Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Használtatok Elocom kenőcsöt...

Használtatok Elocom kenőcsöt a gyereketek kukijára?

Figyelt kérdés

Ma voltunk a gyerekorvosnál, de sajnos szabin van a dokink így helyettesítették. Kisfiamat vittem el, mert begyulladt a kukija, ahol le van tapadva még egy picit a bőr és ezt a kenőcsöt írta fel rá. Viszont olvasom a betegtájékoztatót és az van benne, hogy nemi szervek környékén ill. pelenka alatt nem szabad használni. Akkor miért ezt írta fel??? Persze, gyulladás csökkentő, de szabad a kukin használni?? Van valaki aki már használta ilyen tájékon? Volt valami mellékhatása? Ezt inkább ekcémára szokták felírni, ami nem a nemi szerveken van, nem??

Előre is köszönöm!!


2011. máj. 10. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

En ekcemas vagyok par honapos korom ota, es amit biztosan kideritettem 2 evtized alatt, hogy az Elocom (es tarsai) nem megoldas semmire..

Az Elocom szteroidos kenocs, rengeteg mellekhatassal, es egy ilyen erzekeny területre semmikepp nem kennem! Nekem meg börgyogyaszok is tiltottak, hogy szteroidos kenöcsöt pl. arcra felvigyek.

Gyulladasra inkabb valami termeszetes kremet hasznalnek, talan nezz utana az antalvali.com-on.

2011. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szomszédom kisfiának is ezt a kenőcsöt írták fel a kukijára, kb. 2 hétig kenegették neki, és szépen feljött a bőr (le volt neki csúnyán tapadva, és begyulladt). Nem tudok róla, hogy mellékhatása lett volna neki bármi is.
2011. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi is használjuk. Muszáj, mert sokszor kijön az ekcémája. Mivel a kukija le van tapadva, a dokinő mondta, amennyire tudom, húzzam vissza, kenjem be Elocommal (még a higítottból volt, mert 6 hónapos kora előtt kapta. Bár ekkor már 1 éves körül járt) minden fürdés után 1 hétig, aztán szünet. Nekünk nme jött föl, de azért, mert erősen le van tapadva, meg sem akar indulni. Szóval mi is kaptunk ilyen ukázt.
2011. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem Ő az egyetlen akinek ilyen helyre írták fel...

Félek, nehogy valami mellékhatása legyen... csak szteroid...

De akkor lehet bekenem néhányszor nagyon vékonyan neki. Csak tudja az a doki miért ezt írta fel... reménykedem benne...

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Szívesen várom a további tapasztalatokat is ezzel kapcsolatban!!

Köszönöm!

2011. máj. 10. 14:25
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó a linkeket! Tényleg sokan használták már ezek szerint. És szinte mindenkinek megoldódott a letapadás dolog is, habár nálunk nem ez a legfőbb probléma, hanem a gyulladás. Csak hogy a gyulladás a letapadás miatt van...

Szóval köszi!

2011. máj. 10. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!