Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évet betöltötte (vagy...

3 évet betöltötte (vagy mostanában tölti) a gyereked és nem vették fel óvodába? Hol laktok?

Figyelt kérdés
Csak egy kis felmérés... Kíváncsi vagyok hányan vagyunk itt, akiknek nem mehet oviba a gyereke? Indok?
2011. jún. 9. 20:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
2008. decemberi a kislányunk. Beirattam idén oviba és bölcsibe is. (BP. Zugló). Oviba nem vették fel, nincs hely, bölcsibe viszont felvették! :)
2011. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Kecskemét:

Óvónő vagyok és mivel szept 11-én tölti majd a kisfiam 3 évet a 11 nap miatt nem vették fel abba az oviba ahol dolgoztam. Azt mondták írassam bölcsibe, de oda még nehezebb bejutni.

A körzeti oviba érdekes módon nem volt gond a kora, de helyhiány miatt elutasítottak, a 4-5 éveseket vették fel, dupla annyi a jelentkező mint a férőhely.

Majd ezek után ismerős révén sikerült felvetetnem egy egyházi oviba ahol csak délelőttre tudják vállalni, szerencsére a nagyszülők segítségével meg tudjuk oldani a délutánokat.

2011. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

A bölcsit mi meg sem próbáltuk, ott is hasonló a helyzet, mint az oviban.


Utolsó, ezen csodálkozom... Hogy ennyi "protekciója" nem lehetett abban az oviban, ahol dolgozol? (Én is oviban dolgozom gyógypedagógusként, oda nem próbálkoztunk, mert messze van, én meg még itthon a kicsivel. De most azt tervezem, hogy jövő szeptemberben jön velem mind a kettő oda, persze ha visszavesznek, és ha őket is felveszik. Én bízom benne, hogy ennyi előnyünk lesz már.)

Ezek szerint még te sem mész vissza dolgozni?

2011. jún. 14. 14:55
 14/22 anonim ***** válasza:
Pedig a bölcsit megpróbálhattad volna! Nálunk (utolsó előtti vagyok) a bölcsiben sokkal több esélye volt, és a vezetőnő mondta is, hogy nagy az esélye, hogy felvegyék, mert inkább "idősebb" gyerekeket szoktak felvenni.
2011. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
De az enyém májusban betöltötte a 3-at. A 2 éveseket is elhajtják, ha nem iratkoztak fel várólistára jó korán.
2011. jún. 14. 15:02
 16/22 anonim ***** válasza:

Jaa, értem, bocsi. :) Nálunk amúgy nincs is várólista, tavaly meglepődtem rajta. Így egyszerre "rajtol" minden kismanó a májusi beiratkozásnál... :(


Nálunk (Zugló) amúgy még elég elterjedtek a csanák (családi napközik) is. Sok gyereket ismerek, akik oda fognak járni, mert az oviba "nem fértek be".

2011. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Minket felvettek oviba. A középső marad bölcsis. A legkisebb most 2 hónapos. Újpalotán lakunk.

A bölcsiben beszélgettem a gondozónővel, hogy a legkisebb is majd kezd 2012 szeptemberében a bölcsiben. Mire ő mondta, hogy most nincs várólista itt, annyira kevés gyerek jelentkezett, hogy aki szeretne jönni, folyamatosan fel is veszik. Viszont az óvodában 1,5 szeres túljelentkezés van, így oda még a körzetesek közül sem biztos, hogy mindenki felvehető.

2011. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az én kislányom idén októberben már a 4-et fogja tölteni, nagy örömünkre felvették most oviba.


De tavaly helyhiány miatt elutasították. Újpest.

2011. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Székesfehérvár, szeptemberre már 3 és fél lesz. Helyhiány, de tuti az is benne van, hogy 2 hónapos öccse van, én vele itthon gyesen, de mellette tanulok meg itthoni munkám van, szóval nem bántam volna :S mi is 5 percre lakunk az ovitól, ide körzetes, ráadásul bölcsibe is ide járt fél évet, mégse...és sajnos ő is tudja, hogy voltunk jelentkezni, meg a nyílt napon is tetszett neki, várja nagyon :_(
2011. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
2008 áprilisi, már január óta! jár oviba szerencsére felvették. Magánovi de az önkormányzat fizeti mert nincs az önkormányzatiban hely. Itthon vagyok a picivel és ennek ellenére ott is aludhat. Nagyon hálás vagyok! Bp. mellett Halásztelek.
2011. jún. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!