Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha beteg bölcsis gyermeked és...

Ha beteg bölcsis gyermeked és tud rá vigyázni a mama, de ő másik városba lakik, így elviszi magához, rá bízod vagy inkább te maradsz vele otthon?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha kicsit bonyolultra sikerült. Mi most ilyen helyzetbe vagyunk. Anyukám tőlünk 30 km-re lakik, ő nálunk nem tud aludni, így mindég elviszi ha beteg a kisfiam. De eddig csak 1-2 napig volt oda. Szabim még van, de ha azokat kilövöm, akkor nem marad a nyárra. Így akkor kéne a mamánál lennie. Jövő nyáron, úgy is mamázni fog, mert nem lesz ennyi szabim. (a 2 év alatt összegyűlteket nyáron kapom meg, illetve ha eddig beteg volt, akkor szabit vettem ki).Most meg ráadásul bárányhimlős lett. Az meg min. 2 hét. Az egész jövőhetet ott tölti, nem is fogjuk látni addig. Utána lévő hét, nem tudom még,hogy hogy lesz megoldva. Én is, apa is dolgozik, nem tudunk kimenni hozzá. Holnap viszik el, de már is hiányzik, pedig még itthon van.
2011. máj. 19. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
szar helyzet.gondolom mindenképp kell melózni.te nem tudsz elmenni vele táppénzre?? meló után sem tudtok elmenni hozzá? esetleg valami szomszéd?
2011. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha szeret vele lenni és jó a kapcsolat, miért ne? Neki is jobb, hogy "nyugiban" van...az enyém már nagyobbacska...naponta többször felhivom a nagyit és beszélek vele is ha ott kell töltenie pár napot
2011. máj. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30 km nem olyan sok. Én biztos nem hagynám ott egy hétig. Én 25 km-re járok dolgozni. Reggel viszem a mamához, délután hozom. Vagy én aludnék ott vele, és onnan mennék dolgozni. Biztos nem hagynám betegen magára még éjszaka is.
2011. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Onnan nem tudok bejárni dolgozni, mert nagyon rossz a közlekedés. Át kell szállni egyszer, vonatra vagy buszra, hogy oda jussunk. Ez egy kis falu. Imád ott lenni. Táppénzre nem megyek csak végső esetben, mert az ugye már nagyon keveset fizet. Majd látjuk, ha jól érzi magát mamázik, ha nem hazahozzuk és keressünk megoldást.
2011. máj. 20. 06:30
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
2-hét akkor is 2-hét párszor azért ki lehet bírni azt az átszállást.ne értsen félre senki a muszáj nagy úr,csak nehogy úgy járj hogy majd nem ismer meg a gyerkőc.ez konkrétan velem esett meg.nem ismertem meg apukámat mikor 1hetet voltam mamázni kiskoromban.
2011. máj. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy héten meglátogathatod azért hétközben, hétvégén meg ott alszotok vele két napig, aztán a kövi hét szintén. Így szerintem megoldható. Ne hagyd totál magára! Egy kis áldozatot te is hozhatsz. Egyébként miért nem tud anyukád ott aludni nálatok? Az lenne a gyereknek a legjobb!!!!!
2011. máj. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ugyanez a cipő, csak 120 km-re a nagyszülők. Hát meghalok, kész, de dolgozni muszáj. Vasárnap este eljövünk, hívom hétfőn este, kedden este, meg szerdán este, de szerdán már sír, ha meghallja a hangom. Csütörtökön ezért már nem hívom, pénteken este pedig repülünk. Iszonyú.
2011. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hétvégén megyünk mi is, illetve én. Jövőhét utáni héten már én leszek vele.
2011. máj. 20. 19:06
 9/15 A kérdező kommentje:
Most értem haza anyáéktól. Nem is sírt amikor eljöttem, adta a puszit, pápázott. Megbeszéltük, hogy naponta beszélünk, meg pénteken megyünk és jövünk haza együtt. Nagyon szeret ott lenni, de én már sírtam egy sort. 5 nap nagyon hosszú idő:-(
2011. máj. 22. 21:45
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze, ha gond lesz és haza akar jönni hamarabb, akkor hazahozzuk, és valahogy meg lesz oldva. Valamelyikőtök kérdezte, hogy miért nem tud anya hozzánk jönni: apukám mozi gépész, így ő délután elmegy dolgozni. Otthon pedig jószágok vannak (csirkék, macskák), nem lehet őket egyedül hagyni.
2011. máj. 22. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!