Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bosszúból csinálja? Hogy...

Bosszúból csinálja? Hogy vegyem rá a délutáni alvásra?

Figyelt kérdés
2,5 éves fiamat múlthét óta nem szoptatom. Eddig is csak alváshoz kérte, délben, este. A bölcsiben minden gond nélkül alszik délben. Amióta tart a leszoktatás, este hozzám bújik, mesélek, simán elalszik. De hétvégén és amikor itthon vagyunk egyszerűen nem akar aludni délben. Pedig álmos, ásít nagyokat, 6kor kel reggel. Délelőtt sétálunk játsztóterezünk.Ennek ellenére kategórikusan közli, hogy nem alszik. Van valami jó ötletetek?
2011. jún. 10. 12:46
 1/3 anonim válasza:
Én már nagyi vagyok, de a véleményem az , hogy kell nekik a pihenés.Annak idején a lányom sem aludt, nem igényelte a délutáni alvást, most Mira unokám 3.5 éves míg nem ment oviba ő sem aludt. De az óvodában mindig alszik, azóta otthon is. A lányom hétvégén a picit lerakja aludni / 2o hónapos/és mennek "ledőlni" ők is. Még ha nem alszik , akkor is pihen . mesét olvasnak.
2011. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%
bosszúból?! 2,5 éves,nem tudom,hogy hogy neveled,de ez a szó undorító...ha nem álmos,nem fog aludni,se parancsra se szép szóval...de pihenni igen,erre gondolom,már van rutin...max este előbb elalszik...ha fáradt,úgy sem tudja magára erőszakolni az ébrenlétet...
2011. jún. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem szoptattam ennyi ideig egyik gyerekemet sem. De volt már rá precedens, hogy a nagyobbik most lesz 3 éves, próbálkozott délután nem aludni. Nálunk ilyenkor is ágyban kell maradni, csöndben kell lenni. Ha nem alszik el akkor sem veszekszem vele, de a szabály az szabály. Kb. háromszor nem aludt el, de addig míg az öcsi aludt, neki is ágyban kellett maradnia. Azóta is szépen alszik délutánonként. Javaslom légy következetes, és tarts ki.
2011. jún. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!