Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktad büntetni 2-3 év...

Szoktad büntetni 2-3 év körüli gyerekedet? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Én nem szoktam de egyik ismerősöm bezárja a fürdőbe a gyereket ha nagyon hisztizik h lenyugodjon.Nekem ez olyan furcsa.
2011. okt. 10. 15:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem bezárom, de hátrazavarom a hálószobába. Ott ordítson, ne itt a fülembe.

Mi ebben a fura?


Nálunk ez bejön, mert jobban szeret itt lenni a nappaliban, inkább abbahagyja az ordítást.


Persze van, akinél ez a büntetési mód nem jön be, de nálunk nagyon is.

2011. okt. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
hát ez nekem is az. ha hisztizik, max figyelemmegvonást kap. az bőven elég neki. nálunk ez a bünti. vagy pl. ha x helyen nem akar rendeen viselkedni, akkor megmodnom, ha nem hagyja abba, legközelebb otthon marad, nem jön velem. a játszón szintén, ha nem hagyja abba, akkor megyünk haza, és nem is jövünk többet. ez elég neki. ui. tudja , hogy ez így is van, mert betartom, amit mondok, nem úgy mint egyes szülpk, akik állandóan mondogatják hogy hazamhyünk, hazamegyünk, de nem történik semmi, a gyerek mindig újrakezdi, és a szülő is a hazamegyünközést, de aztán nem mennek haza. én amúgy elég rugalmasnak tartom magam mint szülő, de vannak dlgok amikből nem engedek, ezen az aalap szociális normákat kell érteni, nagyjából hogy másokkal úgy bánunk ahogy mi is szeretnénk hogyvelünk bánjanak, és nem veszéleztetjük mások és a saját testi épségünket, valamint ha anya mondja hogy most haza akkor haza és pont. esetleg még kap plusz 5 percet. és ezt tudja is a kislányom (3 éves lesz dec. végén).
2011. okt. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
igen szoktam. attól függ mi rosszat csinál. sosem ütök rá. ha nem fogad szót, direkt rossz, akkor pl. nem megyünk a játszótérre. én a szobájába szoktam beküldeni, ha nagyon hisztizik. és tényleg jót tesz neki. nem zárom rá az ajtót, csak mondom neki, ha lehiggad, kijöhet. jön vigyorogva egy idő után, hogy abbahagytam a hisztit. minden gyerek más, más nevelés jön be. sztem nem olyan szörnyűség hagyni kitombolni magát.
2011. okt. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
én is a szobájába küldöm és megmondom neki,hogy amig nem tud okosan viselkedni és utána bocsánatot kérni, addig ne is jöjjön ki.
2011. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Na most tanultam tőletek!Lehet nálunk is be kéne vezetni h beküldöm a szobájába ha hisztizik.De ez gyakorlatban h néz ki?Beviszem és ott hagyom?
2011. okt. 10. 15:34
 6/21 anonim ***** válasza:
Igen.Büntetni kell!Nem szoktad nézni a szuper dadusokat?Én a vasaló szobába zárom be 3 percre mert 3 éves.Sír és mire kijön kisangyal lessz!!!!!Muszály büntetést kiszabni mert ha rosszalkodik tudom mivel csillapítsam le!!
2011. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
2 éves a fiam, nem büntetem, és nem nevelek tv-ből (szuperdadus). Most kezdődik a hiszti korszaka, nálunk annyi, hogy max. nem veszem figyelembe és 1-2 percen belül abba is hagyja. Vagy figyelemelterelés. Ha hisztizik valamiért (pl. este a távirányítós autóért, amit elvettem tőle), akkor felajánlok neki valami mást, amivel együtt játszunk. Nálunk működik. A szobába zavarás azért nem, mert 1 szobában vagyunk, anyóséknál lakunk, így ha hisztizik és én büntetném, akkor menne anyóshoz, vagy apóshoz, aki úgyis felveszi, babusgatja és akkor én lennék a rossz. Így hiszti (egy helységben maradunk), nem figyelek rá, bújik hozzám. Nálunk ez a "menetrend".
2011. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Annyira sok féle kisgyerek van, mindegyiknél más jön be a barátnőm két lánya egy igazi kis nyámnyila kisanygyalok, sosem hisztiztek, ők azok, akiknek megtépik a hajukat a többiek az oviban. Őket sosem kellett nagyon büntetni. Nekem van egy igazán hisztis, akaratos, makacs kiscsajom, akivel kell valami kzedeni, mert nagyon a fejemre nőne.


igen, vidd be a szobájába, és mondd meg neki, ha jól viselkedik, kijöhet.

2011. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet te nem neveled tv-ből de igen is sokat lehet belőle tanúlni!!!!!Vannak gyerekek akik annyira rosszak,hogy egy szülő nem igazán tud már mit kezdeni velük.Én se onnan tanultam a de sok trükköt ellopok onnan mert tanúlságos!!!!!!!Aki nem tudja,hogyan nevelje,büntesse a gyerekét annak igen is néznie kéne.Ez a műsor nem hülyeség attól,hogy tv-ben adják le.Személyesen is tanúlhatnánk a dadustól.Olyan elkeseredett szülők vannak benne akik mindent megpróbáltak már és még is iszonyat rosszak a gyerekeik.A dada megmutatja,hogyan is kell bánni a rossz gyerekekkel,mert ugyebár nem mindegyik gyerek olyan szótfogadó,hogy bemegy a szobályába és addig gondólkodik míg fel nem fogja,hogy rosszúl viselkedett!!!
2011. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

28 hónapos és bizony van bünti, attól függ miért és hol kapta el a hisztiroham.

Itthon büntetőfotel van, ott ül, amíg abba nem hagyja, utána jön átölelem és megbeszéljük miért kapta. Vagy elveszem egy kedvenc játékát, amit másnap, harmadnap kaphat csak vissza. Végül bezavarom a szobájába és nem jöhet ki, amíg meg nem nyugodott.

Máshol pl játszótéren egyből indulunk haza, ha nem fogad szót (homokot dobál, kisebbeket lökdös, hisztizik).

Boltban nem tudom büntetni, nem állíthatom a sarokba, bár ott annyira nem szokott veszélyes lenni. Max elmondom, hogy a hiszti miatt otthon ez meg az lesz a büntetése.

2011. okt. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!