Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindig megdicséritek, ha...

Mindig megdicséritek, ha segít a gyerkőc?

Figyelt kérdés
Én igen, bár néha kicsit soknak tartom mindig dicsérgetni. Ha valamit segít és jól csinálja, vagy egyedül megoldja a dolgát-problémáját, megdicsérem. Na de mindig mindenért dicsérjem? Nem lesz kicsit sok? Ha meg nem dicsérem meg,nem érzi úgy, hogy nem teljesített jól? Remélem érthető vagyok. Ti hogy vagytok ezzel?
2011. okt. 10. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam sajnos kicsit le van maradva fejlődésben a korosztályától, így mindenért megdicsérem őt, és nem tartom túlzásnak.
2011. okt. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én mindig megdicsérem, szerintem ez nagyon fontos.

Akkor ha segít elpakolni, ha elmegy egyedül wc-re stb...

Nem hiszem, hogy túlzás, ettől lesz önbizalma.

Tudod, én úgy vagyok vele, hogy olyan sokan fogják még bánatni az életben, de én soha.

3 éves a fiam.

2011. okt. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is a pozitív visszajelzés híve vagyok,és szerintem a személyiségük fejlődésében fontosabb mint gondolnánk!Én nagyon sokat dicsérem őket,a nagy 3 éves múlt---van is miért,de ha segít akkor pláne :) a kicsi 11 hónapos,őt pl ha "engedi"hogy bepelusozzam,vagy ügyesen megetethetem és egyéb szerintem dicsérendő cselekedetéért :) egyébként nem számolom,ösztönösen beszélek-dícsérek
2011. okt. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*dicsérek*
2011. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A dicsérgetést is lehet túlzásba vinni, ez igaz, de ugyanakkor fokozatai is vannak. Egy "ügyes voltál" meg egy látványos ölelgetős-mosolygós-magasba emelős örömkitörés között nagy a különbség.

Neked kell eldöntened, mi az, ami a legtermészetesebb alapelvárás és mi az, ami érdemel egy kis megerősítést.

Érdekes belegondolni, hogy a jó viselkedést például ritkán dicsérjük. Inkább a jó teljesíményt. Büntetni viszont annál inkább büntetjük a rossz viselkedést. Ezért én igyekszem odafigyelni, hogy ne hagyjam szó nélkül, ha mondjuk az orvosnál engedelmesen hagyja magát megvizsgálni vagy a bankban türelmesen megvárja, míg elintézem a dolgomat.

2011. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapos, én is mindenért dicsérem, hiányérzetem van, ha nem
2011. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is megdícsérem a fiamat mindig. Múlt héten kezdte a bölcsit, a gondozók is mindig megdícsérik a gyerekeket /pl. egyedül húzzák a cipőt, vagy egyedül iszik pohárból - ezek nekünk apróságok, de a gyerekeknek nagyon nagy dolgok./
2011. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én is dicsérem mindig de elég egy "ügyes vagy", nem kell ajnározni mert végülis ezek a dolgok előbb utóbb magától értetődőek lesznek az életében, nem kell azt hinnie hogy emberfelettit teljesített, mert pl megmosta a fogát egyedül
2011. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 2,5 éves, sűrűn mondom neki hogy ügyes vagy! Ha "nagyobb" kaliberű dolgot csinál, pl. megeszi az összes ebédet, vagy a bilibe kakil akkor megtapsoljuk, nagyon élvezi:) én sokszor dicsérem, szerintem ez egyáltalán nem baj.
2011. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az "előadásokért" ját taps: mese, vers, ének, tánc, ilyesmi :) Ő is megtapsolja magát, széles nagy vigyorral, olyan imádnivaló!
2011. okt. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!