Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam kezelhetetlen?!

2,5 éves kisfiam kezelhetetlen?!

Figyelt kérdés

Kisfiamnak akármit mondok, süket fülekre talál.

Utcán nekiiramodik, elszalad egy pillanat alatt, hiába hívjuk vissza, nevet, rohan előlünk-nem fél sem az autóktól, semmitől.

Itthon is bármit kérek tőle, általában nem teljesíti, nem fogad szót, veszélybe sodorja magát folyamatosan.

Se a szép szó, se a felemelt hang, se a rákiáltás, se a kézre/popsiracsapás, se a figyelemterelés, se a magyarázás nem használ. Amikor jól viselkedik, szót fogad, rendszerint megdicsérem.

Mit csináljak?

Elvárható -e egy 2,5 éves gyermektől, hogy visszajöjjön, ha hívom, hogy ne szaladjon el, hogyha megkérem, hogy ne visítson, akkor elhallgasson, hogy ne bántsa a cicát, stb.stb.????

Vagy én várok sokat tőle?

Rendszerint a játékait szétszedi, összerombolja, csapja, vágja őket - miért?????

Kishuga maga a megtestesült nyugalom

Kisfiam már csecsemőkorában egyfolytában mozgott, sosem aludt, folyton visított, semmi sem volt jó neki.

Kishuga átalussza a napot, nyugodt, kiegyensúlyozott baba, még a fiam visítása, csörömpölése sem zavarja igazán.

Mit rontottunk el?

Mit csináljunk?

Mi a megoldás?

Csődöt mondtam, el vagyok keseredve

Van valami ötletetek?

köszönöm, akinek van ötlete


2011. ápr. 24. 20:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok-sok választ.

Tulajdonképpen ő is 27 hónapos és bak a horoszkópja - a rokonok szerint azért ilyen. Én eddig nemigen hittem ilyenekben.


Műtét-szinte kizárt, hogy megsértették az agyát.

Attól félek, hogy esetleg nem tud kellő mértékben nőni a koponyája és a magatartását ez befolyásolja. Most visszük vissza kontrollra, hogy kell -e mégegy műtét. (becsontosodott kutacs, varratok)


Mai példa:

mostanában (pár hete) azt csinálja, hogy számtalanszor kidobja a labdáját a játszótér kerítésén. Többször (8-10x) szóltunk neki, hogy ne csinálja, mert nem megyünk érte, illetve, ha mégegyszer kidobja, akkor hazamegyünk.

El is indultunk hazafelé, mire földhöz vágta magát, ahogy sokszor szokta és éktelen visításba kezdett.

Mondtam neki, hogy miért indultunk haza. Mondtam neki, hogy, rendben, visszamegyünk a játszótérre, de akkor mondja, hogy nem dobja ki mégegyszer. Mondta is, és visszamentünk játszani.

Lehet, hogy itt rontjuk el? Általában így cselekszünk.

Igaz, a labdát nem dobta ki mégegyszer.

Miért kell ezeket a játszmákat folyton lejátszani? Miért nem simulékony, szófogadó?


De én annyira szeretném, ha könnyebb lenne vele, ha szót fogadna, ha nem kellene az életét percenként megmenteni, mert nincs félelem érzete. A legjobban az autóktól féltem.


Közösség: imádja a gyerekeket, velük szépen játszik, nem irigy, nem durva érdekes módon - ellenben itthon:S

Több oviban is jártam, de nem valószínű, hogy felveszik, sem idén, sem jövőre, mert nem vagyunk nagycsaládosok, nem dolgozom, van egy kicsi is ráadásul - és a sor végén vagyunk így.

Azt javasolták, hogy vigyem magánoviba. Sajnos arra nincs pénzünk.


Engem az rémít meg, hogy ő mindig is ilyen volt. Folytonos dackorszak van, amióta megszületett. Szerintem ő ilyen vérmérsékletű. Csak sem én, sem a párom nem ilyen és csak nézünk egymásra, hogy milyen a kisfiúnk.

Akkor legyek türelmesebb és elfogadóbb?

2011. ápr. 25. 15:48
 12/15 anonim ***** válasza:
Tarts ki és legyél erős, ne engedj, ha még könnyebb lenne most engedni is, később rosszabb lesz! Igen is menjetek haza a játszóról, ha azt mondtad és legyenek következményei a cselekedeteinek. Nekem is folyton ezt sujkolják és nagyon nehéz így tenni, mert nekem is könnyebb lenne néha, ha nem tartanám magam, de muszáj, mert nem csak a gének szólnak bele a természetébe (bár ezek nagyon meghatározók), de a nevelés is! Tudom, hogy nem könnyű egy kicsi mellett, de tartsd magad főleg előtte és legyél határozott!!!!
2011. ápr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nyugi,nálunk is ugyanez a helyzet!Semmi baj a kisfiaddal,csak éppen most abban a korszakban van,amikor a saját akarata szerint próbál cselekedni.Van egy könyv,amit nagyon ajánlok Neked.

A címe:Beszélj úgy,hogy érdekelje,hallgasd úgy,hogy elmesélje!

[link]

Nagyon sok érdekességet,hasznos tanácsot lehet olvasni belőle.Az én kisfiam 27 hónapos,és próbálok a könyv szerint beszélgetni vele,és úgy veszem észre,hogy sikerrel járok.

Nektek is sok sikert,és főleg sok nyugalmat nektek..és hidd el,hogy ha Téged a kisfiad nyugodtnak lát,akkor ő is nyugodtabb lesz.Mert ő,és sok hasonló társa abban leli örömét,hogy tudja,hogy viselkedésével bosszantjhatja a szüleit..de ha okosan reagálsz a dolgokra rájön a kisfiad is,hogy mennyivel jobb ha egy hullámhosszon vagytok!

2011. ápr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
14.23-as vagyok...még annyit,hogy az én kisfiam is 27 hónapos,és bak jegyű.:))
2011. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!!! Mi lett veletek???
2022. febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!