Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 12 colos, pótkerekes pedálos...

A 12 colos, pótkerekes pedálos biciklit hány éves korukig tudják használni a gyerekek?

Figyelt kérdés
Ha nem egy-két évre akarom venni, érdemes egyből 16-os biciklit venni? Ahhoz is lehet találni pótkereket?
2011. máj. 4. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen magas a gyerkőc. Egy 16-os bicikli ülését/kormányát nem lehet olyan alacsonyra állítani, hogy egy 3 éves kb 100 cm-es gyerkőc biztonságosan tudjon vele menni, megállni. Úgy jó, ha az ülésen ülve a lábujjai leérnek a földre, nem elég, ha a pedált eléri. Nem tudom mennyi idős, milyen magas a gyermeked, de ha a 12-est kicsinek találod van 14-es méretű is.
2011. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én sok helyen láttam 16-os is pótkerékkel.


nem tudom mekkora a gyereked, akinek szánod, a 3,5 éves lányom még egy évig biztos tudja használni a 12-es kicsit, mert elég sok fokozatban állítható az ülése, kormánya. Mondjuk pótkerék nem kellett neki sose, de szerintem avval is ugyanígy. 105 centi magas egyébként a leányzó.

2011. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
3 éves lesz, kb. 100 cm magas. Még nem bicajozott, nem hajtotta a triciklijét, de szerintem annak valami baja van és nem is megy!
2011. máj. 4. 15:15
 4/9 anonim ***** válasza:
létezik 1 klónom?:))) pontosan ebben a helyzetben vagyok én is. nehezen tekerhető tricikli és bicajpara. az üzletben az eladócsajszi szerint a 12es max 4,5 éves korig jó, a másikban a pasi adott már el 12est 4 évesnek... én rápróbáltam a fiamat 1 16osra, épp elérte a pedál alját lábujjhegyen, tehát azt nagynak tartom. a 12est kicsinek. a 14esre meg azt mondták 1 üzletben, h az a 12es felemelve, a 16os leengedve. most légy okos domonkos! láttam az auchanban 12est 9500 ft-ért, hát szerintem beleugrunk abba, aztán reménykedem, h nem növi ki pikk pakk. v nemtom :)))))))))
2011. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na jó, de ha nem akar majd 4-5 éves koráig bicajozni,akkor kidobsz 10 ezer Ft-ot, mert utána veheted meg a 16-ost! De mi van, ha csak abban a pillanatban nem akar, mikor próbáltátok az üzletben? És amúgy szeretne!

Úgy látom ez is olyan cikk, amit két évente meg kell venni és nem olcsó! Már mint nem kötelező, csak jó, ha gyerek több mindent tud és kipróbál!

2011. máj. 4. 15:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3 és fél éves.Húsvétra 16-os bicajt kapott.Szépen tudja tekerni.Szerintem vidd el a kicsit veled és próbáljátok ki melyik a jó nektek.Egyébként a lányom 104 cm magas.Én már nem vennék a helyedbe 12-est.
2011. máj. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Három éves lesz a fiam, 98 cm, 14-es bicajt vettünk neki.

16-osból csak a Hauser márkájúról ért le a lába, a "gagyibb" márkákon még a pedálig sem.

Kaptunk kölcsönbe egy 12-est, középállásba kellett állítani, h egyáltalán tekerni tudjon, annyira alacsony volt, az szintén Hauser márkájú volt.

Mi olyan pótkereket vettünk hozzá, ami állítható, 20-ig jó, 12 től.

2011. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 12-es szerintem max 3-4 éves korig jó. Mi mostanában vettünk egy 14-est a 3,5 éves lányomnak, aki kb. 100cm.

Decathlonosan választottunk. Ott az üzletben ki van rakva a falra egy mérce, ami megmutatja, mekkora gyereknek milyen bicaj való.

2011. máj. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

itt van elöttem a szobában a 12"-os kawasaki bicajunk, és ezt meg a fiamat fiamat nézve simán 4-5éves koráig elfogja tekerni.most 2.5éves és 94cm magas.szerintem ez a bicikli kialakításán is múlik,nemcsak azon hogy hány colos.

mindenképp rá kell próbálni a gyereket, úgy meglátod majd melyik a jó.

2011. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!