Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lenne baj, ha a kutyák...

Miért lenne baj, ha a kutyák is megfürdenek a gyerekek medencéjében?

Figyelt kérdés
A feleségem azt mondja, hogy nem fürödhetnek a gyerekek abban a kerti felfújhatós medencében, amiben a kutyák is megfürdenek. Nem is egyszerre fürdenek a gyerekekkel! És a természetben is ugyanúgy van, a tavakban és folyókban is fürdetik a kutyákat, az mégsem zavarja.
2011. máj. 1. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a kutya körme kiszakította a medence alját amikor beleugrott. Már csak ezért se.

De a folyók/tavak öntisztuló, élő ökoszisztéma. A medence meg nem az. Szerintem se túl higiénikus.

2011. máj. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az más, bár nekem már egy természetes tó mellett is leordították a fejem, ha a kutya bement a vízbe, mondván: a gyerekek is abban fürdenek.

;) Mivel ott tilos fürdeni, és rendszeresen járnak ki ellenőrizni, nem igazán érdekelte a rendőröket, hogy gyerek, nem gyerek, egy óra múlva kénytelenek voltak eltűnni.



A kismedence tényleg hamar koszolódik, a meleg, sekély, nem mozgó vízben mindenféle baktérium könnyen elszaporodik.

Gondolom, mielőtt a kutya bemegy a medencébe, nem mosod meg a fenekét, a körmeit, a fogát, azt meg kutyatartónak ne kelljen már elmagyarázni, mit szokott enni, elásni, és összenyalni egy nap. :S

2011. máj. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek, amikor belefeledkeznek a pancsolásba, még a szájukba is szokták venni a vizet, így aztán bármilyen tiszták is a kutyák, minimum a szőr bekerülhet a szájukba (ha csak előzőleg ki nem fertőtlenítitek az egész medencét). Arról nem is szólva, hogy a kutya egy földközeli állat, ami mindenbe beledugja az orrát, nem használ WC-papírt, stb. szóval én biztosan nem engedném, hogy ugyanabban a medencében fürödjenek. A tavak vize más, hiszen ott hatalmas a vízmennyiség, tehát nem is tud a kosz olyan töménységben jelen lenni. Ráadásul a tavak öntisztulóak.
2011. máj. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Dobj be melléjük egy pár disznót is ha találsz az udvarban,meg egy kis trágyát.
2011. máj. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát,nem a legjobb megoldás. Főleg a felfújható medencébe,tényleg kiszakithatják.

Mekkora a gyerek? Én úgy tudom elképzelni hogy a kutya a gyerekkel fürdik,ha van egy nagy úszómedence,ami pl vizforgatós és abban együtt a család. De hogy egy bébi medencébe ki-be ugrál a kutya sáros lábbal,utána meg a gyerek megy bele,hát nem higiénikus!

2011. máj. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A tavakban be van állva a biológiai, tisztulás,körforgás, a medencébe nem.Bajuk nem lesz szerintem,de rém gusztustalan a kutya szőrben pancsizni.A bőr azért védve van,de a gyerekek hajlamosak bele kortyolni is...szóval a feleségednek igaza van.Nem vagyok kutya ellenes,2 kisfiú és egy francia bulldog "anyukája" vagyok.
2011. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de először azt hittem viccelsz...A feleségednek tökéletesen igaza van.
2011. máj. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

"A természetben is ugyanúgy van, a tavakban és folyókban is fürdetik a kutyákat.."

Na, látod ez a baj, ezt kéne meg-rendszabályozni és jó kis borsos bírságokat kifizettetni a kutyafürdetőkkel!!!

Egyébként a normálisabb helyeken kint a tábla, hogy kutyát fürdetni tilos.Az, hogy te a saját medencédben megfürdeted a gyerekeddel együtt, rád tartozik, bár én roppant gusztustalannak és egészségtelennek tartom, a kutya kórokozói megfertőzhetik a gyerekeket.

2011. máj. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Én sem engedném, egyet értek a feleségeddel.

(Személy szerint gusztustalannak tartom együtt fürödni az állattal, de ez az én véleményem...)

2011. máj. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én se engedném a gyerekkel a kutyát,pedig van kutyánk,gyerekünk is:))


(tavaknál meg lehetne kijelölni kutyáknak helyet,hisz nekik is lehet hűsölni kicsit néha....)

2011. máj. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!