Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a szobatiszt...

Mi a véleményetek a szobatisztaságra vezetés arról a módjáról, mely szerint mától nincs pellus tessék a bilibe csinálni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem tudom, de nem hiszem, hogy van olyan, aki így csinálja. Vagy igen? Én ilyenről még nem is hallottam. Én most kezdtem, nappal valamennyit pelenka nélkül lesz a gyerekem, ennyi. Eszembe nem jutna úgy csinálni, hogy volt pelus, nincs pelus, mert azt hiszem csak én szívnám a fogamat ezzel a módszerrel, de nagyon. A te környezetedben valaki ezt találta ki??
2011. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem kellően érett a gyerek a szobatisztaságra, akkor csak rosszat tehetünk ezzel a módszerrel.
2011. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

nemcsak a szobatisztasággal kapcsolatban, hanem más ügyben sem tartom jónak az ilyen fajta módszert , pl mától nincs cumi:(

szerintem ezt egy kisgyerek megsínyli, neki kell az állandóság, a biztonság, szóval a fokozatosság elvét kell alkalmazni szerintem

2011. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha valakinek beválik, akkor nincs vele semmi gond. Mindenki más elvek szerint neveli a gyerekeit. Hogy ez jó e vagy sem azt majd az évek igazolják.

Azt azért én is hozzátenném, hogy az anyuka saját magával tol ki de tisztességesen. Minden módszernél vannak balesetek. Szerintem nincs olyan módszer ami nem szül takarítást, de ez nem keveset :)

2011. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én fél évet gügyögtem a kisfiamnak, vettem neki Elmo leszokik a pelusról DVD-t, de kizárólag a finom puha, száraz pelusba volt hajlandó végezni a dolgát. Pedig már 18 hónapos korától megmondja előre, hogy kell neki, és elvonul az asztal alá. Semmi hajlandóságot nem mutatott a bilire, kis wc-re, mondhattunk neki bármit, neki a pelus kényelmes. Volt. Egyik nap meguntam
2011. jún. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ha vevő rá a gyerek, akkor tök jó. ha meg nem,akkor nagyon rossz. pl azenyémmel ezt tutira nem lehetne megcsinálni, neki megvannak a maga elképzelései a dolgok menetéről. nem hisztis meg semmi, pedig 2,5 éves, de ha neki ilyen duméval jössz hogy mától ez meg az, akkor úgy megmakacsolja magét, mint az öszvér. nála a finomabb módszerek a nyerők.
2011. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én így csináltam. 25 hónapos volt a fiam, mikor egyik reggel megbeszéltem vele, hogy mátol nincs pelus csak alváshoz, szóljon, ha pisilnie vagy kakilnia kell. A kakinál mindig tudott szólni, a pisinél még 1,5 napig voltak balesetek, utána viszont már nem. Mindez már 1,5 éve volt. Nekem ez a módszer nagyon hatásos volt, most a kisebbiknél is ezt akarom csinálni.
2011. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Folyt köv: és azt mondtam, hogy a csuda a jódolgodat, nincs pelus, tessék a wc-re menni!! Egyszer próbálkozott be, hogy ő pelusba akar, nem engedtem. Azóta szobatiszta. Van olyan gyerek, akire ez hat, pedig mi is mindent megbeszélünk a gyerekkel, de azt is érzi a szülő, ha a gyerek kényelmessége miatt muszáj határozottabbnak lenni. Természetesen, tisztában kell lenni azzal is, hogy vajon érett-e rá a gyerek. És semmiképp nem begurulni, ha nem sikerül.
2011. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint mindennek, ennek is két oldala van. Ha a gyerek partner miért ne lehetnek ez egy jó módszer. Balesetek így is úgyis történnek (ez esetben lehet, hogy egy kicsit több). Jó módszer a fokozatosság de ha azt veszed számításba simán megzavarhatod még jobban vele a gyereket. aztán ráhagyod mondván, hogy nem érett még rá. Ez esetben pedig volt nincs pelus. Írták elég sokan, hogy nekik bejött. Ha pedig vannak akiknek bejön, akkor nem rossz módszer.
2011. jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Csak ártasz vele- A gyereknek pszichésen érettnek kell lenni rá, hogy szobatiszta legyen. Ha nem az , de már olyan korban van, vidd orvoshoz, és nézesd meg!
2011. jún. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!