Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok nekem, hogy Ti hogy...

Leírnátok nekem, hogy Ti hogy kezdtétek a szobatisztaságra szoktatást?

Figyelt kérdés
Hogy veszed rá, hogy a bilire üljön? Ücsörögjön rajta peló nélkül és ha véletlenül összejön, akkor dicsérjem? Fogalmam sincs, hogy kell kezdeni, de nagyon érdekel, mások hogy csinálják. Még csak 18 hós a lányom, nem akarom elkapkodni és erőltetni, csak kíváncsi vagyok. És ki mikor kezdte?
2010. jan. 18. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam ma 14 hónapos,pár napja elővettük már a bilit,hogy ismerkedjenek.De csak hozta-vitte.

A legjobb,ha fürdés előtt egy picit rajta ül.

A kisfiamat tegnap fürdés után ültettem rá,sikerült belepisilnie,megdicsértem,de még mi sem visszük túlzásba.

Szeptemberben megy bölcsibe,addigra szeretném,hogy leszokjon.

2010. jan. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mienk 20 hónaposan szoktattuk rá bilire.

Pelus le, ha bepisilt, akkor ráültettük bilire (sűrű dicsérgetések, bíztatás stb.), teljes átöltöztetés (napi 8-10x). Ez volt a program kb. egy hétig. A nejem teljesen kikészült. :) Utána 3-4 nap alatt "csoda" történt, a 4. napra már többször szólt a pisilés előtt, hogy "pisi-pisi". Aztán kb. 2 hét után már egyáltalán nem pisilt be. A kakira még várni kellett 4-5 hónapot, addig a gatyóba ment.

2010. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én kb egy éves korába megvettem a bilijét. Leraktam a nappaliba tanulmányozás céljából. Egyszer ruhástul, pelusostul ráűlt. Egy pár hétig kisszéknek használtuk. Aztán a fürdőkádba mindíg észre vettem, hogy mikor pisil és kérdeztem is tőle, hogy: pisilsz? Erre Ő bólogatott, hogy igen. Egyszer, a fürdés végén, amikor felállt ki akartam venni a kádból csak úgy megkérdeztem tőle, hogy pisil? Erre Ő jól látható módon koncentrált és pisilt. Ezt jó pár alkalommal eljátszottuk, ekkor már 14, 15 hónapos lehetett. Aztán egy reggel annyira elemében volt a drágám, hogy képtelen voltam ráadni a pelust. Mondtam, hogy jó, nem adom rá, de akkor a bilibe kell pisilnie. És rohant a bilihez, ráűlt, koncentrált, és pisilt! Ekkor már 16 és fél hónapos volt. Azóta minden reggel és este bilibe pisil, most 17 hónapos. A teljes szobatisztaságot a nyárra tervezzük.
2010. jan. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt bili.Annyira érdekelte őket a vécé,h alig várták,h ráülhessenek.:)Én megvártam,amíg szólnak,h pisilni kell,kakilni kell,így 2 éves korukra 1-2 hét alatt szobatiszták lettek.Sőt, a nagyfiam egy reggel szólt,h nem kell pelus,és azóta szobatiszta.Az ilyen sztorikat nem szoktam másnak elhinni,h úgyh ritkán "dicsekszem" vele.:)))
2010. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nem volt könnyű, ez nagyon gyerekfüggő dolog. Első próbálkozás 1,5 évesen, teljesen sikertelen, egyáltalán nem érdekelte! Utána 2,5 évesen kezdtem el, tavasszal. Az egész nyár bepisiléssel telt, nagyon el voltam keseredve, ezért fel is függesztettem, mert már attól féltem, hogy a gyerek megérzi rajtam a feszültséget (egyszer sem szúrtam le a bepisilés miatt). Ekkorra már nyár közepe lett és gyakran adtam rá újra pelust és egyszerűen utálta, melege volt benne, meg minden... nem csodálom:). Így 2 hét alatt inkább gyorsan szobatiszta lett, csak nehogy pelust adjak rá :) Szóval én nem erőltettem, megvártam, amíg ő megérett rá. (fiam van)
2010. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Én rettenetesen szigorúnak vallom magam, de nagyon-nagyon ritkán fenekelem el a gyereket. Inkább 100% következetes vagyok, szigorú retorziókat helyezek kilátásba, amit aztán be is tartok. De természetesen a gyerek szabadon mozoghat-cselekedhet, persze szigorú határok közt :). 2 és fél éves, és rendkívül szoros apa-lánya viszony van köztünk, nagyon tiszteljük egymást (én is őt, ez szerintem nagyon fontos!!).
2010. jan. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!