Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem visszatetsző ha egy...

Nem visszatetsző ha egy hiperaktív gyereket szeretettel, türelemmel vesz körül a családja, vajon ha egy kellően szigorú, megfelelő határozottsággal fegyelmezni képes felnőtt kezei közé kerülne a gyerek akkor képes lenne normálisan viselkedni is?

Figyelt kérdés

Mindenhol jó kibúvónak hangzik:"De hiszen hiperaktív,azért ilyen" , gyakran beletörődően felsóhajtanak a szülők.

Nem lenne érdemesebb felvenni a harcot és szigorral,fegyelmezéssel,büntetéssel tisztelettudó gyereket nevelni a társadalomnak?


Az óvónők,tanítónők persze megszenvedik az ilyen szülők felelőtlen ,semmirekellő ,kényelmi szempontból ráhagyó ,megengedő nevelését,mert ezek a gyerekek a közösségben sem lesznek képesek betartani még a legalapvetőbb normákat sem!


2011. jún. 9. 14:12
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

A hiperaktív kamasz a végletek embere. Tudom, hogy minden kamasz az, de ahiper ötvenszeresen.

Az egyik pillanatban hihetetlenül nagy szüksége van rád, az öledbe ül, szeretget, a nyomodban jár, és csak beszél és beszél... A másik percben nem tűri a közelségedet, terhére vagy még azzal is, hogy enni hívod, gonosz megjegyzéseket tesz, mindenért téged okol.

Gyakran kéri a véleményedet, időnként önállótlan, sok mindent el kell intézni helyette. A másik percben mindettől rosszul van.

Haragszik az iskolára, mindig a tanár a hibás, de ha valamelyik pedagógus megérti, kedves vele, azért a tűzbe menne.

Imádja a testvéreit, (nálunk 2 kiskmasz, és egy 2 éves tesó van, és nem sokára születik még egy). Próbálja Őket bevonni az elfoglaltságaiba. De ha megunja, nincs megállásuk előtte.

Kiforrottnak tűnik a jövőképe, aztán lemond mindenről, és kezdi elölről a tervezgetést.

Hát körülbelül ilyen.

Az én személyes tapasztalatom az, hogy a hiper gyereknek testvér/testvérek kellenek. Tőlük tanulja a legtöbbet, Ők lesznek a támaszai a későbbiekben. Talán kitolásnak tűnik a kisebbekkel szemben, de (nálunk legalábbis) nagyon szeretik és mindig kiállnak mellette.

2011. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

Mégegy nagyon fontos kérdésem lenne!!!

A lányokkal mi újság van,volt már kis barátnője?????????

2011. jún. 10. 11:26
 43/53 anonim ***** válasza:
Jó szülő vagy. Ezt nem ostoba emberek döntik el. Ez belül van.
2011. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:

És újra a hiper kamasz anyukája:

Nagyon igaza van a pszichológusnak, amiért nem ajánlja az iskolaváltást. Képzeld magad a gyerek helyébe. Bekerül egy közegbe, barátokat szerez, erre mennie kell. A következő helyen újra ez történik. egy idő után nem mer barátkozni. Mi beleestünk ebbe a hibába. És egyszer csak azt mondta a gyerek, miért barátkozzak, ha úgyis el kell mennem innen?

A szülőkkel nem tudsz mit kezdeni. Lehet, hogy 50-en fognak utálni, lenézni. Legyen elég az, ha két normálisat találsz, és annyi azért mindig akad. Mi nem voltunk hajlandóak elszigetelődni. Társaságba jártunk vele, nyaralni, rendezvényekre. Max. néha érdekesre sikerült a nap. De egy idő után hozzászoktak, hogy mi is ott vagyunk, és egyre kevéssé voltunk feltűnőek.

2011. jún. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:

Bizony hallottam már olyant,hogy 3-4 iskolába is elmentek persze a tapazstalatok mindenhol hasonlóak voltak...tehát értelme nem volt a folyamatos váltogatásnak.


Olyan példával is találkoztam,hogy a szülői értekezleten a szülő kiállt a többiek elé elmondta,hogy mivel küzdenek és türelmet kért,biztosította a többi szülőt,hogy a tőle telhetőt el fogja követni,hogy minél zökkenőmentesebben menjenek a dolgok.

2011. jún. 10. 11:34
 46/53 A kérdező kommentje:

A hiper kamasz anyukájától:


Tudja a gyermeked bizonyára,hogy hiperaktív,szoktatok beszélgetni vele,hogy ez mivel jár neki ,miben érzi,hogy hátrálttaja,elfogadja,hogy ez van vele?

2011. jún. 10. 11:35
 47/53 anonim ***** válasza:

Barátnő? Ez a kérdés engem is aggasztott egy ideig. Szerencsére ok nélkül. 2 évig járt egy lánnyal, amolyan netes szerelem volt, max. havonta egyszer tudtak találkozni. a lány szakított, mert gondolom nehezebben viselte ezt a távkapcsolatot. Hát azt az időszakot nem kívánom senkinek. Minden kamaszt megvisel, az enyém konkrétan fúriává változott egy időre.

Most 1 éve van egy helybeli leányzó. Jól kezeli a dolgokat, sokat vannak együtt. Az Ő társaságában fel sem tűnik, hogy nem átlagos kamasz. Szerencsére a lánynak értelmes szülei vannak, Ők is elfogadják. Igaz, tesz is érte, még jobban mint itthon. Ennyire illedelmesnek, segítőkésznek még én sem nagyon láttam előtte.

2011. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

Hadd kérdezzem meg: a gyerekeitek mikortól tudják, hogy ők "mások"? Hogyan lehet ezt elmondani? Nem lesz betegség-tudatuk?


Vagy elég, ha elviszitek pszichológushoz, mondván, hogy "tudjuk, hogy az iskolában nehezen boldogulsz (emlékszel, a múltkor kikaptál ezért, pedig nem akartál rosszat), és ez a néni megpróbál segíteni"?

2011. jún. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Honnan tudják, hogy mások? Hiszen mást sem hallanak az oviban, az iskolában, az utcán(!). Az már a szülő feladata, hogy ne betegségként éljék meg ezt a másságot. Ha a szülő nem kezeli "más"-ként a gyerekét, akkor legalább otthon leereszthet egy kicsit, és önmaga lehet.

Én nem nagyon magyaráztam a pszichológust sem. Kicsi volt még, elvittem, összehaverkodtak, szívesen járt hozzá. Ki sem tudta mondani, hogy pszichológus, azt mesélte az oviban, volt a Kálmán bácsinál.

2011. jún. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:

Az ,hogy a barátnője közelében fel sem tűnik a mássága az azt jelenti,hogy képessé vált bizonyos szinten uralni az állapotát,mint ahogy egy átlagember is képes rá,de gondolom nekik sokkal nehezebb ,több erőfeszítésükbe kerül.


Néha az én kisfiam is átlagosnak tűnik,aztán pedig egy újabb vásárlás egy hipermarkettben és :-O...tegnap is úgy szaladgált,hogy nem lehetett utolérni,remélem ez pár év múlva alábbhagy.

El is esett,jól bekékült mára,tele van foltokkal,pár hete a cseresznyefáról esett egy hatalmast,úgy belilúlt a bordája,azt hittük eltörött.

2011. jún. 10. 12:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!