Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik nemű kisgyerek akar...

Melyik nemű kisgyerek akar fiatalabban elbújni a szabadban a pisiléshez?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 16:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Jellemző példa az előző beíró által említett is, hasznosnak vélem, hogy leírta. Csupán szeretném hozzátenni, hogy olyannyira általánosítható -kivétel persze mindig erősíti a szabályt-, hogy általában kb. 5-6 évesen jelenik meg a testi szégyenlősség.


(Bár láttam már oviban kisfiút (!) , aki még nem töltötte be a négyet (!), és ingerült volt, elfordult, ha a pedagógus a közelébe ment a mosdónál, ahányszor csak pisilt. Lehet, hogy traumatizálva volt -de minimum általánosan szorongó-, máskülönben nem jellemző 3-4 évesen.)

2012. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

En konkretan azert "bujok" el a lanyommal pisilni, hogy ne az ut szelen folyjon a pisi. Emiatt en mindig egy eldugodtabb zugot keresek. Nem szeretem, ha egy jarda szeli fanal pisiltetik a gyerekeket.

Ahogy azt sem, hogy a kutyaurulekben kell nehol jarni, de ez mas teszta.

2012. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Aha ezer százalék, hogy traumatizált.... :) Vagy van egy nagytesója, akitől eltanulta!!

Szerintem nagycsoportban egyástól tanulják a gyerekek a szégyellősködést. Aki egy szál nuniban szaladgál, azt kinevetik. Hát így. (Saját élmény...)

2012. okt. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utóbbira: nagycsoportban már ez is jellemző lehet. De nem egy 3-4 éves gyerek esetén.
2012. okt. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!