Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A három napos lázat elkaphatja...

A három napos lázat elkaphatja a gyerkőc 2x?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves, 10 hósan átesett rajta. Viszont tegnap óta lázas,39 fok körül van,nem is nagyon megy lentebb.Most voltam vele ügyeleten,az orvos azt mondta nem piros a torka. Füle nem fáj,semmijét nem fájlalja "csak" lázas .... Nem tudok már mire gondolni, h mitől lehet.
2011. jún. 26. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan a 3 napos lázat nem kaphatja el 2x ez tuti.

De lehet olyan betegsége,ami nagyon hasonlít arra,mégis valami más.

De ezt elég nehéz igazolni orvosi vizsgálat nélkül.


Annyi de annyi féle vírus van,(mostanában pedig különösen),hogy akármi lehet.

2011. jún. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

elvileg az olyan mint a bárányhimlő azt sem lehet 2x elkapni

(na jó vannak kivételek de az igen ritka)

2011. jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A mi esetünk a következő volt:

kb 1,5 évesen jelentkezett először a kisfiamnál a 3-4 napig tartó láz,a szájában nagy aftákkal,amiket a lázra fogtak,azt mondták 3 napos láz.

Aztán észrevettük,hogy kb 28-35 napra pontosan újrajön neki,sosem volt más megmagyarázható oka a láznak és az aftáknak,végül kiderült,hogy periódikus láz szindrómája van,lassan 5 éves már.

Éppen a napokban várjuk a következő megjelenést.

A megmagyarázhatatlan láz esetében gondolni kell immunproblémára is.

2011. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ja még annyi h a 3 napos láznál piros a torka a gyereknek és amint lement a láz akkor kiütések jeleneke meg a gyerek felsőtestén leggyakrabban a gerinc mellet de a mellkason és a combokon is lehet

ha nincs piros torok és kiütés sem akkor nem az volt

2011. jún. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen elkaphatja,3 napos láza van megint...
2011. jún. 27. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Első vagyok,köszi hogy megírtad. Nem így tudtam,engem a doktornőnk nem így tájékoztatott.

És akkor volt kiütés is a végén?


Jobbulást kívánok,meg azt hogy ez legyen az utolsó!

2011. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia,köszi szépen,igen, most estére pöttyös lett a lába,hát remélem h nem lesz olyan intenzív, mint az elsőnél volt :( Akkor nagyon kipöttyösödött tetőtől talpig szó szerint:(
2011. jún. 27. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!