Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korban és hogyan...

Hány éves korban és hogyan derült ki gyermeketekről, hogy hiperaktív?

Figyelt kérdés
Egy 2,5 éves, eleven, örökmozgó kisfiú anyukája vagyok. Egy hete voltunk neurológián (lázgörcsök miatt), ahol az orvos semmilyen vizsgálat nélkül ránézésre bekiabált a nővéreknek az EEG-re, hogy hoztam egy hiperaktívot... Azóta emésztem magam, nem tudom hova tenni ezt.
2011. jún. 2. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
És komolyan mondta? Mindenesetre nem kell mindent elhinni, egyszerűen kíváncsi baba, minden érdekli, hidd el hogy sokkal jobb mintha a sarokban ülne. Szerintem ilyen egy normális gyerek. Biztos nagyon kiegyensúlyozott kisgyerek, és sokat tanul abból hogy ilyen érdeklődő.
2011. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább amolyan "vicceskedő" odaszólás volt a dokitól, és nem sértegetni vagy diagnosztizálni akarta :) (ámbár ez néha lejöhet rosszul is, főleg a szülő számára).


Ez a hiperaktívság.. hát erről amúgy megvan a saját véleményem. 20 évvel ezelőtt még nem is ismerték gyerekre ezt a szót!


De a legjobb, hogy a barátnőm kisfiára is "ráfogták" pár évesen, hogy hiperaktív. Én akárhányszor (sokszor) láttam, nem láttam különbséget rajta és a többi élénk természetű gyerek között soha! Ja, és már 10 éves, ugyanolyan mint a többi :) Szóval szerintem ez megint egy "divatbetegség" és lehet rá gyógyszert íratni.

2011. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Ne emésszed magad!Ez szerintem olyan "orvosok egymás közt"-i (rossz) poén volt. Szakembertől hallottam,hogy 6 éves kor alatt nem lehet megbélyegezni gyereket azzal,hogy hiperaktív!(még ha hajlamos is rá) De egy 2,5 évesnél abszolult túlzás! :S Ránézésre,fél pillanatból meg nem is lehet diagnosztizálni.Flegma és bunkó (bocsánat) volt az orvos.

Az én fiam még csak 2 éves,rettenetesen örökmozgó;de szó szerint.Még evés közben is;mivel mást nem tud,a lábát lógázza,de valamijének mindig mozognia kell! :D Tévét úgy néz,hogy állandóan változtatja a testhelyzetét;hason csúszva hernyóként közlekedik az ágyon,de a szeme a képernyőn! :D Sokszor belefáradok abba,hogy nézem mit csinál;mégse mondom rá,hogy hiperaktív.Ezeknek a lurkóknak rengeteg az energiájuk.

2011. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat!! ... igyekszem elhessegetni a rossz gondolataimat, de úgy beette magát a fejembe. én is remélem, hogy csak egy "vicc" akart lenni, bár nekem egyáltalán nem volt vicces... augusztusban kell mennünk ellenőrzésre, akkor majd rákérdezek, hogy van e okom aggódni. még egyszer köszönöm!!
2011. jún. 3. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!