Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tavaly az óvodai évzárón...

Tavaly az óvodai évzárón kétségbeesett ordításba kezdett a kisfiam mikor a többiekkel kellett volna szerepelnie, az ölemben nézte végül a műsort, idén már napok óta nyugtalan és mondja, hogy ő nem szerepel. Holnap évzáró, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gyönyörű csokornyakkendős,inges egyenruhát kapott,bíztatom,hogy nem lesz gond akkor sem ,ha nem tudja a szöveget,mert úgyis mindenki egyszerre csinálja majd,de nagyon látom,hogy kudarcra van ítélve a dolog.
2011. máj. 19. 10:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Én is utálom a ceremóniákat,ünnepélyeket sosem szerepeltem, esküvőt se bírnék elviselni, nem is vagyunk házasok.

már attól rosszul voltam, ha a munkahelyemenavalaki felköszöntött.

ellenben afiam imád szerepelni, szaval, mesél...

Mindenki csinálja azt, amihez kedve van, ha nem akar szerepelni ne erőltesd, mert csak rossazt teszel vele.

2011. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Pedig ezt semmi képen nem lenne szabad kierőszakolni egy kisgyerekből. Egy életre meg fog utálni mindenfajta szereplést, gátlásos lesz, és még sorolhatnám.

Én láttam magamról óvodai képet, amin úgy állok a többi gyerek közt, mint egy riadt kis nyuszi. Nem voltam kész az ilyen fajta szereplésre, de nem nyitottam sajnos ki a számat. Az eredménye az lett, hogy általánosban annyira stresszelt a versmondás, a szóbeli felelés, hogy végül a tanáraim megengedték, hogy írásban feleljek, mert látták, hogy tudom az anyagot, de képtelen vagyok elmondani.

Amúgy azt az óvonőt, aki ezért megaláz, sarokba állít egy kisgyereket, én eltiltanám a szakmájától, mert alkalmatlan rá!

2011. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Vissza kell menni a nevelési tanácsadóba, hogy a gyerekkel nem tudnak az óvodában mit kezdeni és szeretnéd, ha ott foglalkoznának vele egy kicsit külön, hogy oldódjon a frusztráltsága, mert nekik ez a dolguk, hogy segítség az oktatási intézményeket. Sajnos az a baj az állami óvodákkal, hogy se felkészültségük, se lehetőségük, hogy a különleges bánásmódú gyerekekkel foglalkozzanak, és ezért nem az óvónénit kell eltiltani, ahogy ezt egy kedves válaszoló írta, mert nem biztos, hogy az ő hibája. Nálunk az óvodában van létszámban 25 gyerek általában egy óvónénire, és ebből a 25 gyerekből 5 magatartási problémákkal küzd, tehát valójában 30 gyerekkel foglalkozik és sajnos néha az olyan gyerekeken csattan az ostor, mint a kérdező gyereke, aki nem magatartási problémás effektíve, mert beáll a sarokba, és tudja, hogy rosszat tett.

Szóval csak okosan kérj segítséget a nevelésiből, és minden szeretettel és figyelmeddel segítsd őt lépésről lépésre kell a gyereket összeszedni.

2011. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Valami olyan háttérfeladatot kéne rábízni, amivel ő is hozzátehet a műsorhoz, de mégsem kell szerepelnie.

Butaság az óvónőktől, hogy így neurotizálják a gyerekeket. Az ovinak a játékról kéne szólnia, nem arról, hogy stresszelik őket.

2011. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

A magatartásprobléma éppen abból lesz azt mondták a nevelési tanácsadóba,hogy rosszul reagálják le a figyelemzavaros gyermek viselkedéssét,akkor megvadítják és már mivel úgy érzi nem tud,majd nem is akar megfelelni.


AZ óvónéni olyanokat mond,hogy egyértelmű,hogy nélkülözi az alapvető ismereteket is a figyelemzavaros gyerekekről

"Hát az IQ-ja jó lett ,akkor nem is lehet figyelemzavaros" ,én magyarázgatom neki,hogy attól még lehet figyelemzavaros,hogy értelmileg épp.


Nem antiszociális agresszív őrültek ők,hanem nagyonis törekszenek a szeretet az elismerés kivívásásra,persze az egy másik dolog,hogy folyton szidják őket"Figyelj már ide,nézz az orrod elé,már megint lelökted a poharat,rossz gyerek vagy".


Tőlem folyton várja a kisfiam a visszajelzéseket"Ugye anya én nagyon jó segítség vagyok,igaz jófiú vagyok,igaz mindig az anyukám maradsz?"

2011. máj. 19. 15:05
 26/28 anonim ***** válasza:

csak egy ötlet: mi volna akkor, ha a szereplésen megfognád a kicsi kezét, melléguggolnál és együtt mondanátok a szöveget? Az se lenne rá építő jelleggel? Már csak azért is, mert téged istenít, játszd el te az óvónők szerepét.


A hozzászólásokat olvasva mindkét félnek igaza van...

2011. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Én tisztában vagyok vele,hogy az óvónéniknek sem könnyű feladat egy ilyen kisfiú nevelése,csakúgy mint nekem is szükséges volt megszereznem a speciális ismereteket és nap mint nap próbálgatom,hogy mi válik be,bíztató,hogy ahogy egyre nagyobb mintha javulnának a dolgok :-) .


Beszéltem más anyukákkal akik hasonló gondokkal küzdenek sokan egyetértettünk benne,hogy bármire képesek lennénk csakhogy segíthessünk a gyerekünkön,hogy megkönnyítsük a beilleszkedését,hogy segítsünk begyakorolni kontrollt gyakorolniuk magukon,hogy igyekezzenek a korlátokat betartani.


Egy éve még hatalmas cirkusz volt az oviba indulás,nem akart felöltözni,ha kimentünk az autóhoz 20 x körbeszaladta a kocsit nem akart beszálni.Ma gond nélkül felöltözik,közben édesen elbeszélget,ha kimegyünk szépen beül az autóba!

2011. máj. 19. 15:42
 28/28 anonim ***** válasza:

Ha minden gyereket csak szidni tudnak,leeht akkor enm is a te gyerekeddel van gond hanem tényleg az ovónővel.

a gyereked nem akar szerepelni mert fél ha elrontja csak a negativat kapja az ovónőtől,és gyakorolni is ezért nem akar velük.

2011. máj. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!