Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kitennéd a 3 éves gyerekedet...

Kitennéd a 3 éves gyerekedet egy 18 órás buszos útnak?

Figyelt kérdés
Görögországba szeretnénk menni nyaralni busszal. Már egyszer voltunk így, akkor még nem volt gyerekünk. 18 óra az út oda, még nekünk is kényelmetlen volt, olyan 3-4 óránként volt egy kis pihenő. Repülőre nem merek felszállni, nagyon félek. Viszont nagyon szeretnénk Görögországba visszamenni, de nem tudom kibírná-e a fiam. Alapjáraton nagyon izgő-mozgó, szeret rohangálni, de biztos túlélni, aztán az 1 hetes nyaralásért meg odáig lenne. De akkor is bennem van, hogy bevállaljuk-e? Hisz lehet, hogy lesz sírás, rohangálás a buszon Ti elmennétek így?
2011. ápr. 29. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyrészt már néhány óra is borzalmasan hosszú, egy ekkora gyereknek. Másrészt meg a többi utasra is tekintettel kell lennetek. Én nagyon nem értékelném, ha a pihenéshez vezető utamon egy kisgyerek hisztijét kellene hallgatnom.
2011. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
hat te tudod, hogy milyen a gyermeked, mennyire tudod megfegyelmezni. en nem a gyerek miatt aggodnek, mert baja nem lesz, viszont ha visit, akkor a tobbi utas kilatasba helyezheti, h zarjak a csomagterbe. :D en is felek a repulouttol, megis inkabb mindig azzal megyunk hosszabb utra. sokszor meg gazdasagosabb is. amugy azt szoktak ajanlani, hogy vigyel neki valami apro jatekot, akar tobbet is, amivel elfoglalhatja magat. no meg tobben szoktak irni a palinkas kenyerrol is. :) persze ez is csak poen.
2011. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
hát én voltam igy görögországba(mm h én voltam kb 2 éves)állítolag nem volt gond mert az ut nagyrészét végigaludtam(ez még mpst is igy van h beülök kocsiba buszra és 10pewrcen bekkül már alszom is márha nem én vezetek) amikor meg nem aludtam sofőrök jáétszotak velem meg nagyrészt mindenki engem szorakoztatott...ez majd 20 éve volt.. vagy persze azis lehet h anyumék a rossz részét nem mesélték bár ez nem lenne rájuk jellemző:D
2011. ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze értem, hogy másokra is tekintettel kell lenni. De pl. mikor mi mentünk még a gyerek előtt, volt a buszon egy nála kisebb kislány is, kiabált, rohangált és egyáltalán nem idegesített, felfogtam, hogy gyerekről van szó. A pihenés meg nem a busz úton kezdődik és én is pihenni mennék.
2011. ápr. 29. 11:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3 évessel busszal nem vállalnám be. Vagy autó, vagy repülő. Évekkel ezelőtt mi is busszal mentünk a férjemmel, nekünk akkor 23 órás volt az út... azt hittem, soha nem érünk oda, pedig akkor még gyerekünk sem volt, jóval fiatalabbak voltunk. De nekem is fogytán volt a türelmem a 15. óra táján:) Persze ha nyugisabb természet, lehet, hogy alvással, képeskönyv-nézegetéssel, hordozható DVD-vel belevághattok.
2011. ápr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mert lehet, hogy neki nem elég a 3-4 óránkénti pihenő, lehet, hogy ő tovább szeretni "pihenni", mint amit a busz menetideje megenged, lehet, hogy nem akar egy idő után egy helyben ülni, lehet, hogy nincs biztonsági öv a buszon, lehet, hogy nem tud aludni a buszon, lehet, hogy hányingere lesz, lehet, hogy zavarni fogjátok a többi utast, lehet, hogy pont akkor lesz a leghisztisebb, legdacosabb. Szerintem nem egy ekkora gyereknek való ez az utazási mód, pláne, ha ilyen hosszú. 2-3 órát talán még játszva, mesélve kibírna anyuval.
2011. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. 20 évvel ezelőtt más világ volt. Toleránsabbak voltak az emberek. Sajnos nem mindenki ilyen megértő mostanság a gyerekekkel szemben.
2011. ápr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Te ismered legjobban a babádat, hogy mennyire bírná. Én kb. 3 éve voltam egy ilyen buszos úton, ahol szintén volt egy 3 év forma kisfiú, őszintén a hangját nem hallottam egész út alatt. Nagyon jól viselte az utat.
2011. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően nem mennék busszal, nemhogy gyerekkel. Amikor mi voltunk repülővel, voltak a csoportban olyanok, akik busszal jöttek. A 16 órás út 26-ra sikeredett, hőség-rekord volt...

Ha te alig bírtad ki felnőtt fejjel, akkor mit várnál el egy izgő-mozgó gyerektől? Szerintem szedd össze magad és menjetek repülővel. Ezerszer több ember hal meg az utakon, mint a repülőn, ezt ne felejtsd :)

Meg inkább én szenvedjek 2-3 órát, mint a gyerekem és az utazóközönség 18-at.

2011. ápr. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy reülővel mennék, vagy kocsival, de busszal semmiképpen.

Annyi ideig összezárva lenni különféle emberekkel, nem nekem való Brrrr

Amikor fiam 3,5 éves volt Krétára mentünk (autó+komp)

Elindultunk éjjel, másnap du voltunk Pireuszban, este indult a komp, hajnalba értünk Hániába.

3-unk közül a fiam bírta a legjobban, kocsiban, kompon simán aludt.

Ez az első nyaralása amire már emlékszik(11 éves), a mai napig emlegeti, hogy ikor megyünk megint vissaz a medencés kempingbe:-)))

2011. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!