Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ciki 21hós fiam viselkedése?...

Ciki 21hós fiam viselkedése? Bővebben len:

Figyelt kérdés
Nem tud (és szerintem nem is akar) kismotorral menni.Inkább emeli és viszi,vagy tolja.Ha ráültetem sír,kalimpál.Csúszdázni sem tud,csak fent ácsorog a csúszda tetején és feltartja a sort.Homokozni sem akar,hintában kevés ideig van el.Nem játszik a kisautóival,sőt szinte semmivel nem tudja magát lefoglalni.Labdát se nem rúgja se nem dobja szívesen.Lego szóba sem jöhet.Ezek normális dolgok? Mit tehetnék?
2011. máj. 5. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Az általad felsorolt dolgok az én kisfiamnak kedvenc elfoglaltságai. Az, hogy a tiéd nem szereti csinálni egyiket sem, nem tudom, talán még bizonytalan közösségben? Nem zárkózottabb típus? Olyan kis megfigyelő?
2011. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem ciki. nem minden gyerek szereti a motort, és van, aki később érik meg a játszóterezésre.


Mlgis mivel szeret akkor játszani? Autók? Könyv? Szerintem, ha van bármi, amivel azért szívesen eljátszik, akárcsak 15-20percet, akkor nincs okod aggodalomra :)

2011. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!Jöhet még :-)

Könyveket szívesen lapozgat gyermekem.

2011. máj. 5. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Akkor értelemszerűen olyan dolgot játszatok,amit szeret.Ha ő csak könyveket szeret lapozni,akkor csináljátok azt,lehet hogy későnérő tipus ezért nem érdekli más
2011. máj. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én személy szerint IMMMÁDOM az ilyen drága kis kölyköket!!! :)

Fantasztikus, hogy mindent másképp csinálnak, kreatívak és úttörők egyszerre.

Ülnek, ha állni kell egy játékon, állnak, ha ülni kell, fejük felé tartják, amin mászni kell... KELL, KELL, KELL...

Egy pici gyereknek semmi sem KELL, csak hagyni, hogy úgy játsszon, ahogy csak akar.

Cseppet sem "ciki", sem "problémás"...

Ő ilyen...

Lehet, hogy nagy feltaláló lesz, ha mindent másképp csinálna...

Gratulálok hozzá.

Egyébként mondtam anyukámnak is - aki 40 éve óvónő - és azt mondja, attól is lehet ez a viselkedés, hogy még nem egészen sajátja az a felfogás, amely szerint a dolgoknak "saját, rendeltetésszerű" használata van, és mindennek úgy foglalkozik, ami a jelenlegi tudásának megfelel az adott játékokról.

Szerinte jó sok ideje van még "normálisan" játszani, ha az Téged jobban megnyugtatna... :D

2011. máj. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem ciki. Az én fiam is ilyen volt anno (most 2.5 éves múlt), viszont egy hallásra visszamond 4 soros versikét, elszámol 10-ig, felismeri a betűket. Én nem élem meg ezt cikiként (egyébként most már szeret csúszdázni, motorozni és hintázni is, szóval idővel ez is alakulhat, de sose cseszegesd emiatt!!!).
2011. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 6. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!