Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem megy a szobatisztaság?

Miért nem megy a szobatisztaság?

Figyelt kérdés
2 éves a lányom!már legalább 2 hete itthon leveszem róla a pelust.van bilink és wc szűkítőnk is de nem akar ráülni egyikre sem!nem akarja levenni a pelust,nem szól ha bekakilt,és igazából nem látom semmi jelét hogy szeretné ezt az egész dolgot!ha mondom neki hogy szóljon egyből rávágja hogy nem!!tavaly nyáron már alig volt rajta pelus csak ahogy jött a rossz idő vissza szokott rá!szeretném ha ezen a nyáron már túl lennénk rajta mert ilyenkor a jó időben könnyebb mint télen a 100 réteg ruhában!nem akarom sürgetni de a környezetünkben az ekkora gyerekek már szobatiszták!segítsetek légyszi!
2011. jún. 8. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad a többi gyerekhez hasonlítani! Lehet, hogy Ő még nem ért meg rá. Vannak gyerekek akik csak 3 éves korban vagy később érnek meg rá. Meg ah érzi rajtad, hogy már görcsösen akarod, akkor annál inkább nem lesz kedve hozzá. Szerintem várd meg míg kedvet kap hozzá. Ne erőltesd.
2011. jún. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad összehasonlítani a gyerekeket! Még a testvérek sem fejlődnek egyformán :) -és ezt tapasztalatból írom Neked!

Ha nagyon zavar hogy pelusban van,akkor megpróbálhatod lefizetni- én az első lányunknál azt csináltam,hogy eldugtam a pelust reggelre. Előtte 1 nappal töltötte be a 2 évet. Megmondtam,hogy nincs,bilibe kell pisilni,kakálni. Ha nem lesz pisis,kakás a bugyika,akkor vehet ki valamit a dobozból(volt egy kis doboz,amibe öntöttem győri kekszet,10 ft-os lapos nyalókát,cukorkát). Persze egyből ügyesen használta a bilit,amikor csak kellett :) 2 hétig volt lefizetés,majd csak az ováció maradt. Akkor a dobozzal együtt az éjszakai pelus is eltűnt. Ez a lefizetés a köszönésnél is bevált :)


Második lányunk (23 hónapos) csak ritkán kap efféle jutalmat. Ő inkább tapsolja és dicséri magát "ügyes!!" Ritka nagy öröm nekem azt látni,mikor Ő örül,hogy "bele" van :)


Amúgy, az első pelus mentes nap a 2. lányunknál úgy zajlott,hogy reggel ügyesen pisilt, majd délelőtt rohant a bilivel a szobájukból a füribe,közben kiabált,hogy "nem,nem..!" Majd letette a bilit a füribe, és a konyhában elém állva csurgott be. Ennek ma egy hete. Minden kezdet nehéz!

Ha nagyon zavar,hogy még nem szoba tiszta,akkor mesélhetsz neki arról,hogy milyen boldog pl. a kaksi,amikor lecsúszik a wc-n... De én inkább azt javasolnám,ha tudsz várni,akkor ráér még szobatisztának lenni a lányod! Ne erőltesd!!

2011. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ,mert nem érett meg rá?!Nekem 2 fiam van,az első 2 évesen 2 hét alatt lett szobatiszta...a kicsi-idén május közepén volt 3 éves-2 hete lett szobatiszta(1 hét leforgása alatt!).Addig nem érdekelte a dolog.Vettünk bilit,szűkítőt,még létrás szűkítőt is.Aztán egyszer csak azt mondta,vegyem le róla a pelenkát.Az én környezetemben is már 2 éves koruk körül szobatiszták lettek a gyerekek,ám az engem egyáltalán nem érdekel.Ráadásul az egyik kislány-aki tavaly 2 évesen szobatiszta lett-most elég sokszor becsurgat...szóval semmivel nincs előrébb,sőt!Én csak azt tudom tanácsolni,hogy TÜRELEM!Minden gyerek más.És ne túl lenni akarj rajta-ezt jóból írom-hanem várd meg,amíg megérik rá.
2011. jún. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már megint az van, hogy mert ez meg az a gyermek már ezt meg azt csinálja. NEM, nem szabad sürgetni és hasonlítgatni. Minden gyermek másképp fejlődik és még semmiről sem vagytok lekésve. Jól mondják az előttem szólok, hogy türelem. Én sem sürgetem a lányom, pedig 2,5 éves, és csak eddig néhányszor bilizett, de majd belejön!
2011. jún. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem meg nagyon zavart, hogy más gyerekek már beszélnek, az enyém meg még kétévesen nem. AZtán lehagytuk őket, mert már beszél, és szobatiszta (28 hós) és egyedül eljátszik, utóbbira irigykednek a legjobban. Szóval próbálj arra is koncentrálni, hogy a te gyereked meg csomó mindenben ügyesebb a többinél.

Ja és az enyém télen lett szobatiszta, januárban, sosem értettem, miért mindig csak nyáron lehet ezt elkezdeni. Bugyi volt rajta meg nadrág, itthon. Kicsit többet kellett mosni, azt' kész.

2011. jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!ne értsetek félre,nem sűrgetem,nem szidtam le sosem mert nem ment a bilibe,csak örülnék neki ha már nekünk is menne!
2011. jún. 10. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!