Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadnád úgy a 2 éves gyerekede...

Beadnád úgy a 2 éves gyerekedet családi napközibe, hogy tök egyedül van? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A szomszédos kisvárosban fogok dolgozni, autóval fogok átjárni. A mi városunkban van egy állami bölcsi, ahová nem vették fel a gyereket, és van két magánbölcsi, az egyik fullon van, a másikba ugyan mentünk volna, de gusztustalanul bántak velünk, ezt inkább nem is részletezném, mert nem fontos. Inkább a szomszédos városban, ahol dolgozni fogok, kerestem valamilyen lehetőséget, jobban örültem volna, ha a gyerek a közelemben van, és nem kell az utazás miatt plusz egy órát minden nap nélkülem töltenie.

Államiban ott sincs hely, viszont van két családi napközi, amik most indulnak. Nekem október 3-án már dolgoznom kell, így e hét hétfőn az egyikbe elkezdtem beszoktatásra vinni a gyereket, mondván két hét biztos elég lesz. Szerződést még nem kötöttünk, ez jövő héten hétfőn történne meg. A bölcsiben viszont az én gyerekem az egyetlen gyerkőc eddig. Többen érdeklődtek, de még senki nem jött hozzájuk, egyetlen kisfiú van még, aki minden héten egyszer járna, és várnak még két kislányt, akikről nem tudni, hogy mikor jönnének. A másik bölcsiben ugyanez a helyzet, egyetlen gyerek sincs, aki fixre be lenne íratva, ráadásul a vezetőnőnek olyan retkes volt a lába, hogy el nem tudom mondani, rohadnak a fogai, egyszerűen lehangoló volt. 3 gyerkőcöt ők már "felvettek", de ők sem lesznek hétfőtől péntekig, csak 2-3 napot egy héten, és csak jövő héten valamikor kezdik a beszoktatást.

Ahová elkezdtem vinni kisfiamat hétfőtől, nagyon jól érzi magát, nem hiányol engem, ma már ott hagytam több órára, ott tízóraizott, ott ebédelt, utána hazajöttünk. De nem sírt utánam, jól eljátszott, stb.

Mi a jó fenét csináljak??? Ti mit tennétek a helyemben? Párom szerint csak én agyalok ezen fölöslegesen, mondván biztos lesz majd gyerek később, egy gyerek miatt nem is működtetnének egy családi napközit, mert nem érné meg, és addig, amíg a gyerek jól érzi magát, nem sír, nem hisztizik, addig örüljek neki. Na, szerintetek? Bocsi, ha kicsit hosszú lettem, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2011. szept. 21. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek teljesen igaza van, kicsit túl aggódod ezt a dolgot. A gyerek állításod szerint tökéletesen érzi magát, mivel más nincs rajta kívül, így 100%-os figyelmet is kap. Kicsit olyan, mintha babyszittert fogadtál volna mellé, csak épp nem otthon. Mivel még most indult, nem lehet valami felkapott hely, majd ha több szülő fülébe is eljut, lesz több gyerek. Ha pedig mégsem, akkor úgyis bezár, egy gyerekkel nem fogják fent tartani.
2011. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos magyarországon a családi napközi és a magánbölcsi ugyan az.


Èn Németországban élek és éppen itt végzek egy családi napközis gondozó kurzust. (tagesmutter) itt nagyon figyelnek, hogy a szó családi napközi megmaradjon. A fontos hogy családba menjen a gyermek, hogy ne bölcsöde jellege legyen. vannak anyukák akik külön kérik is hogy a gondozónak max 1-2 gyereke legyen az övén kívül.

Mert egy 3 év alatti gyermeknek a legjobb ha családban marad, és ha már anyukának el is kell mennie dolgozni, legalább egy szük családi környezet legyen a gyereknek.


Itt nagyon szigorú feltételek vannak (habár még így is hogy mindennek az elvégzése ingyenes sokan feketén csinálják). Ès nagyon nagy a felelöség. Minél több a gyermek annál nagyobb a felelöség. Itt max 5 gyermek lehet vállani, és csak is egyedül csinálni. Több gondozós megoldás már bölcsöde.


Èn januárban fogok kb kezdeni, addigra lesz meg minden papírom. (itt a gyámügy is kijön mindent leelenörizni, és ök adják ki az engedélyt) ès egyenlöre 1 gyermeket akarok vállalni itthon. Van egy kislányom aki 1 éves most.

Több gyermeket butaság is lenne egyszerre vállalni, mert egy gyereknek hónapok kell míg össze szokik a gondozóval és az én gyerekemmel. Aztán ha minden klappol akkor lesz másik gyerek is.

Itt is rugalmas az egész, van hogy délelött és van hogy délután hagyják ott a gyermeket, van hogy heti 2 alkalom van hogy 5 alkalom.


DE ami nagyon fontos mindkét félnek a szerzödés. Amiben minden apróságot le kell fektetni, és elég hiba hogy otthagyod a gyerkedet és nincs szerzödés. mi van ha fogja és berakhja gyerekedet a kocsiba és elmegy shoppingolni a tutadon kívül? vagy ilyenek. én nem is vállanék gyermeket szerzödés nélkül. + minden egyes külön kiruccanásra is a szülönek alá kell írnia az engedélyt. pl le lehet fektetni hogy napi szinten mennek játszótérre vagy a faluban sétálni, de pl októer 2-án elmennek állatkertbe amit külön papírral írnak.


de nekem teszene hogy nem tömegnyomorba lesz a gyerek.

2011. szept. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért nem írtunk még szerződést, mert náluk az első hét, a beszoktatás hete úgymond próba-hét, hogy egyáltalán tetszik-e, bírja-e a gyerek, stb. Egyébként a tulaj a saját házában csinálja az egészet, egy gondozónőt vettek fel, aki a gyerkőcre vigyáz. Arra már azért rájöhettek, hogy csak úgy semmit nem tudnának a gyerekkel csinálni, mert már szépen beszél, és mindent elmesél, hogy mi történt vele. Szóval ha csak úgy fognák magukat, és elmennének shoppingolni, a gyerek tutira lebuktatná őket. Akkor pedig még ettől az egy gyerektől is elesnének, ez tuti, és ezzel tisztában is vannak.
2011. szept. 21. 14:16
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként én csak azért aggódok, mert a kisfiamnak elsősorban gyerekek társaságára lenne már szüksége, ezért is kerestünk neki valamit. A másik meg persze az, hogy vissza kell mennem dolgozni, mert még egy évig nem tudok már itthon maradni vele, a gyes csak arra lenne elég, hogy éhen haljunk. :(
2011. szept. 21. 14:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem így megy ez.

A szerzödés már a beszoktatás elött megvan próbaidövel, ami 3 hónap. ès ha tud beszélni? azért gondolj bele hogy mi minden történhet.

ez magyaroszágon szerintem nagy hiba hogy engedik a családinapköziket bölcsisedni, igazából te ugyan úgy bölcsibe adtad a gyerekedet. legalább van róla papírjuk?

úgy olvastam otthon is kötelezö egy kurzust elvégezni még akkor is ha ovonö az illetö. miért? mert egy családi napközinek telejsen másképp kellene müködnie mint egy bölcsödének.


pl velem a kurzusra 2 ovónö is jár, az egyik gyerekekkel kapcsolatos szakkönyvet is adott már ki. (vicces mikor az oktató éppen az ö könyvét ajánlja) de nekik is el kell végezni, mert csak így kapnak engedélyt. van engedélyük ezeknek?

2011. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze, van engedélyük, a gondozónő is diplomás, szakképzett. Egyébként csak azért nem kapták meg a magánbölcsödei megnevezést hivatalosan, mert nem lett még kész a család külön bejárata az emeletre. Azt meg fogják csinálni, és akkor normál magánbölcsöde lesz, addig csak mint családi napközi működhet.
2011. szept. 21. 14:26
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha jó kezekben érzed a gyerekedet, ne aggódj biztosan lesznek más gyerekek is. ès az sem baj ha nem minden nap ugyan azokkal van.


Egyébként azt olvastam, hogy otthon is sok önkormányzat támogatja a családi napköziket így lehet még kapnál valami kedvezményt is. Meg írnád mennyiért adod be egy órára? kiváncsi lennék az otthoni árakara, mert itt én nagyon keveslem.

2011. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mivel ő hétfőtől péntekig lenne, és minden nap egész napra (hétfőn fél 8-tól fél 6-ig, kedd-szerda-csütörtök fél 5-ig, pénteken fél 4-ig), így 52.000 Ft/hó.

Pár órás, meg fél napos, stb. lehetőségeket nem kérdeztem, mivel nekünk csak ez jöhet szóba.

2011. szept. 21. 14:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A te gyerekednek elsősorban nem gyerektársaságra, hanem a te társaságodra lenne szüksége. Közösségben lesz még eleget...

DE, mivel az élet nem teszi lehetővé, hogy melletted legyen, hanem vissza kell menj dolgozni, így marad a csana. Nem gond, hogy még nincs gyerek, sőt, ő van most középpontban, aztán talán tényleg jön a többi gyerkőc is.

2011. szept. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy gyerektársaságra lenne elsősorban szüksége, hogy minden reggel úgy kel fel, hogy végigsorolja a kis barátait név szerint, akiket ismer, és akikkel szokott játszani délutánonként itthon vagy hétvégén, és a játszótéren. El kell mondanom, melyik gyerek éppen hol van. Ha azt mondom neki, megyünk a bölcsibe, azonnal mondja az egyik kisfiú nevét, hogy hozzá megyünk. :/ Ezért is aggódom, hogy most még tök egyedül van...
2011. szept. 21. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!