Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bolcsis gyerekek anyukai...

Bolcsis gyerekek anyukai nallatok is ilyen temerdektelen mennyiseget esznek a gyerkek a bolcsibe?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy hosszu leszek.

Azert kerdezem mert nincs mihez hasonlitanom. Ki van minden het elejen fuggesztve a heti menu es szerintem iszonyatos mennyiseg. Kisfiam jelentesere minden nap oda van irva, hogy mindent megevett (talan 1-2-szer evett fel adagot mert nem izlett neki az adott kaja). Nekem rengetegnek tunik. Itt egy heti menu:


Hetfon: 11:40 sult csirke, sult krumpli, parolt repa, parolt kelbimbo es parolt karfiol + csokolades pudding

15:00 sonkas, sajtos, paradicsomos szendvics + csokis keksz


Kedd: 11:40 lasagne + rizspudding (tejberizs) malna ontettel

15:00 tonhalas szendvics + vanilias fank


Szerda: 11:40 csirkehusos pite tort burgonyaval, parolt kukoricaval es repaval + almas pite tejszinnel

15:00 joghurt + narancsos suti


Csutortok: 11:40 Parolt zoldsegek(cukkini, padlizsan, repa, paradicsom, hagyma) sajt szoszban rantott burgonyaval + madartej

15:00 Kolbaszos szendvics uborkaval + vanilias keksz


Pentek 11:40 grillezett hal parolt brokkolival, zoldborsoval es krumplipurevel + meggyes suti vanilias ontettel

15:00 gorog salata fetasajtal es olajbogyoval + epres ostya


Minden nap 9-re viszem es 10-kor kapnak meg tizorait ami altalban joghurt kekszel vagy gyumolcssalata kekszel, muzli... Ez meg nem is gond. Nektek is rengetegnek tunik ez a kaja? Normal adagok nem kis adagok. 3-kor mikor a ferjem megy utanna meg eszi az uzsonajat es a ferjem is mondta, hogy normal adag nem kicsi de nem is oriasi.


2011. ápr. 13. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

gondolom én is hogy pont azért van mert ha egyik másik ételből nem eszik még ne legyen éhes.


sok zöldség van ami nagyon pozitív meg azért gondolom mozognak ugrálnak mellette.

2011. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem sok. Minden bizonnyal nem felnőtt adagból kell kiindulni.
2011. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oke, megnyugodtam. :) Ferjem szerint is en tulzom el a dolgokat. Nekem csak az furcs, hogy termeszetesen itthon is kapott kekszet, turorudit, puddingot alkalmankent de nem ninden nap ketszer edesseget. Lehet ez a normalis, nem tudom. De amikor latom ezt a rengeteg sutit meg puddingot minden nap egy kicsit elgondolkodtam, hogy vajon en etettem alul szegeny kisfiamat a fozelekkel ebedre meg a gyumivel uzsonara... Neha adtam neki egy szal turorudit. :(
2011. ápr. 13. 14:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből nagyon pici adagokat kapnak. Sokból nagyon-nagyon picit.

Pl. az én lányom itthon falja a befőttet és a savanyúságot, mert a bölcsiben csak egy negyed kisuborkát (hosszában 4be vágva) vagy egy negyed barackot kapnak. A banánból is mindenki csak 4-5 kiskarika jut.

2011. ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem sok, gondolom keveset kapnak, de engem is az zavar, hogy kétszer van édesség..minek? De lehet csak én fújom fel..
2011. ápr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem átlagos. Bár a mi bölcsinkhez képest sok, de ott én úgy vettem észre elég kevés féle ételt kapnak a gyerekek. Nálunk nem szokott ilyen sonkas, sajtos, paradicsomos szendvics lenni. Pedig nagyon örülnék neki. Nálunk max párizsis, De volt már hogy 1 db túrórudi volt az uzsonna. Amúgy engem az zavar, hogy édességet adnak nekik a bölcsiben. Itthon úgyis megkapja azt az édességmennyiséget amit én gondolok, ott meg ez az uzsonna. És az nem elég neki, itthon is kiköveteli. Illetve kiszolgálja magát a hűtőből.
2011. ápr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat lanyok. Igen, en is az edesseget sokaltam egy picit de nem csinalok belolle termeszetesen gondot. Foleg igy, hogy irtatok biztosan pici mennyiseget kapnak belolle. Itthon sok narancsot eszik azt nagyon szereti a kisfiam. Szoktak a nagyobb gyerkek sutni-fozni is, azt hiszem a 2 even feluliek csak (kisfiam meg csak 15 honapos lesz). Ok gyurjak a kekszet es nemely egyszeru sutit az uzsonahoz meg diszitik ki. A gondozo nenik meg beteszi a sutobe oket a konyhaba. Ennek nagyon orulnek a gyerekek, hogy sajat sutit meg kekszet keszitettek uzsonara maguknak meg a kicsiknek. :) Szerdan van mindig fozocskezzunk egyut nap, elkepzelem, hogy neznek ki utanna. :) Megegyszer koszi mindenkinek a valaszokat.
2011. ápr. 13. 17:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz pár hónapod dolgoztam csak bölcsiben(kismami vagyok),de elmondhatom hogy nálunk pl.ha túrórudi van az egészet megkapja,elöbb ketté vágjuk és ha kér még akkor kapj a másik felét.És van hogy ebédhez jár!Ha nálunk is ilyen menű lenne én is sokallanám!Az édesség része tényleg sok!Nálunk az uzsi pl: joghurt kiflivel,vagy puding de 2 hetente 1 alkalommal.különböző szenvicsek,pék sütik,gyümölcs.Müzli szelet-gyümölcs.

Ott nem tartanak nyilt napot? érdemes lenne egyszer benézni,de úgy hogy mondjuk ebédnél de ne vegyen észre,mert ha észre vesz másképp viselkedik mint egyébként.Vagy ha szülői van mondjátok el nyugodtan hogy sokkaljátok az édességet!Nálunk ha szólnak igyekszünk intézkedni!Szerintem meg lehet beszélni!Ja ha mondjuk lecserélnék gyümölcsre az tuti lenne,nálunk ezen van a hansuly inkább,szegényes az étrendünk de gyümölcsöt mindig adunk.kérdezzétek meg!Veszíteni valótok nincs!Csak nyerhettek vele!

2011. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!