Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves fiamnak semmi...

2 és fél éves fiamnak semmi hajlandósága a szobatisztaságra. Tehetek én valamit? Erőltetni nem akarom, de valami okos ötlet jó lenne.

Figyelt kérdés
Köszönöm, ha írtok! Nagyon okos, ügyes kisfiú egyébként, csak közli, hogy nem ér rá pelust cserélni, bilizni meg pláne.
2011. ápr. 18. 16:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy egyben van a fürdőnk és a wc, a gyerekek jönnek velem, látják, mit is kell a wc-vel csinálni. És volt már, hogy amíg én pisiltem, ők is ráültek egy-egy bilire (1 éves a kistesó), de a lelkesedés néhány nap alatt tovaszáll. volt már sikeres pisi a wc-be, kakilni is majdnem sikerült és hiába az éljenzésnek, egy nap után eltűnik az érdeklődés.

a nagyobb bajom az, hogy nem zavarja a kakis pelus sem, elülne benne fél nap is :( és igen, mindig van valami fontosabb dolga... persze nem hagyom, hisztivel, zsarolással, mikor hogy de elviszem cserére. állandó játékban vannak a kistestvérével, nagyon elfoglaltak :)

2011. ápr. 19. 09:56
 12/16 A kérdező kommentje:
Kedves 16.17-es! Köszönöm, hogy kifejtetted a véleményedet és a tanácsodat! remélem, 5 évesen már nem lesz kifogás... :)
2011. ápr. 19. 09:59
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

16.17-es, ez mind szép és jó. De te azt mondtad nem hagynád. Mégis mit lehet csinálni egy olyan gyerekkel akit nem érdekel ez a dolog? A te gyerekedet érdekelte mit csinálsz a mosdóba, de nem minden gyerek ilyen. Pl, az enyém még a wc közelébe se megy, egyáltalán nem érdekli, hogy én is ott vagyok. Vagy, hogy én mit csinálok ott. Kijelenti, hogy nem. Mégis, hogy csinálnád azt hogy nem hagynád, hogy ezt mondja? Mit csinálsz ha azt mondja mindenre, hogy nem? Hidd el, nem szórakozásból hagyjuk nekik, szerintem a kérdező is próbálja terelgetni a saját gyerekét a jó irányba. De nem minden gyerek kapható mindenre.


Kedves kérdező! Egyáltalán nem kell szégyellni, hogy nem szobatiszta a fiad. Ahogy írtad, ő másban ügyes. Az én fiam amúgy is sokmindent jóval később kezdett el mint az átlag. Beszélni is csak 2 hónapja beszél. Én ezért egyáltaln nem csodálkozom, hogy még nincs felkészülve a szobatisztaságra. Viszont, ő tud olyan dolgokat, amit hasonló korúak nem. :)

2011. ápr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én alapbol nem engedem hogy mindenre kifogásokkal válaszoljon,ha most hagyod,hogy mondod meg neki hogy ez ellen nem lehet kifogásokkal érvelni??

Meg kéne értetni vele ha gyorsan elintézi a bilibe,utána mehet játszani.

Nyáron majd hagyd pelus nélkül,mivel a pelenkában nem is érzik a pisit,hidd el a nedves gatya zavarni fogja.

2011. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha nem mutat rá hajlandóságot, nagyon nem tudsz mit tenni. És mi lenne, ha egyszerűen csak levennéd róla a pelenkát és úgy hagynád egész nap. Első nap tuti összepisilne mindent, de másnap lehet, hogy ráülne már a bilire és akkor indulhatnátok.
2011. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez a helyzet, az is igaz, hogy en nem nagyon idegesitem magam miatta.

Ket eves es negy honapos a fiam. Ket honappal ezelott peldaul volt egy olyan korszaka, amikor rendszersen pisilt bilibe, vagy ures oblitos flakonba (azt viccesebbnek talalta). Raulni akkor sem volt ideje, vagyis turelme, kb 10 mp utan leugrott es elrohant. Nem eroszakoskodtam, mert nem akarom uldozni a bilivel, nem fogom raszoritani, felek, hogy azzal tobbet artok, mint hasznalok. Es ez valoban igy is lett. Merthogy a nagyinal maradt par napra a gyerek, nekem el kellett utaznom. Amiota hazajottem a bili kornyekere sem megy, a vilagbol kiszalad, ha meglatja. Azota egy, azaz egy alkalommal pisilt flakonba spontan. Nem ertettem, hogy miert tortent ez a visszalepes, amikor mar kezdtem orulni az elorehaladasnak. Hat, kiderult, hogy a nagyi ugy gondolta, hogy marpedig o negy nap alatt szobatisztat csinal a gyerekembol es kb egesz nap futott utana a bilivel, nem adta ra a pelenkat, raultette, csalogatta, visszaultette akkor is, amikor mar 4x leszallt rola a gyerek.

Kicsit pipa vagyok emiatt megmondom oszinten, mert ugy latom, hogy sikerult teljesen megutaltatni a fiammal a bilizest. Pedig alapban volt egy olyan tippem, hogy nyar elejere szobatiszta lesz, mert igy spontan nagyon jol haladt.

Ebbol csak annyit akartam kihozni, hogy ne eroltesd, o fiu, nincs elkesve. Sok gyerek van a kornyezetemben, vannak olyanok, akik masfel-ket evesen szobatisztak, de a 2,5-3 ev gyakoribb, viszont akkor szinte egyik naprol a masikra.

2011. ápr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!