Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vállalnál úgy második babát,...

Vállalnál úgy második babát, hogy az elsővel is reggeltől estig csak te vagy mindenre, nagyrészt hétvégén is?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi így vállaltuk a másodikat. Egyenlőre még a pociban van a kisebbik, majd meglátjuk milyen lesz. Biztos kemény, de mindenképp szerettünk volna testvért.
2011. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi is szeretnénk...Mekkora lesz a korkülönbség? És az első kisfiú vagy lány? És a2.?:)
2011. jún. 10. 12:32
 3/11 anonim ***** válasza:
A z első fiú, másfél éves. A másodikról még nem tudjuk, csak hat hetes lehetek. Igazából orvosnál sem voltunk eddig, lehet hogy ikrek. :-)
2011. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én igen, vállaltam. 21 hónap különbség van a két fiam közt.

Nagyon nem könnyű és ha a magam érdekeit nézzük, biztosan nem vállaltam volna ilyen hamar. De a gyerekek miatt igen. Testvért akartunk és kis korkülönbséget. Hát az első 1 év nagyon kemény, de aztán már könnyebb.

2011. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vállaltam, kevesebb mint 2 év különbség.

Férjem este jön haza, más segítségem nincs.

Sőt, tervezünk 3. babát is, szintén kis különbséggel.


Itt a házban már ketten is megkérdezték a múlt héten, hogy apuka is van, mert őt sose látják? Ez van. Pedig annyira nem is vészes, 6 körül ér haza.

2011. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! igen, vállaltam, bár nem tervezett másodikról volt szó. 15 hónap a korkülönbség a fiam és a huga között, most lesz a kicsi másfél éves. nem volt könnyű főleg az elején, de aztán kialakult a napi rutin és ment minden hármasban. apa hétvégén is sokat dolgozik, estig többnyire nem látjuk. az első két hétben anyósomék segítettek annyit, hogy a nagyobbat elvitték sétálni délelőtt, amíg én a szopival kinlódtam a kicsivel (nem akart beindulni a tej).

ma már nagyon cukik együtt. nem bántam meg.

jól jöhet az elején, ha az ember legalább kaját tud rendelni és le kell tenni bizonyos igényekről is (mint a makulátlan tisztaság, a kicsik saját ágyban altatása -mindegy hogy csak aludjunk :)

szóval kellenek trükkök...

2011. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Le a kalappal előttetek! Nálunk este 8 körül ér haza Apa. 16 hónapos kislányom. Gyáva vagyok bevállalni a kistesót:(
2011. jún. 10. 12:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 22 hónapos lesz mire megszületik az öcsikéje :))) bevallom, rettentően félek, mert kisfiam elég nehéz korszakát éli, sok a hiszti, türelmetlen, mindent azonnal akar, elkezdődött nála a mindenre a NEM a válasz korszaka. Férjemnél kiszámíthatatlan, h mikor jön haza, sokat dolgozik. Nem tudom h mi vár ránk, de mi akartuk, várjuk a picit. Én abban bízom, h kisfiam amúgy segítőkész, imádja a gyerekeket, állandóan bújik hozzájuk, és reménykedem, h ha itthon leszünk, akkor is inkább segíteni fog.
2011. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 3. babát is így vállaltuk. 2 év,3 hónap,2 nap van a 2 meglévő közt. A harmadik és 2. gyerkőc közt is 2 év,várhatóan 3 hónap lesz :)

Imádok Velük itthon lenni,még ha néha nehéz is: a nagyobb ovis,a kisebb most tanulja a szobatisztaságot. Este nehezen alszik el,kikéri magának a dolgokat... a nővére alól is kiveszi a biciklit.... -de annyira imádni valóak!!!!

Igaz,mindent,minden nap(ünnepkor is) egyedül csinálok a házban és a gyerekek körül,de cseppet sem bánom! Imádom a gyerekeinket! Annyi,de annyi szeretet van bennük,hogy kárpótolnak azért,mert egyedül vagyok velük! (apuka sokat dolgozik,sokszor volt,hogy egész nap nem is látta a lányait... Az én családomból senki nem lakik a környéken,a párom családjából meg csak az az apja jön rendszeresen,akkor is a páromnak segít-vállalkozó)


Sok sikert a jó döntéshez!!


Üdv:2gyermekes,26 heteske.

2011. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Tiszteletem Mindenkinek! Úgy látszik én vagyok az egyedüli aki nemet mond (persze, csak ha jól értem, hogy mindent, de mindent csak Te és Apa nem)

Tudom magamról, hogy nem bírnám. Az én férjem vidéken dolgozik, sokszor csak hétvégén jár haza - de ha otthon van, akkor igenis levesz a vállamról. Itt arra gondolok, hogy lemegy a játszóra a gyerekkel, sétálnak, játszanak, fürdet... Ha ezt nem tenné, akkor nem vállaltam volna a másodikat. (4 év van köztük és a nagyobbik kislány, így nem annyira gáz...)

2011. jún. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!