Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon rossz evő gyerekek...

Nagyon rossz evő gyerekek anyukái, elmondhatom mit hallottam?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves, és egyre rosszabb evő lesz, már egy ideje válogat, de most már azokat sem eszi meg amit eddig szeretett. Eddig azt hallottam, hogy ne adjunk neki mást, majd ha éhes lesz megeszi.

Ma viszont a Lifenetwork-ön volt egy ilyen témájú műsor, extrém rossz evő gyerekekről. Ők már nagyon szélsőségesen táplálkoztak, volt egy kisfiú, aki csak és kizárólag joghurtot evett.

A doktornő direkt ilyen gyerekekre specializálódott, és azt mondta, hogy ilyen esetekben nem jó módszer az, hogy nem adunk neki mást, amíg meg nem eszi az ebédet, mert úgysem fognak enni, hiába éhesek. Nekik azt kell adni amit szeretnek. Ha pl csak sültkrumplit eszik a gyerek, akkor csak sültkrumplit adjunk neki. Mert ha erőltetjük a többi ételt, csak az ellenkező hatást váltjuk ki, és még jobban elharapózik az ételfóbia. Ha viszont azt ehet amit akar, akkor szép lassan majd érdeklődni fog más kaják iránt is, és mindig csak 1 új ételt adjunk neki próbaképp.

3-4 ilyen gyerek volt a műsorban, és mindenkinél jobb lett a helyzet idővel, segített ez a módszer.

A joghurt evő kisfiúnál először csokival meg keksszel kellett próbálkozni, csak hogy rájöjjön van ami még finom a joghurton kívül.

Ja és még az volt benne, hogy 2 éves kora körül szinte minden gyerek rossz evő lesz, válogatós, de ez nem baj, a fejlődés velejárója, ez majd elmúlik.


2011. máj. 28. 21:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! örülök, hogy neked ilyen könnyedén bejöttek a trükkök! De sajnos ez minden gyereknél működik. Ebben a műsorban nagyon extrém eseteket mutattak be. A joghurt evő kisfiú már hosszú hónapok óta csak joghurtot evett. A szülők már mindent az ég világon megpróbáltak, orvostól orvosig jártak, voltak pszichológusnál, mindenhol, az egész család ki volt már készülve, volt, hogy a zöldségekkel festettek! (belemártották a répát a festékbe, és azzal festett a gyerek) csak hogy vmivel rábírják az evésre, de semmi nem használt. Ekkor keresték fel ezt a doktornőt. Ennél a kisfiúnál az volt az ELSŐ LÉPÉS, hogy bármi mást megpróbáljanak vele megetetni, csak ne joghurtot.
2011. máj. 29. 10:08
 12/16 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem se valami nagy kajás, ami azt illeti... :o) Az erőltetés szerintem is a lehető legrosszabb, amit tehetünk, ennél bármi más megoldás jobb. Egyedül azzal nem értek egyet, hogy ha csak a sült krumplit eszi meg, akkor csak sült krumplit adjunk neki. Szerintem pont az a lényeg, hogy legyen lehetősége mást is enni, még ha 100-ból 99-szer nem is eszi meg. Úgyhogy én pont hogy tennék husit a krumpli mellé, max ottmarad. Tennék ki délután elérhető helyre egy kis almát vagy akármit. Egyszer majdcsak megkóstolja, ha más nem, kíváncsiságból.
2011. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Háááát, az én kisfiam sosem volt rossz evő. 2 évesen sem, most 2,5 évesen sem. Érdekes ez az evolúciós magyarázat.

Sőőőt, legtöbbször még kér repetát, ill. a hűtőből kiveszi, amit szeretne enni.

Nem válogatós, nem dacos, ha evésről van szó.

Sosem erőltettem semmit, sosem tiltottam semmit, mondjuk se gyorsétterembe nem járunk és max. csoki van néha itthon, chips és társaik nincsennek.

Örökmozgó - fut egyfolytában, 97cm és 13,5kg - így nagyon vékonynak tűnik, még jó, hogy rendesen eszik.

Lehet, hogy a Cebion vitamin tartja fent az étvágyát, nemtudom.

A módszerrel egyébként egyetértek.

2011. máj. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Számomra hasznos volt ez a pár sor,érdekesnek találtam.Köszi!
2011. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
A gyerek azt eszi amit kap a szülön múlik mivel kinálja a gyerköcöt. Nem kell joghurtot adni, csokit ha éhes lesz bízony meg fogja enni a zöldséget csak a szülönek nem szabad megalkudni.
2011. jún. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet valami abban, hogy csokival etették a kisfiút. Én is nagyon rossz evő voltam és kamasz koromig CSAK ÉS KIZÁRÓLAG édességen éltem, ami nagy részben csoki volt és kakaós csiga. Ezután történt egy változás, és nem állítom hogy megundorodtam a csokitól, de felváltotta a rendes étkezés. Azóta felnőtten szinte mindent megeszek, csak pár étel van amit nem szeretek, és csokit, édességet szinte nem is eszek.

A kislányom aki 2 éves, ő is nagyon válogatós. Igyekszem ráhagyni, hogy azt egye amit szeret, de csak módjával, mert azt nem hagyom hogy állandóan pudingot egyen, mert ő azt enne. Gondolom ezt tőlem örökölte, ezért nem is nagyon idegeskedek ezen, mert remélem hogy egyszer megváltozik, mint ahogy én.

2011. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!