Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha születéstől kezdve Magyarul...

Ha születéstől kezdve Magyarul beszél a szülő a gyerekhez de csak angol meséket néz a gyerek akkor angolul is fog tudni beszélni a gyerek? Vagy ettől még nem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 13:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%

Ez nekem sem áll össze, hogy egy gyerek születésétől fogva mesét néz! Szerintem ha nem természetes közegben (pl. kétnyelvű szülők, vagy ha külföldön élnek) tanulja egy ilyen kicsi gyerek az idegen nyelvet, az legjobb esetben is felesleges, de akár káros is lehet (gondold csak meg, nem tudhatod, nem lesz-e a gyereked mondjuk diszlexiás, és ha igen, ez milyen rengeteget ront a helyzetén).

De hogy a kérdésre válaszoljak, az ember azt tudja csinálni, amit gyakorol. ÍGy ha nem beszél angolul, csak hallja, akkor nem fog tudni beszélni, maximum megérti. A fenti eset, ha nem kamu, akkor egy csodagyerek lehetett.

Pedagógus.

2011. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem nem felesleges és nem is káros. Régen még az itthoni családokban is divatban volt, hogy több nyelvre tanították a gyereket, nem pedig vártak, hogy majd egyszer az iskolában vagy így vagy úgy, hátha megtanítják rá mások.


Szoktak még itt arra hivatkozni, hogy akcentussal fogja megtanulni, ha te tanítod neki, ami megint hülyeség, mert az iskolában is egy magyar tanártól fog idegen nyelvet tanulni, úgyhogy ugyanaz.


Régen úgy csinálták hogy pl. a hét napjain más nyelven beszéltek, pl. csütörtökön franciául, pénteken meg németül, egyébként meg magyarul.



Barátnőm kisfia orosz meséket nézett mindig, az anyja ugye beszél oroszul, de sose tanította a gyereknek, egyszer mikor mesét nézett, akkor poénból megkérdezte miről szól, a gyerek meg oroszul válaszolt. Nem csodagyerek egyébként.

2015. febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%

Régen is a tévé elé ültették a gyereket Dóra felfedezőt nézni?! Ne hasonlítsuk már össze, amikor egy anyanyelvi beszélő egy életszerű helyzetben nap mint nap idegen nyelven beszél a gyerekhez, meg amikor azt hallja a tévéből, hogy Go-Diego-Go, mert anyunak most internetzni kell és nincs ideje játszani Sanyikával.


Lassan oda fogunk jutni, hogy hogy angolkapszulát árulnak a gyógyszertárban, mellé benyomnak ötpercenként egy tévéreklámot, és akkor elhiszed, hogy attól megtanul a gyerek angolul, te meg elintézted a jóanyaságtot azzal, ha megveszed. A Jó Istan az eszünket, lányok, azért adta, hogy használjuk.

2015. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Engem 30 éve a sesame street elé ültettek le, pedig anyám nem internetezett, mert azt se tudta mi az. Egyébként, ha már úgy is leültetik valami elé, akkor nem mindegy, hogy milyen nyelven van? Baja nem lesz tőle.
2015. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
..sőt valamilyen szinten meg is tanul angolul, de kell segíteni, hogy nyelvtanilag helyes legyen amit mond..de ez inkább 2-3 éves kor után igaz, a fiammal igy jártunk, elsőnek azt hittem hogy az anyukája beszél vele angolul a nejem meg azt gondolta, hogy én, a végén kiderült, hogy sok-sok angol nyelvű mesét nézett, ma 13 éves és nagyon kevés erőfeszítésünkbe került, hogy angolul folyékony beszél, ugyan néha nyelvtanilag belekavarodik.. de nagyon is jó..
2021. febr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!