Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bélflóra vagy más lehet a...

Bélflóra vagy más lehet a gond szerintetek?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves múlt februárban. 2 hónapja visszatérő hasmenése van, változó intenzitással és minőséggel. Januárban kezdte a bölcsit, majd 2 hónap alatt 4x volt beteg, mindegyikre antibiot kapott. Előtte sosem kellett antibiot szedni, 2x volt náthás addig.

Az antibiok szedése alatt adtam neki Normafloret. Egyiknél kiderült, hogy érzékeny rá, csalánkiütéses lett az amoxicilintől, azt mondta a drnő, hogy lehet, penicilinérzékeny is. Január közepén az is kiderült, hogy kruppos, ezt a férjem ágán örökölte. Nem volt befulladva, csak berekedve.

A hasmenés március elején kezdődött, a 4. antibio után. Bölcsiből ki, ÁNTSZ kaka vizsgálata negatív lett. Ekkor kb 1 hétig ment a hasa, utána vagy 2 hét szünet volt, minden teljesen normálisan zajlott újra. Majd megint kezdődött a fosás, megint vizsgálat 3 egymást követő napon, mindegyik negatív (baktérium- vírus- parazita). Van olyan nap, hogy semmi, van olyan hogy 2, de tegnap pl. 7x volt...

Voltunk ált. vérképen, minden oké. Utána hasi uh- ez is rendben. A drnő adott beutalót gyerekosztályra, hogy nem-e ételallergia, ez ügyben is vettek vért, ennek az eredményét várjuk most.

Nem tudom, szerintetek lehet, hogy a sok antibio csinálta ezt? Vagy tényleg allergia lenne? Nincs kiütése, egyébként jó a kedélyállapota, eszik, iszik, alszik, játszik stb. Csak a hasmenése van.

Tejterméket nem kap már 3. hete, tejet sem, csak ha kenyeret eszik, akkor picit megvajazom. Csináltam már vele kísérletként olyat is, hogy 3 napig nem adtam neki pékárut, tésztát, hogy kizárjam a glutént. Akkor sem változott semmi.

Most megint elkezdtem neki adni normafloret, de egyik ismerős azt mondta, inkább progasztro kidet adjak, mert az való ilyen kicsiknek.

Tudnátok valami ötletet írni, mit csináljak, amíg várjuk az eredményt? Járt már valaki hasonló cipőben?

Köszi: A.


2011. ápr. 25. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én mindenképpen megvárnám az ételallergia eredményét.

Aztán lehet hogy az antibiotikum is elég kevés idővel volt, bár nem biztos.

Én Normafloret adtam a gyereknek ha hasmenése, hányása volt. Szerintem 2 évesnek lehet már adni. El kell olvasni a betegtájékoztatójában, vagy neten.

Lehet amúgy jó az is amit az ismerős ajánl. Lehet neki az jött be. Ez egyéni szerintem. Melyik gyereknek mi válik be.

Amúgy lehet ahogy elkezdte a bölcsit az is oka az egésznek. Sajnos a gyerekközösségben elég gyakori az ilyen hányásos, hasmenéses betegség. Lehet érzékenyebb mint a többiek és könnyen elkapja. Valami immunerősítő se lenne rossz neki talán.

Amúgy a beszokás idején sokszor betegek a kicsik. Igaz inkább légúti betegségek a jellemzőbbek. De lehet a kicsidnél így jelentkezik.

Vagy lehet újra és újra megfertőződik mert valamelyik kisgyerek mindig benne van.

Az ammoxicilinben van penicilin és ilyen tünetei vannak, mármint a csalánkiütés, meg pöttyök. Úgyhogy lehet hogy penicilinérzékeny. Ha ez esetleg beigazolódik, akkor nagyon kell rá majd figyelned, hogy akárhol kap gyógyszert a kicsi, mindig szólj hangsúlyozottan, hogy penicilinérzékeny, mégha a papírjában benne lesz akkor is. Általában ezzel kezdik ha írnak fel gyógyszert, de jobb ha mondod. Ha úgy alakul.

Hát a tejérékenység még lehet gyanús. De az ételallergia tesztből fogják látni ezt is ha netán ez van.

Ha ott sem fognak semmit találni, akkor ha meg tudod tenni ne vidd egy darabig bölcsibe. Adj neki immunerősítőt és próbáljátok meg majd újra. Lehet még meg kell erősödnie. Persze ha több idő kimarad a beszoktatás megint előlről kezdődik, de lehet a gyereknek jót tesz a szünet. Lehet a bölcsiben is kilábalnak belőle a gyerekek és lehet jobb lesz. Majd fogod látni, igazából ezt előre nem lehet megmondani.

Majd írd meg mi lett az eredmény.

Addig is kitartást kívánok. Nagyon vigyázz ki ne száradjon. Bár eszik, iszik, úgyhogy azért az bíztató. Esetleg figyelj arra, hogy egyszerre keveset igyon viszont többször.

Kitartás!

2011. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt hasonló problémánk.

Evett, ivott, de fosi-mosi volt folyamatosan. Végül sima kizárásos alapon jutottam el oda, hogy a folyadék okozza. Túl sokat ivott. Anno rá kellett szoktatni a sok ivásra, mert a veséjével volt egy kis gond.

Én csak vizet adtam neki, de a család egy része hülyének nézett ezért, így végül kapott mást. És ezek a más jellegű folyadékok okozták a problémát. Hiába adtam neki olyan durva hígításban, hogy már csak színt adott szinte, még az is sok volt.

Valamiért, az olyan italok, amelyek cukrot tartalmaznak (legyen az bármilyen kevés is) meghajtják.

Nemrég levettem az egyéb folyadékokról, megint csak vizet kap. Pár nap után megszűnt a problémánk. Nem tudom mi lesz majd a bölcsiben néhány hónap múlva... Ott nem fognak erre figyelni.


De a hasmenést egyébként tényleg nagyon sok minden okozhatja. Közösségben lehet fertőzés. Lehet a tönkrement bélflóra. De ételallergia is. Meg egy csomó minden más is. Szerintem várd meg a vizsgálat eredményét, s ha nem hoz igazolást, akkor se hagyd annyiban. A hosszútávú hasmenés nagyon nem jó.

Jobbulást nektek!

2011. ápr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom kilenc hónaposan kapott el egy durva hasmenős vírust, és utána egy éven keresztül a hígabb széklete volt. Olyasmi ugyan nem fordult elő, hogy naponta hétszer, de bizony sokszor naponta több nagy mennyiségű, sokszor alig emésztett, pépes kakija volt, mintha valami egyhe hasmenés lett volna.

Mi is leálltunk a tejtermékekkel, próbáltuk a gluténmentességet is, vittük mindenféle vizsgálatra, kapta a protexin restore-t (ami amúgy egy kicsit használt).

Végül kiderült, hogy valószínüleg a vírus miatt károsodott a bélflóra, és egy speciális felszívódási zavar alakult ki: fruktózérzékeny lett. Frutózszegény diéta következett, de valahogy sosem sikerült beállítani megfelelően a diétáját, továbbra is sokszor volt túlságosan híg a széklete, és nem is ivott sokat. Persze a biztonság kedvéért a tejtermékeket is hanyagoltuk, mert sajnos a laktózkifújási teszt még hátra volt, azt két éves kora után terveztük megcsinálni, mert egy rémrossz löttyöt kellett volna meginni hozzá a lányomnak, amit másfél évesen nem volt hajlandó, hiába próbáltuk.

De aztán nemsokkal két éves kora előtt egész egyszerűen elmúlt minden.

Ha az ételallergia tesztek nem mutatnak semmit, attól még okozhatja valamilyen étel. A felszívódási zavarok nem allergiák, azokat terheléses teszttel mutatják ki (éhgyomorra mérnek, aztán tömény laktózt/fruktózt itatnak az alannyal, majd félóránként mérik). A leggyakoribb a laktóz és a fruktóz. Igazából én kételkedő vagyok, mert nekünk mint mondtam, a fruktózdiéta sem hozott egyértelmű javulást, egyszerűen csak elmúltak a tünetek egy év múlva és kész. Rejtély.

Én már arra is gondolok, hogy lelki okai voltak. Körülbelül akkor múltak el a tünetek, amikor elegem lett a sok eredménytelen diétából, elhatároztam, hogy nem idegeskedtem többet, és a spéci tápszerek helyett adtam neki sima tejet és cukros sütiket is (a számára két legtiltottabb dolgot). Fura.

Remélem helyrejön a kislányod. Ha van kedvetek, kipróbálhatjátok a protexin restore-t. Ártani nem árhat.

2011. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi az eddigi válaszokat :)

Jelenleg a helyzet: nemételallergiás a véreredmények szerint, de még mindig megy a hasa,így jövő héten be kell feküdnünk Miskolcra. Ha lesz eredmény,írok még.

A.

2011. ápr. 28. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam ahogy bölcsődébe került jöttek 2 hetente a mandulagyulladások, alig volt hét, hogy ne szedett volna antibiotikumot.

A normaflore nagyon kicsi csíraszámú, sokat nem ér. Ha a bélflóra tönkremegy, akkor több hónapra is szükség lehet, hogy regenerálódjon.

Sajnos mi ezt tapasztaltuk, végül egyetlen készítmény segített nekünk, a Bonolact Re+general probiotikum, ez nagyon magas csíraszámú, minden reggel itatok vele egy kapszulát, a hasmenése teljesen megszűnt:)

Majd ha időd engedi írj, hogy a kórházban mire jutottatok.

2011. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!