Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar már a szüleimné...

Miért nem akar már a szüleimnél aludni?

Figyelt kérdés

3éves a kislányom,és 2évesen még minden gond nélkül ott aludt anyukáméknál.Aminek örültem is,mert közbe 6hónapja született még egy babánk,és igy nem aggódtam,hogy mi lesz vele amíg bent van velem a férjem éjszaka a szülésen.

Anyukám el akarta vinni hozzájuk,hogy aludjon egy kicsit megint náluk-de este 9kor haza hozták,mert sírt hogy haza akar jönni.és egyszerűen nem értem,hogy miért csinálta ezt? ezenkívűl még 2 próbát tettünk,de mindig haza akart jönni végül..! ugyhogy most pihentetjük a dolgot.


2011. okt. 7. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a testvére miatt féltékeny, vagy történt valami konkrét negatív esemény nagyiéknál, ami miatt fél, de esetleg ő sem tudja megmondani, mi az. (Nagyiék meg lehet hogy szintén nem emlékeznek ilyesmire, de attól még lehet!)

A gyerekek fantáziavilága ennyi idősen nagyon élénk, simán lehet, hogy fél egy "oroszlántól", és úgy gondolja, csak otthon van biztonságban, mert ti megvéditek. Vagy más ehhez hasonló "sztori".


Jól teszitek, ha pihentetitek! Szerintem legközelebb úgy kellene majd próbálkozni, hogy délután alszik csak ott, éjjel még nem. És szép fokozatosan.


És persze lehet őt kérdezgetni, hogy mit csináltak a nagyinál, mivel játszott stb. hátha kiderül a "valótlan félelem oka".

2011. okt. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a gyerekeknek vannak olyan időszakaik amikor jobban ragaszkodnak a szülőkhöz. amúgy tényleg az is lehet hogy a baba miatt "féltékeny" és nem akar egyedül maradni a nagyszülőknél. nem kell erőltetni ha nem muszáj. majd úgyis változik a dolog.
2011. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

én is arra gondolok,hogy talán a tesó miatt nem akar máshol aludni.

egésznap jól elvolt anyuéknál,de amikor leesett neki,hogy éjszakára is ott kell maradnia akkor sírásba tört ki.ugyhogy tényleg inkább hanyagoljuk egy kicsit a dolgot

2011. okt. 7. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!