Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hány éves korban és hogyan...

Hány éves korban és hogyan derült ki gyermeketekről, hogy hiperaktív?

Figyelt kérdés
Egy 2,5 éves, eleven, örökmozgó kisfiú anyukája vagyok. Egy hete voltunk neurológián (lázgörcsök miatt), ahol az orvos semmilyen vizsgálat nélkül ránézésre bekiabált a nővéreknek az EEG-re, hogy hoztam egy hiperaktívot... Azóta emésztem magam, nem tudom hova tenni ezt.
2011. jún. 2. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Az én lányom még csak 15hónapos,de már úgy érzem hogy hiperaktív. Reggel 6tól este 9itart a műszakom,megállás nélkül,csak dél körül van 1-2óra szünet mikor alszik. Estére zombi vagyok!

Én a helyedben megkérdeztem volna mire gondolt,lehet hogy csak valami vicc akart lenni!

2011. jún. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Valahogy megérzi egy anya,hogy gond van e a gyermekkel,főleg ha lát felnőni a közelben több gyermeket és van mihez viszonyítania.

ÉN már csecsemőkorban gyanakodtam,bölcsis beszoktatáskor rákérdeztem a gondozónőkre,hogy szerintük jól látom e,aztán ahogy oviba került szóltak is azonnal,hogy irány a nevelési tanácsadó,mert szerintük jó ha láttják a gyereket.

Ősszel lesz 5 éves,úgyhogy még 100 %-ra nem jelentették ki,de nagy valószínűséggel hiperaktív és én ezt már nagyon -nagyon rég sejtettem,de mégis sokkolt és fel kellett dolgoznom,hogy ez van ,meg kellett tanulnom egy csomó mindent ezzel kapcsolatban,hogy miként kell nevelni,hogyan tudok segíteni,mennyire szükség van elfogadásra,türelemre és ezek mind-mind beváltak,sőt így azért sokal könnyebb,hogy nem várok el a gyerektől olyant amire egyenlőre még nem megfelelően érett,nem arról szól a nap,hogy egész nap utasítgatom,hanem a fontosabb dolgokban nem engedek,nem kiabálok,de határozottan kiállok.működik.


Egy külső szemlélő számára egy átlagos gyerek,megfelelő irányítással nagyon jól kezelhetőek.


Majdnem be lettünk utalva egyszer EEG-re mi is,aztán a gyermekpszichiáter azt mondta,hogy nem olyan eset a kisfiam,hogy erre szükség lenne,nyugodjak meg,nem vészes a probléma.

2011. jún. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6 éves kor elött nem lehet kijelenteni orvosilag, az orvos rá se nézet szóval nem diadnosztizálta, ne emészd magad.
2011. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

5,5

De már voltak jelek,évekkel korábban is+ egy szerncsétle óvodaválsztás egy nagyon gonosz óvónővel:-(((

2011. jún. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

előző

A kicsi 2 éves múlt (nagy már 11), és látom, hogy ő más, nem olyan eleven, izgága, örökmozgó, úghyogy már 2-3 éves korban , sőt előbb annak uatló jelek, csak sajnos az ember hajlamos elhessegetni a gondolatokat és nem szembenézni a problémával.

2011. jún. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a válaszokat!!!!! azóta ezen tépődök... kedves utolsó válaszoló, milyen jelek?? tudnál példát mondani mire figyeljek?? mert a kicsi nagyon eleven, folyton pörgésben vagyunk, de nekünk ez a megszokott, ez így van születése óta, ráadásul mi is ilyenek vagyunk. megijesztett az orvos az az igazság. ezért érdeklődök.
2011. jún. 3. 10:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egy gyerek folyton pörög, eleven, az nem hiperaktivitást jelent, vagyis nem orvosi értelemben. Ne aggódj.

Ha hiperaktív jeleket mutatna, már rég gondolkoznál szakemberen, hisz észrevennéd. Nehéz elmagyarázni, ők egyik pillanatban tünemények, másik pillanatában szófogadatlan neveletlen gyerekeknek tűnnek. Mintha két énje lenne.

sorolom a nálunk úgymond rossz tulajdonságokat

-pici korától úgy aludt el, hogy le kellett fogni mozdulatlanra, kőkemény dolog volt

-nem szerette ha szeretgetik, akkor igen ha ő bújt,

-mostmár a nemet nagyon nehezen viseli el

-jellemző az időnként dühroham, kiborulás, nehezen fogadja el a szabályokat.

-állandóan veszélybe sodorja magát az elevensége miatt. 3 évesen a konyhaszekrény tetejéről szedtem le

-ha egy pillanatra leveszed a szemed róla máris megtörtént a baj és ezt szó szerint értsd.

-az enyém pl játszani nem szeret, csak segíteni az apjának, őt a munka hozza igazán lázba, akkor viszont semmi gond nincs.


www.eleventeam.hu sokat tudsz itt olvasni róla.


Egyébként iskoláskor előtt nem igazán tudnak diagnosztizálni hiperaktivitást, esetleg magatartászavart, figyelemzavart állapítanak meg.

Az enyém 4 éves. Itt tartunk.

Van egy tesója, ugyanolyan eleven, fáradthatatlan, viszont nála nem érzem azt a pluszt, mint a nagynál, amitől ő eltér másoktól.

A nagy sosem nyugodt, de szó szerint értsd a sosem nyugodta.Ezt megérzi az anya, és különbséget tud tenni a kiskori dackorszak elevenség és e között. Óriási a különbség.

Hidd el nincs semmi gond a kisfiaddal, ha nem érezted eddig se kicsit másnak.

Nyugi. :-D a Doki nem volt százas.

2011. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én egyre jobban bizalmatlan vagyok az orvosokkal szemben, szóval mindenképp vidd el másik szakemberhez is

kisfiam sokáig csak kúszott és nem akart mászni, elvittük egy orvoshoz (főorvos a gyerekosztályon) megnézte, és a gyerek ekkor olyan volt, hogy egyfolytában mozgott keze lába, szeretett volna jobban haladni

erre azt mondja a doki, hogy a hipermozgás határán van :)

na most már 2 éves, semmi baja, és egy áldott jó gyerek!

2011. jún. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ilyet csak szakértői bizottságban dolgozó pszichológus mondhat ki hosszas megfigyelés után. Egyébként hallottam már olyat, hogy már kicsi korban ha nagyon sírós, ha nem ül meg a fenekén izeg-mozog állandóan, ha anyagcsere problémája van. De szerintem ezek nem sem mérvadóak sok sok kicsi gyerekre jellemző és mégsem lesz 6 éves korára hiperaktív! Ne aggódj!
2011. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi megjártuk a neurológiát hétfőn, 1,5 órát voltunk bennt a 4 évesemmel. A születésétől kezdve mindent felírt, rettentő alapos volt, közben megfigyelte folyamatosan.

Azt mondta nagyon úgy látszik, hogy hiperaktivitás lesz a vége, egyenlőre magatartászavart tud megállapítani az elmondottakból és a látottakból. De látja a hiperaktivitás tüneteit is, de 4 évesen ilyet nem lehet kimondani, majd akkor ha 6 éves kora fele jár. De sajnos a születés körülményei orvosi szempontból indokolják, szóval én kicsit reményt vesztettem. 1 évig jártunk pszichológushoz, végig bíztam, hogy csak átmeneti állapot, fogadtam a szakember tanácsait, mindent úgy csináltam ahogy mondta. De most, hogy az orvos is véli felfedezni és még orvosi okot is tud a problémára így rettentően elkeseredtem, annyira félek és féltem, hogy nehogy ne tudjon beilleszkedni. De most nagyon jó tanácsokat adott a doki is, igyekszem mindent megtenni, hátha.....

szóval ránézésre egy 2,5 éves gyerekről egy jó orvos nem fogja kimondani ezt a diagnózist. Ez elég összetett dolog...

2011. jún. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!