Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tavaly az óvodai évzárón...

Tavaly az óvodai évzárón kétségbeesett ordításba kezdett a kisfiam mikor a többiekkel kellett volna szerepelnie, az ölemben nézte végül a műsort, idén már napok óta nyugtalan és mondja, hogy ő nem szerepel. Holnap évzáró, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gyönyörű csokornyakkendős,inges egyenruhát kapott,bíztatom,hogy nem lesz gond akkor sem ,ha nem tudja a szöveget,mert úgyis mindenki egyszerre csinálja majd,de nagyon látom,hogy kudarcra van ítélve a dolog.
2011. máj. 19. 10:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Ne vesztegesd meg csak segíts neki, hidd el hosszútávon sokkal jobban jársz, mint a hirtelen megvesztegetéssel elért eredménnyel. Ha figyelemzavaros, akkor ezt a z óvónéniknek be kell építeni az ő nevelésébe, ha nem megy nekik vidd el a nevelési tanácsadóhoz és ő segít, hogy hogyan lehetne rajta segíteni, hogy tovább kitartson a figyelme. Csak úgy tudsz rajta segíteni, ha szépen, nyugodtan segítesz neki és fogod a kezét.
2011. máj. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Nagyon megvisel,hogy folyton meg akarom feleltetni a gyerekemet az óvónéniknek és ez persze nem sikerül,már kétségbeesésemben bármit ígérek neki,de akkoris képtelen szegénykém a beígért viselkedést,magatartást betratani,Sokszor sír,hogy "Anya megígérem betartom a jó viselkedést" mégsem sikerül neki.


A nevelési tanácsadót megjártukott mondták ki a diagnózist is.

Az óvónénik azt mondják ők nem tudják mit tegyenek a gyerekekl,valószínű nem igazán tanultak a figyelemzavaros gyerekekekről.

A tanácsadóban kiküldött papír szerint legyenek,nagyon szeretetteljesek,dícsérjék,bíztasság,ölelgesség,fogják meg a válát és gugoljanak le hozzá,ha nem figyel a szólongatásra.


Az óvónénik a tanácsok ellenére mégis a szigorral próbálkoznak,amitől bevadul,megmakacsolja magát.


Ő nem akar rossz lenni,sokat szenevd amiatt,hogy a hirtelen impulzusai irányítják,nap mint nap ígérgeti,hogy "Édesanyukám megígérem most már jófiú leszek"


A pszichológus szerint bizonytalan kisfiú és szorongó.

2011. máj. 19. 10:58
 13/28 anonim ***** válasza:
52%

Te jó ég!Sarokba állítják, mert nem akar énekelni!Hát csak gratulálni tudok...azért az durva, ha még álmából is felsír, ez nem normális, szerintem nem teszik jól az óvónők, hogy büntetik!

Ha figyelem zavaros és frusztrálja, hogy nem látja át a dolgokat, nem a büntetés a módja, hogy megcsinálja, amit kértnek!Miért nem lehet vele mondjuk csak 1 dalt, mondókát megtaníttatni, amit elmond, aztán mehet hozzád.

Vele inkább lépésenként kéne haladni, türelmesen, és külön kéne vele foglalkozni nap közben is.

Persze, sok gyerek van, az óvónői fizetés meg kicsi, de ez nem ok!Én is óvónőnek tanultam, bár nem dolgoztam, mert terhes lettem, de én nem így csinálnám.

Amúgy meg oké, hogy 5 éves, de még van ideje a suliig!Ha az oviban odafigyelnek rá,meg Te is foglalkozol vele otthon, semmi baja nem lesz az ég világon, csak nem fog jelentkezni a színészetire....na bumm...

bocsi, ha ismételtem vkit, nem olvastam végig a kommenteket.

2011. máj. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

8 éves koráig is kitolják a sulit,mert amúgy is évvesztes és plusz egy évet javasolnak.


30 feletti a csoportlétszám én megértem az óvónéniket is,hogy nincs idő egy ilyen problémás kisfiútpátyolgatni.


Nagy szó,hogy van egy kis barátja aki elfogadja így amilyen,ezért nem visszük másik oviba,mert lenne egy kissebb csoportlétszámú ovi,de a kisfiút megkérdeztük és ragaszkodik a kis barátjához.


Évekig mikor oviba került mondták az óvónénik,hogy csakis egyedül játszott,tehát a kis barátot nagyon meg kell becsülnünk.

2011. máj. 19. 11:04
 15/28 anonim ***** válasza:
52%

megint 10:58-as vagyok.Ne haragudj, de azok alapján, amit leírtál nagyon durva, ahogy az óvónők viselkednek!!!Azt mondanám vedd ki onnan a fiad, de nem tudom hogy viselné a környezet változást.Lehet jól, lehet még szorongóbb lenne.

Ami biztos:Tojd le az óvónőket, és NE AZ IGÉNYEIKHEZ AKARD IGAZÍTANI A FIAD!!!!!Lehet drasztikusan hangzik, de nekik is azt kéne tenniük, hogy a gyerekek eltérő igényeit figyelik, nem pedig felállítanak egy mércét, és aki nem tudja elérni, azt büntetik!

És ne ígérj neki jutalmat szerintem!Mert Te is tudod, és ő is tudja, hogy nem képes megcsinálni amit elvárnak tőle, így még jobban frusztrálja, hogy anyának sem tud megfelelni!!!!!!!Gondolj csak bele, mi lenne ha vmi olyanra kérnének Téged, amiről tudod, hogy nem tudod megcsinálni, és nem látod át!És aki kér, az megbüntet, de nem azért mert rosszul csinálod, hanem mert nem tudod, ez nem fair!És még az anyukád, akiben bízol, akit szeretsz, neki is csalódást okozol!Ezt érezheti a fiad, ez így nem jó!!!

2011. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

"Gondolj csak bele, mi lenne ha vmi olyanra kérnének Téged, amiről tudod, hogy nem tudod megcsinálni"


Nem eski nehezemre belegondolni,mert nekem anyai nagymamám mint kissé túlsúlyos kamaszlánynak mindig csodálatos ruhákat és egyebeket ígért,majd ha lefogyoki :-D

2011. máj. 19. 11:15
 17/28 anonim ***** válasza:

Ismét 10:58as...akkor persze, ne vegyétek ki.

De akkor is máshogy kell vele foglalkozni.Lehet meg kéne mondani neki, hogy nem kell szerepelnie.Lemenne róla a nyomás.De persze a foglalkozásokon vegyen részt, csak mint játék, nem mint készülés az évzáróra.Valószínű így se akar majd részt venni a foglalkozásokon eleinte, de meg kell próbálni.Mikor jól végigcsinál valamit, akkor kell dicsérni.És Te is akkor dicsérd, mikor jól csinál valamit!Vond be otthon összetettebb feladatokba amennyire lehetséges, hogy fejlődni tudjon.

2011. máj. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Az utóbbi 2 hétben 9 doboz puzzle-t kapott,mert esténként apával ez lett a szenvedélyük,imádja csinálni és imádja,hogy dícsérem igen nagy hangsúllyal :-)


Nagy kegy,ha megengedi,hogy én nyomhatom be a puzzle egyik darabját,ilyenkor ezt mondja "Nagyon ügyes vagy anya , és tudja és tudja és tudja! "

2011. máj. 19. 11:21
 19/28 anonim ***** válasza:

Na, tök jó, hogy ilyen kis ügyi!!!!Én e mellett tuti nem engedném, hogy szerepeljen az idei évzárón.Szerintem ha leveszitek róla a terhet,akkor fel tud szabadulni.És így lehet a következő évzáró már meg se fog kottyanni...

De persze Neked kell tudni!Minden esetre tényleg ne az óvónők igényeihez igazítsd fiad!!!

2011. máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell már ovodában hosszu müsorokat tanitani nekik?iskolában is max 45percet kell tudni figyelni majd,de ő még csak 5 éves,csoda h más érdekli???ha az ovónők megkapták a papirt h hogy segitsenek neki,akkor miért nem ahhoz tartják magukat?én a helyedben ha nem is váltanék ovodát de a vezetőnek megemliteném az ovonők viselkedését.
2011. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!