Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, hogy túl jó egy...

Van olyan, hogy túl jó egy kisgyerek, lehet ez jele valaminek?

Figyelt kérdés
Aggódom, mert a kisfiam 3 éves lesz jövő hónapban, de vagy két éve még csak nem is sírt, nincs hisztirohama, mint sok kicsinek, este szó nélkül egyedül elalszik, csak le kell tenni, és egyfolytában mosolyog, meg nevet. Mondhatni tökéletes gyerek. Beszél szépen, de mindig csak közvetíti a dolgokat, megjegyez mindent, de soha sem kérdez semmit, se egy Mi ez? vagy Miért? vagy Hova megyünk? Egy kicsit aggódom, mert bogarat ültettek a fülembe, hogy lehet azért van ez, mert valami mentális problémája lehet. Valaki tapasztalt hasonlót?
2011. ápr. 21. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem csak jó a természete és jól nevelitek.


A kislányomnak is ritkán van hisztis napja fetrengeni se szokott sehol egyedül a kutyáktól fél.

A kérdések kora is eljön lassan a miért korszak a mi ez korszak .


Szóval nem hinném hogy ez gondot jelent.

2011. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem is tudjátok, hogy milyen szerencsések vagytok!

Az enyém mostanában iszonyat hisztis, pedig nem egy elkényeztetett gyerek.

Szerintem ez nagyon függ attól, hogy milyen a természete.

Az én gyerekemnek van egy pörgős, akaratos apja és egy ugyanilyen anyja.

Gondolom ti sokkal nyugisabbak vagytok, így a gyerkőc is ilyen.

2011. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
hát nem tudom,nekem azt mondta a védőnőm,hogy ő nagyon szomorú lenne ha egy gyereknél nem lennének dackorszakai,legalább ovis koráig.ő szerinte a személyiség fejlődéshez nagyon kellenek ezek a korszakok,persze mindenkinél máshogy jön ki és a mélysége,milyensége is más.Ha zavar kérdezz rá a védőnőnél,de az is lehet hogy ilyen a személyisége.
2011. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

hát én láttam egy ilyen gyereket, és kicsit sem szeretnék olyan gyereket. Ez egyébként nem nevelés, habitus kérdése. De ezen sokat nem tudsz változtatni.

Viszont az aggasztó, hogy nem kérdez semmit. ez nekem nagyon furcsa, mert a gyerekeimnek 2-3 évesen már olyan kérdéseik voltak, mint például Hova tűnik a krém a bőrről? Ha hideg vízben él a bálna, akkor miért melegvérű? Szóval már a miért, mi ez korszakon is réges rég túl voltak.

Én elvinném egy kivizsgálásra, mert furcsa, hogy ennyire nem érdeklődik a világ iránt.

2011. ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
addig én is irigykedtem, míg oda nem értem az olvasásban, hogy nem kérdez semmit. bár az én fiam is ritkán hisztizik, de mindent kérdez, mindent tudni akar, és szerintem ez a normális ebben a korban. én azért megnézetném, lehet, hogy tényleg csak ilyen természetű, de engem aggasztana, ha a fiam sosem kérdezné, hogy most hova megyünk, mit csinálunk és miért, meg ez meg az micsoda...bár néha fárasztó de én ezt tartom a normálisnak.
2011. ápr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan rég én is ezt kérdeztem, mert a barátnőm 7 éves kislánya is ilyen. Megvádoltak azzal, hogy csak kitaláltam, mert ilyen gyerek nincs.

Szóval, tanusítom, hogy vannak ilyen gyerekek, bár azt nem tudom, hogy jele lehet-e valaminek. A barátnőm kislánya, okos, illedelmes, stb., semmi baja nincs.

2011. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Hogy neveltétek 1 éves koráig? Beszabályoztátok? "megneveltétek"? Hirtelen ez jutott eszembe, hogy ez esetleg elvehette a kedvét a kérdezősködéstől meg a hisztitől. De az a megérzésem, hogy nem így neveltétek. Szóval lehet, hogy csak ilyen a habitusa? Ilyen megfigyelő típus- egyelőre csak gyűjti az infókat :)
2011. ápr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Az én fia is extra jó gyerek. Az oviban a 2. évben egy alkalommal az óvónő boldogan újságolta, hogy végre meg kellett büntetnie, mert felugrált az asztaltól. De a kérdezősködés hiánya szerintem is aggasztó. Én nem győztem válaszolgatni neki.
2011. ápr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23:19 vagyok. Látom, jól lepontoztak az ismeretlenek. Kedves Kérdező, remélem neked nem volt "sértő" a válaszom, de ha igen, elnézést kérek! Hiszen nem ismerlek titeket, csak ez jutott eszembe a kérdés elolvasása után.
2011. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

23.19

Ugyanazt akartam kérdezni én is ,de te elöbb feltetted a kérdést.

Az enyém is jövő hónapban lesz 3,nem mondhatom hisztisnek,dackorszakát éli,kicsit kitoltuk a határokat,és sikerül mindig kijáttszani valahogy.

A 20ik miért után is általában jön még 30 miért.

Lényeges ,hogy hogyan volt nevelve 1 éves korig.Általában a sírni hagyott gyerek nem érdeklődik semmi iránt ,mivel megtanulta,hogy hiába szól a világhoz a világ nem válaszol neki.Most idéztem megboldogult Ranschburg tanár urat ,nem én találtam ki.

De nem tudjuk,hogy ez a kérdező esetében érvényes-e.

Az biztos,az ö gyereke nem az ingerkereső kategóriába tartozik.

2011. ápr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!