Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most mit csináljak (szobatiszt...

Most mit csináljak (szobatisztaság)?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam itt hasonló esetekről, de ez egy picit mégis más. Ha valaki tud, segítsen, mert nagyon zavar a dolog. Kisfiam 2,5 éves most. Szeptemberben 1 hónap erejéig szobatiszta lett, este még pelusoztam. Már pont azon gondolkodtam, hogy estére is levesszük, amikor rohamosan visszaesett. Kezdetben csak akkor szólt, hogy bepisilt, amikor már bement, később bepisilésnél közölte, hogy nem pisilt be, aztán már nem is mondott semmit, most pedig ott tartok, hogy ha kell neki (és tudom, hogy kell, mert a bugyi már nedves)hisztizik, hogy nem kell, amikor a bilire, vagy WC-re ültetném. De akkor mit tegyek? Hagyjam, hogy bepisiljen? Vagy erőltessem a bilit? Egyik sem jó!Vagy adjak rá megint pelust és 1-2 hónap múlva kezdjem elölről? Segítsetek!:-(
2011. nov. 15. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem pelenkázd be 1-2 hétre. Ne sokáig, csak tudja, hogy megkaphatja.


Valamitől nem lehet, hogy megijedt? Az én fiam akkor csinálta ezt (csak ő a wc-vel), amikor egyszer anyukám vigyázott rá, és a felettük lakó épp akkor húzta le a wc-t amikor a fiam a dolgát végezte. Sokáig, hetekig nem tudtam rávenni, csak a bilizésre. Próbáld kérdezgetni, lehet, hogy volt valamilyen oda nem illő zaj (mosógép, kutyaugatás)

nyugi pár hét és el is felejtitek. Szurkolok :)

2011. nov. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Az a bajom a pelussal, hogy szereti. Kifejezetten örülne, ha nappalra visszakapná, ezért nem szerettem volna újra ahhoz folyamodni. Sokat próbálnék beszélgetni vele a témáról, de teljesen elhárít minden pisiléssel kapcsolatos kérdést!:-( Néha azon is hisztizik, hogy ne vegyem le róla a pisis gúnyát. Nem azon borulok ki, hogy újra bepisil, majd ha megérik rá szobatiszta lesz. Engem az rémít meg, hogy tudatosan visszatartaná a végsőkig-ha lehetne- a pisit és amikor már nagyon kell neki és vinném WC-re, bilire akkor is üvölt és vagdalózik, hogy nem kell neki pisilni. Sokszor még akkor is mondogatja miközben pisil.
2011. nov. 15. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, h fáj neki, amikor pisil? Pl. felfázás? És ezért tartja vissza, hogy ne kelljen pisilni...
2011. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már gondoltam erre is, de nem. Meg tudja mondani, ha fáj valamije és ez nem fáj neki. Nem is mondja és nem is néz ki úgy, mintha fájna.Viszont volt olyan, hogy 20 percenként pisilt be. A biztonság kedvéért vizeletet is nézettem a védőnővel és nem talált semmilyen eltérést.
2011. nov. 15. 19:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit, hogy a pelenkában azért nem látom a megoldást, mert félek, hogy a kakinál is visszaesnénk. Az teljesen rendben van. Rendszeres; bilibe, vagy WC-be és jelzi mielőtt kell.
2011. nov. 15. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!