Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik sokat sétálnak a babájukk...

Akik sokat sétálnak a babájukkal mikor van idejük másra (mosás, vasalás, főzés, takarítás)? Szoktatok otthon is játszani a babával vagy ott már el van magában?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy sokan 2x is kimentek 1,5 órára. Hogy nem szalad így a lakás? Én valamit szerintem rosszul csinálok mert én csak 2-3 naponta megyek sétálni (a többi nap max. egy gyors bevásárlás 20 perc alatt) és még így is sokszor el vagyok havazva.

Nem provokatív kérdésnek szánom!


2009. dec. 16. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért napi egy óra levegőzésre szakíts időt, nem kell annyit takarítani. Ha valaki napi 10 órát munkával és közlekedéssel tölt, az se takarít naponta. Főzni két napra érdemes egy piszokkal.
2009. dec. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy lehet megoldani, de muszáj ennyit levegőztetni a kisgyerekeket legalábbis.

Én úgy csináltam, hogy egy nap többfélét főztem, legalábbis előkészítettem, s vasalni csak azt szoktam amit muszáj. A többit szépen simán hajtogatom, s alulra teszem.

Ha dolgozni jársz, akkor sem szalad a lakás, pedig 8-10 órát vagy távol!

Otthon csak 20 perc afféle foglalkozás, + eső esetén kiélveztük, hogy bent lehet lenni! de ha kinn elfáradt, akkor jobban alszik, eszik, nem nyűgös.Elvan, örül, hogy a bentivel is játszhat, mert nem unja meg. Én el szoktam dugni a játékokat, egyszerre csak kb 6-8 van elől ...s így mindig újdonság, ha újra elővesszük.

Ha csak fél órád van, még arra is érdemes kivinni minden nap a kicsit. Nagyon fontos ez nekik.

Különösen, ha majd szalad, az idegrendszer fejlődése is úgy biztosított legjobban, ha a nagymozgásokat alaposan be tudja gyakorolni, ki tudja élni.


...meg a test friss oxigénnel való ellátása miatt is.A zárt levegőn a pozitív ionok aránya sokkal nagyobb, ami mindenféle kárt okoz.A szabadban meg az ainok többségben vannak, ami viszont csupa jó hatással bír.

Persze az erdőben, meg a vízesésnél a legtöbb, de apuszta városi levegőn is jobb, mint a zárt szobában.


De ,ég a szennyezett levegőn való sétának is megvan a a pozitív hatása, hogy más mozgásformákat gyakorolhat, mint odabent, más élmények érik, és a hőmérséklet-változás edzi őt.

Az a kis napfény - még a felhőn átszűrt napfény is elengedhetetlen.

És az első években ezek még sokkal fontosabbak.

És még egyszer: ebben a korban legfontosabb a nagymozgások, futás, ugrás, dobás, mászás stb. elsajátítása, és nem csak az izomzat, hanem az egyensúlyrendszer(olvasáshoz is kell!) idegrendszer fejlődéséhez is.

2009. dec. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Ez nem volt a kérdésedre válasz, de azért írtam, mert ha az elhatározásod erős, biztosan megtalálod a megoldást!

Én inkább a lakás rovására és a gyerek javára tennék engedményt.

2009. dec. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elterveznéd, hogy minden nap pl. 11-12, és 15-16 óráig kimégy, ha a fene fenét eszik is, akkor előtte hamarabb összedobnád, amit így esetleg kényelmesebben, vagy gondosabban végzel el.

Írd le a napirendedet! Ide nekünk, hadd lássuk!

2009. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van de szerintem azért van sok takarítani való mert ha dolgozom akkor nem vagyok otthon. :D

Ha nem vagyok otthon akkor nem csinálok koszt, rendetlenséget ami után annyi takarítani való lenne. Régen 1 héten max.2x takarítottam de inkább 1x. Most 2 naponta már csak azért is mert kúszik a babám és mindent megtalál, megeszik. Jó kb. 30 perc alatt kiporszívózok az igaz.

2009. dec. 16. 17:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

De ha a babád sincs otthon, akkor már ketten nem csináltok koszt meg rendetlenséget! Vidd ki gyorsan, amíg még rend van, s gyere haza alvásra!

Gyerekes házban pedig NE legyen rend!

Nem kell egész nap pakolgatni a gyerek után! Még nyugdíjas korotokban lesz eleget patika lakásotok. És cserélj mindet könnyen tisztíthatóra!

Ha lesznek tesói, úgyis örök rendetlenség lesz! Jobb mielőbb megszoknotok :)

Mekkora az alakás?

2009. dec. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Azért naponta kétszer nehogy porszívózz! Egy kis koszt minden gyereknek ennie kell, hoyg egészséges legyen! Nem is annyira keveset.

Csak bizonyos körletben engedd mozogni! Ezt pedig 5 perc alatt tedd rendbe! Ha többet mozogna, vidd ki!

[link]

2009. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán belefér nekünk is napi 1 óra séta. Mi reggel 7 körül kelünk. Én gyorsan megyek zuhanyozni, berakok a mosógépbe egy adag mosnivalót, addíg a 16 hónapos fiam eljátszik a kiságyában. Utánna Őt is átpelusozom, átöltöztetem és megyünk reggelizni. Aztán egy kis közös játék, néha elpakolászok valamit. Kiteregetek, aztán 10, 11 óra körül viszem aludni. Ekkor szoktam főzni, felmosni. Egy óra körül felkel, ebédelünk, elpakolászom az edényeket, addig Ő egyedül játszik. Aztán 2, 3 óra körül megyünk sétálni jó bő egy órát (másfelet). Aztán játszunk egy kicsit, majd megint alszik egy kicsit. Addig tudok fürdőszobát takarítani, felmosni, stb. Aztán fél 8 körül megyünk fürdeni. Amíg az apja a fürdőben vigyáz a babára, addig összeporszívózok, utánna megyek lefürdetem a babát. Aztán még egy kis játék és 9 körül lefektetem aludni.,

Néha séta helyett vásárolunk, esetleg a délelötti játék helyett.

2009. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam jó pár hete 9-10 között kel.Én előtte ébredek és elpakolom az esti edényeket,ha van új edény elmosogatom,megrakom a tüzet,hozok be fát,kávézok...Ő felébred és vagy elkezdek főzni miután őt elláttam vagy kimegyünk a boltba(1-2 óra) ettől kicsit fárad.Haza érés után megint ő a soros (kaja,pelus) és vagy már akkor elalszik vagy játszik és én főzök,beindítom a mosást,felmosok...Délután pedig kiviszem az udvarra,ha előtte esetleg nem volt eleget a levegőn.Az ablakmosós,portörlős takarítást akkor csinálom meg havonta 1*,ha alszik.Napközben is ha játszunk én közben azért jövök megyek 1 kicsit és vmit mindig rendezgetek a lakásban.Egy folyamatos cselédkesés az életem 2 éve,de én akartam ezt;)Már előre félek az ovitól-munkától,hogy fog majd akkor ez hiányozni.
2009. dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
Mi naponta 2*1 órát vagyunk kint. A benti munkákat úgy oldom meg, h a kisfiamat kendőben/mai-taiban magamra kötöm és vele együtt dolgozom.így főzök, így porszívózok, stb...és hidd el, h a gyerkőc nem arra fog emlékezni, amikor nagyobb lesz, h hűha de tiszta volt a lakás, hanem hűha, milyen jókat csavarogtunk/játszottunk anyával:-) Mivel kicsi a babák tüdeje, viszont nagy az oxigén igénye, nagyon-nagyon fontos, h kint legyenek. Hidd el megtalálod a magoldást!
2009. dec. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!