi szerettük, hogy velünk aludt.
2007. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
??? Nem kifejezetten egészséges, már csak az önállósodása és a nemi életetek szempontjából sem... Kapjon egy gyönyörű szobát, amit együtt rendeztek be, válassza ki a színeket, legyen rá kellően felkészítve, hogy itt csak ő fog lakni ezután, és számoljátok visszafelé a napokat, amikor végre beköltözhet. Legyen neki ez egy nagy élmény, és akkor - hidd el- örömmel otthagy majd benneteket!
2007. jún. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Miutan gyerekekkel foglalkozom ugy erzem eppen eleg tapasztalatot gyujtottem ahoz, hogy megkerdezzem: Kedves szulok miert szoktatjak csemeteiket a hitvesi agyba? Mert bizony egyszer, ketszer ott alvas es mint az allergia egeszen 6-7 eves koraig ott fogja enni az alom minden ejszaka. Altalaban 3 eves kor korul probalkoznak be a gyerekek a szuloi agyban alvassal - hacsak a szulo picibaba kora ota meg nem szokatta csemetejet a papa-mama kozott jo aludni ejszakai rutinjara.

En azt tapasztaltam, hogy se tuzzel, se vassal se ajandekkal nem lehet kiutalni egy gyereket a kozos agybol. A szentbeszedet is meghallgatja de ugysem fog atmenni az a resze a dolognak, hogy van szep sajat szobad...Mert erdekes az uj szoba, jatszani is jo....DE a biztonsagos meleg az ott van Apu es Anyu kozott amig eleg idosek ahoz, hogy elszegyeljek magukat es onalloan sajat kuckoba menjenek.

Javaslom a kovetkezot: 3 honapos kortol amikor mar abbahagyjuk az intenziv szoptatast ejjel, pateroljuk ki szemunkfenyet a sajat budoarunkbol, kulonben nem lesz maganeletunk az elkovetkezendo par evben.

Sok szerencset es kitartast!

2007. júl. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos a volt férjem is rászoktatta a lányunkat a velünk alvásra!Mikor elváltunk anyukám rátetézett azzal, hogy dudorászott neki!Így amikor felébredt keltette anyum, hogy énekeljen!

Aztán mikor a jelenlegi férjem bekerült a családba minden megváltozott. Elég szigorú ember, de az ő határozottsága annyira hatott a 4 éves kislányra, hogy amikor kapott tőlünk egy emeleteságyat már nem kellett neki semmi csak hogy ott aludhasson. Persze mikor már nem volt újdonság bepróbálkozott, de a határozott NEM elég volt a számára!!

Azóta önállóbban cselekszik és ezt nem bánom!!

2007. aug. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Szia! leírom a mi esetünket is hátha segít!!Nálunk is a férjem szoktatta rá,h nálunk aludjon!% éves volt a kislányom, mikor elváltunk onnantól kezdve minden este amig el nem aludt az ágy szélén ültem meséltem vagy tv-t néztünk de ha a tv-t választotta akkor megbeszélt időpontban ki kellett kapcsolni. ez nagyon fárasztó volt mert néha 2 órát kellett ott ülnöm az összes meséből kifogytam és mindent kitalált hogy véletlen se aludjon el! aztán elaludt és az éjszaka közepén észrevette,h hol van és kivonult mellém ekkor MINDIG (ez nagyon fontos) visszavittem. Aztán k3-4 honap mulva leszokott a kivonulásról és egy fél év múlva már egy mese után kiengedett és minden ment normálisan! Remálem segítek. Szia
2008. febr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem sok helyen a szülőkkel alszik a gyerek, csak sokan nem merik bevallani.

Szerintem ne erőltesd. Próbáld meg az előttem szólók ötleteit, ha nem működik, akkor venni kell egy nagyobb ágyat, amin kényelmesen elfértek és ha megunja majd úgy is elmegy magától. Vagy még egy megoldás, hogy ha nem is külön szoba, de neki külön ágy és veletek egy szobában. Legalább egy darabig. De ha vmi trauma érte nemrégiben akkor semmiképp se most kell ezt időzíteni. Ha pedig minden rendben mostanában, akkor pedig azzal kell nagyon vigyázni, hogy nehogy most okozz neki traumát ezzel a hirtelen különköltöztetéssel. Hiszen nem érti, hogy mit is akarsz tőle, hiszen eddig ott aludhatott veletek. Csak óvatosan, lassan, türelmesen és sok-sok szeretettel.

A házastársi életet pedig meg lehet oldani másképp is. Hallottam ilyet már híres sztártól is tv-ben. Tehát nem csak én gondolom így.

2008. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!